REKLAMA

Bemowo

Nazewnictwo miejskie

 

Człuchowska będzie Człuchowską. "Obroniliśmy nazwę"

  20 lutego 2024

alt='Człuchowska będzie Człuchowską. "Obroniliśmy nazwę"'
Ulica Żeńców łączy Szeligowską z przyszłą Człuchowską, źródło: Jarosław Dąbrowski - Przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo

54 radnych miejskich zagłosowało za nadaniem alei w parku Górczewska imienia Włodzimierza Strzyżewskiego. Nową nazwę otrzymało także przedłużenie Człuchowskiej.

REKLAMA

Włodzimierz Strzyżewski był polskim sportowcem i twórcą gry w ringo. Bemowscy samorządowcy wystąpili więc o nadanie jego imienia alei w parku Górczewska, która łączy ul. Raginisa z ul. Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie? Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie?
OC w Warszawie kosztuje znacznie więcej niż w mniejszych miejscowościach. Różnica jest naprawdę spora - nawet kilkaset złotych w skali roku! Gdzie tkwi źródło tych dysproporcji? Jakie czynniki determinują wysokość składek OC w stolicy? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach wyższych składek OC w stolicy.
Klemensiewicza, po drodze przebiegając obok amfiteatru. - To idealny patron dla tego miejsca, tym bardziej że latem wiele osób gra w naszym parku w ringo. Nazwa alei wspaniale więc wpisuje się w charakter tego miejsca - mówi Jolanta Osińska, wiceprzewodnicząca bemowskiej rady seniorów. Teraz nazwa zostanie wprowadzona do oficjalnych miejskich map, a za kilka tygodni zawisną nowe tablice Miejskiego Systemu Informacji z nazwą "Aleja Włodzimierza Strzyżewskiego".

Człuchowska czy Papi?

Niedawno gruchnęła wieść, że Komisja Nazewnictwa Rady Warszawy wybrała dla przedłużenia Człuchowskiej na Chrzanowie patronkę z katalogu nazw. Według Anny Nehrebeckiej-Byczewskiej, przewodniczącej komisji, ulica znana jako Nowoczłuchowska miałaby stać się aleją Teresy Jadwigi Papi.

- To zasłużona powieściopisarka i nowelistka, a na dodatek córka XIX-wiecznego właściciela Górc. Powinna więc zostać upamiętniona na tym osiedlu, a nie na sąsiednim Chrzanowie - mówi radny Maciej Ryszkowski. Na szczęście komisja nazewnictwa uznała, że przedłużenie Człuchowskiej ostatecznie będzie Człuchowską, ale o opinię poprosiła jeszcze Radę Dzielnicy Bemowo. Ta była jak najbardziej "za". - Mam nadzieję, że teraz radni miejscy tylko przypieczętują tę nazwę, tym bardziej że "Człuchowska" jest potocznie używana dla powstającego odcinka, a poza tym jest naturalnym przedłużeniem istniejącej już ulicy - mówi Ewa Zawistowska, przedsiębiorca z Jelonek.

Wstąp do księgarni

Żeńców już jest

Na Chrzanowie już w grudniu radni miejscy przegłosowali nazwę Żeńców dla nowej przecznicy Szeligowskiej. Kilkanaście lat temu ulica o takiej nazwie znajdowała się na Górcach między Kazubów a Dywizjonu 303, jednak została zlikwidowana w związku z budową trasy S8. Nowych tabliczek jeszcze nie ma, ale w miejskim systemie mapowym ulica Żeńców już figuruje. W toku jest również nadanie jednej z nowych ulic na Chrzanowie nazwy Brzeżek (sąsiadowała z Żeńców na Górcach), która także została zmieciona podczas budowy S8.

(HK)

.
 

REKLAMA

Komentarze (4)

# Dżą Leną

20.02.2024 14:01

Włodzimierz Strzyżewski. Po angielsku: Ringo Starr.

# safdsd

20.02.2024 14:05

Proponuję ul. Nehrebeckiej Wywożonej na Taczce w P!zdu Raz na Zawsze.

# zjelonek

22.02.2024 08:26

Czy w parku jest boisko do ringo?

REKLAMA

# dzik

13.03.2024 01:36

Żadnych konsultacji z rodzimymi mieszkańcami, nikt nie sprawdził czym charakteryzował się kiedyś dany teren, co ludzie tam robili, może jakieś ważne wydarzenie, może warto by sprawdzić. Kilku tfu urzędników bierze kolejną nazwę ulicy z katalogu i beszczelnie nadają.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA