Te komputery mają 40 lat. Muzeum na Bielanach zaprasza
8 września 2020
Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne przeniosło się do nowoczesnej siedziby przy ul. Biograficznej 2. Poza nowymi meblami, klimatyzacją i pokaźnych rozmiarów serwerownią, do siedziby trafiło również Muzeum Geodezyjne WPG, działające od trzynastu lat.
Złożone aparaty pomiarowe z okresu międzywojnia, komputery z lat 80. czy projekty niezrealizowanych dzieł architektury z Warszawy - Muzeum Geodezyjne to zbiór ponad 1500 historycznych eksponatów - teraz do obejrzenia, w zupełnie nowej, odświeżonej formie.
Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne od 60 lat mierzy Warszawę wzdłuż i wszerz. - Chodzi o to, aby kolejne pokolenia nie traciły świadomości, że to dzięki doskonaleniu narzędzi pracy kształtowały się wszystkie umiejętności człowieka , nie tylko jego technika, ale również kultura - czytamy na stronie Muzeum Geodezyjnego.
Technicznie i estetycznie
Dostępne w muzeum plany miast posiadają często nie tylko wartość techniczna, ale także artystyczną. To prawdziwe dzieła sztuki. Wielką wartość artystyczną posiadają między innymi znakomite lindleyowskie plany kartograficzne Warszawy wykonane na przełomie XIX i XX w. Takie perły powinny znajdować się nie tylko w archiwach, ale i w muzealnych gablotach. Teraz są one jeszcze bliżej mieszkańców Bielan.
Wystawy możemy zwiedzać w każdy czwartek w godzinach 13:00-15:00, po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie. Kontakt z sekretariatem muzeum: tel. 22 621-44-61. Więcej szczegółów na stronie www.muzeum.wpg.com.pl.
(dg)