REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

inwestycje

 

UKSW zostanie rozbudowany. Ratusz przekazał ziemię za 2% wartości

  5 grudnia 2022

UKSW zostanie rozbudowany. Ratusz przekazał ziemię za 2% wartości
źródło: domena publiczna

Ks. prof. Ryszard Czekalski, rektor Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i wiceprezydent Warszawy Tomasz Bratek podpisali akt notarialny, dzięki któremu centralna część kampusu na Młocinach zwiększyła zaplecze inwestycyjne uczelni. UKSW zyskał w ten sposób prawie hektar pod rozbudowę.

REKLAMA

- Jestem wzruszony i dumny, że po tylu latach starań, w dwudziestym trzecim roku istnienia Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, przejęliśmy grunty w centrum terenów kampusu Wóycickiego, znane wszystkim jako MarcPol. Wierzę, że w niedalekiej przyszłości powstanie na nim nowoczesna infrastruktura - powiedział ks. prof. UKSW chwali się sprzętem. "Jedyna taka drukarka 3D na wschód od Łaby" UKSW chwali się sprzętem. "Jedyna taka drukarka 3D na wschód od Łaby"
Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii UKSW wzbogaciło się o urządzenie do trójwymiarowego druku z metalu.
Ryszard Czekalski, rektor UKSW.

UKSW dostał ziemię za 2% ceny

Przejęcie w użytkowanie wieczyste terenów inwestycyjnych było możliwe dzięki współpracy z warszawskim samorządem. Zaowocowała ona uchwałą Rady Warszawy zezwalającą na udzielenie 98% bonifikaty. Teren przeznaczony jest na działalność oświatową oraz naukową i edukacyjną. W planach uczelni jest budowa kolejnych budynków z przeznaczeniem do prowadzenia działalności badawczej i dydaktycznej. Akt notarialny razem z rektorem UKSW podpisał Tomasz Bratek, zastępca prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

- Nie ulega wątpliwości, że bez tej wyjątkowo dobrej współpracy oraz przychylności władz Warszawy i Bielan nie byłoby możliwie rozszerzenie realnych możliwości inwestycyjnych UKSW. Słowa podziękowania kieruję również do ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, który podczas inauguracji roku akademickiego przekazał UKSW czek pozwalający nam pokryć zobowiązania wynikające z dzisiejszego aktu notarialnego. Niezwłocznie przystępujemy do wyburzenia dotychczasowych budynków i zaczynamy modułową budowę gmachów badawczo-dydaktycznych - mówił rektor UKSW. - Przed nami wielkie wyzwania inwestycyjne. Niezbędne prace rozpoczną się wkrótce. Wszystko dzięki naszym staraniom i dobrej współpracy z przedstawicielami władz rządowych, wojewódzkich i miejskich. Jestem przekonany, że dzięki otwarciu się UKSW na otoczenie społeczno-gospodarcze, przyszłość naszej uczelni jest niezachwiana. Te nowe inwestycje mają służyć wszystkim członkom naszej społeczności. Taki był cel podjętych przez nas starań i negocjacji - dodał.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze (3)

# Edward

08.12.2022 07:49

"Dobra współpraca i przychylność" - to się przekłada na pieniądze (czytaj: oddajemy wam za darmo grunty społeczne - 2% do zaniedbania). A jak to się ma do 7. przykazania (nie kradnij)?

# Rafał

01.01.2023 08:10

Ratusz ma , Ratusz da , kto bogatemu zabroni. Może dać i że 100 procentową bonifikatą !

# Granatnik

07.02.2023 12:26

Kiedy się to dofinansowywanie kleru skończy? Mało jeszcze? Jedyne co pociesza, to laicyzacja społeczeństwa, oby jak najszybsza i bezpowrotna

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA