REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Puls Warszawy

obyczaje

 

Tak parkują urzędnicy. Mieszkańców namawiają do jazdy autobusami

  5 listopada 2021

Tak parkują urzędnicy. Mieszkańców namawiają do jazdy autobusami
źródło: TuStolica.pl

W miejscu, w którym rynkowa cena parkowania to około 10 zł za godzinę, pracownicy Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta trzymają samochody całkowicie za darmo. Aut bywa nawet trzykrotnie więcej, niż wyznaczonych miejsc.

REKLAMA

Jak doskonale wiedzą warszawiacy chcący przyjechać w weekend wieczorem na Starówkę albo do Teatru Wielkiego, znalezienie taniego miejsca parkingowego graniczy z cudem. Samochód można zostawić za 10 zł/h pod biurowcem przy pl. Piłsudskiego albo "polować" na wolne miejsce za 3,90 zł/h bliżej celu: na pl.

Teatralnym, Senatorskiej, Bielańskiej albo Podwalu.

REKLAMA

Parking tylko dla urzędników

Podczas gdy płatny parking przed Teatrem Wielkim pęka w szwach a niektórzy kierowcy zostawiają auta na chodnikach, tuż za rogiem urzędnicy ze Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta mogą pozostawiać samochody całkowicie za darmo. Urząd mieści się XVII-wiecznym poklasztornym budynku na rogu Senatorskiej i Canaletta, przed którym wyznaczono kilka miejsc postojowych.

REKLAMA

Urzędnik parkuje za darmo

Jak wynika z oznakowania umieszczonego od strony Canaletta, na terenie SZRM obowiązuje zakaz ruchu, ale nie dotyczy on pojazdów służbowych oraz samochodów pracowników. W godzinach pracy prywatnych aut należących do urzędników jest dwu- albo trzykrotnie więcej, niż miejsc parkingowych. Na zaparkowane na terenie SZRM samochody można natknąć się nawet w sobotnią noc i bynajmniej nie są to pojazdy służbowe.

REKLAMA

Autem jednak wygodniej?

Przypomnijmy: miejski ratusz niemal codziennie namawia mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej lub jazdy do pracy na rowerze. Zdaniem władz Warszawy z samochodów powinniśmy korzystać tylko w ostateczności. Tymczasem na Senatorskiej wciąż nie wyznaczono pasów rowerowych, z opublikowanej na stronie SZRM deklaracji dostępności wynika, że najbliższe przystanki autobusowe znajdują się 300 metrów od urzędu a chodnik przed budynkiem ma zaledwie 220 cm szerokości. Co ciekawe, przed budynkiem nie wyznaczono ani jednej koperty a strona urzędu odsyła niepełnosprawnych na Senatorską, 120 metrów od wejścia.

(dg)

.
 

Czytaj na ten temat

Komentarze (3)

# Tubylec

05.11.2021 11:21

Hipokryzja urzędników. Niech zaczną zmiany od siebie i dają dobry przykład, a nie uprawiają propagandę i wciskają kit mieszkańcom. Dlaczego TVN się tym nie zainteresuje? Hipokryzją włodarza i jego świty? Czyżby godziło to godność prezydenta czajkowskiego?

# Matt0

05.11.2021 18:47

Hipokryzja, powinni ograniczyć tam parkowanie i wprowadzić benefity za dojazd komunikacją do urzędu oraz edukować pracowników o przestrzeni miejskiej.

# Bazy(l)

22.11.2021 11:14

Odpowiedź @Matt0: jakie benefity? Już widzę te larum, że urzędnicy maja benefity. w firmie prywatnej często dla pracowników są zniżki na basen, siłownię.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA