Tunel zamiast wiaduktu
14 maja 2010
Nie będzie wiaduktu łączącego Kijowską z Zabraniecką. Zamiast niego powstanie tunel, który połączy dwie strony torów na Targówku, a przy okazji poprawi wydolność komunikacyjną tego fragmentu dzielnicy.
Arthouse Kołowa. Mieszkańcy skarżą się na słabe tempo prac
Na terenie Arthouse Kołowa, na warszawskim Targówku Mieszkaniowym, od dłuższego czasu prowadzone są prace związane z budową kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Choć urzędnicy przekonują, że inwestycja postępuje zgodnie z harmonogramem, wielu mieszkańców zwraca uwagę na przestoje, zarastający chwastami teren i brak jasnych informacji o terminie zakończenia budowy.
Oprócz dwujezdniowej ulicy z dwoma pasami ruchu w każdą stronę tunel ma też być zaopatrzony w chodniki i ścieżki rowerowe.
W ciągu najbliższych dni ma zostać ogłoszony przetarg na wykonawstwo tune-lu. Z planów cieszy się urząd dzielnicy. - Tunel na pewno usprawni komunikację na tym terenie - twierdzi Rafał Lasota, rzecznik Targówka. - Każde usprawnienie ko-munikacyjne na terenie dzielnicy witamy z otwartymi ramionami, z tunelem nie jest inaczej. Przydałoby się jeszcze kilka innych udogodnień, ale zdajemy sobie sprawę, że budżet nie jest z gumy i trzeba ograniczyć chęci - dodaje.
Prace - jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, a trzeba jeszcze przejąć działki na terenie, gdzie będzie budowany tunel - ruszą w drugiej połowie roku. Ich zakończe-nie przewidywane jest na rok 2012.
(wt)
.









































