REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

kronika policyjna

 

Truł sąsiadów z Miedzeszyna. "Nad okolicą unosił się dym"

  9 marca 2022

Truł sąsiadów z Miedzeszyna. "Nad okolicą unosił się dym"
źródło: Straż Miejska

Zamiast pozbyć się śmieci w rozsądny sposób, pewien mieszkaniec stolicy wolał je spalić. Interweniowała straż miejska.

REKLAMA

Silne zadymienie i smród zainteresowały strażników miejskich z wydziału ochrony środowiska, którzy kontrolowali posesje wzdłuż jednej z ulic w Miedzeszynie. Jak ustalili funkcjonariusze, na terenie jednej z nieruchomości spalano odpady budowlane.

REKLAMA

Kazali zgasić ognisko

Podczas kontroli wyznaczonego rejonu jeden ze strażników zwrócił uwagę na drażniący dym, który roznosił się w okolicy. W wyniku dokładnej lustracji terenu funkcjonariusze namierzyli podejrzaną nieruchomość. Po wejściu na teren natknęli się na duże ognisko, w którym spalane były odpady budowlane. W ten sposób chciano pozbyć się lakierowanych desek boazeryjnych i elementów wykończenia mieszkań.

Strażnicy miejscy polecili mężczyźnie natychmiastowe zgaszenie ognia. Poinformowali też o szkodliwości takiej działalności i nałożyli karę. Jaką? Tego strażnicy nie podają. Jak od dawna tłumaczą - ze względu na... RODO. Jednak maksymalny mandat w takich przypadkach to tylko 500 zł. Straż miejska zapowiada dalsze kontrole w Miedzeszynie.

(db)

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie? Zapisz się do naszego newslettera.
 

Komentarze (2)

# Wredny Kocur

10.03.2022 11:58

Co ma RODO do wysokości mandatu? W programach typu uwaga pirat policji nie przeszkadza. Głupio im powiedzieć, że pouczyli, bo to ich ziomal? ;]

# Allegra

11.03.2022 08:19

RODO...bezradność i olewactwo. Przecież Ci co palą robią to wielokrotnie, a nie "ten jeden raz, dopiero zacząłem". W okolicy ciągle ktoś coś pali, wzywają sąsiedzi policje / straż miejską i mało kiedy w ogóle przyjeżdżają. W ten sposób nigdy nic się w okolicy nie zmieni i nie będzie można wieczorem normalnie okna otworzyć :(
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA