Targówek 2010
20 listopada 2009
Radni Targówka przyjęli budżet na 2010 rok. Jakich inwestycji mogą spodziewać się mieszkańcy?
Pierwsza Metroteka w Polsce otwarta. Urzędnicy chwalą, mieszkańcy sceptyczni
Otwarcie pierwszej w Polsce Metroteki na stacji metra Kondratowicza miało nastąpić we wrześniu ubiegłego roku. Z powodu problemów z wykonawcą i konieczności powtórzenia przetargu, placówka ruszyła dopiero teraz - z rocznym opóźnieniem. Urzędnicy chwalą inwestycję i podkreślają jej wyjątkowość. Mieszkańcy są jednak bardziej sceptyczni.
Wincentego 87 na mieszkania komunalne wraz ze żłobkiem. Prawie milion pójdzie na przebudowę placu zabaw i rozbudowę infrastruktury w parku Bródnowskim. Przewidziane są również pieniądze na zagos-podarowanie zieleni miejskiej w otoczeniu kanału Bródnowskiego, ul. Bystrej i Drewnowskiego.
Blisko 15,5 mln zł dzielnica wyda na budowę sali gimnastycznej, stołówki i części dydaktyczno-szatniowej wraz z modernizacją istniejącego budynku szkoły, budową boisk i zagospodarowaniem terenu przy Szkole Podstawowej nr 206 i Szkole Specjalnej przy ul. Bartniczej 2.
Ponadto prawie 2 mln zł pójdą na dokończenie budowy pływalni rehabilitacyj-no-oświatowej i rozbudowę przychodni rehabilitacyjnej dla dzieci przy Balkonowej 2/4 wraz z niezbędną infrastrukturą.
Przyszłoroczny budżet jest niższy od tegorocznego o ponad 28 mln. Planowane wydatki inwestycyjne pochłoną 48 mln złotych.
- Ciąć raczej już nie ma z czego, więc mamy nadzieję, że budżet zostanie przyjęty przez radę miasta bez żadnych korekt - mówi jeden z radnych dzielnicy Targówek.
nc

Na budownictwo komunalne dzielnica wyda w przyszłym roku prawie 20 mln zł.




































