REKLAMA

Targówek

Społeczeństwo

 

Tak dla zieleni, nie dla bloków. Jakiego Targówka chcemy?

  13 lipca 2016

alt='Tak dla zieleni, nie dla bloków. Jakiego Targówka chcemy?'

Zaledwie 79 głosów udało się zebrać podczas III etapu konsultacji społecznych, podczas których decydujemy o przyszłości Targówka Mieszkaniowego.

REKLAMA

Co można, a czego nie można budować? Gdzie będą tereny sportowe, a gdzie parkingi? Jak wysokie mogą być nowe bloki? - na te i inne pytania odpowiadają plany miejscowe, uchwalane przez władze miasta z pomocą mieszkańców. Środkowa część Targówka, otoczona tzw. obwodnicą, nie doczekała się jeszcze swojego planu, a czas nagli. Planowane na 2019 rok otwarcie stacji metra na pewno przyciągnie inwestorów, którzy byliby w stanie zabudować każdy wolny skrawek terenu. W wiosennych konsultacjach wzięło udział zaledwie 79 osób. Być może wiele osób zrezygnowało z udziału na wieść, że park Wiecha zostanie objęty całkowitym zakazem zabudowy.

TAK dla zieleni, basenu i fontanny

Na terenie Targówka Mieszkaniowego nie ma ani jednego basenu, wielu mieszkańców zaproponowało więc budowę pływalni na terenie DKS Targówek. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też propozycja umieszczenia w parku Wiecha tężni solankowej. Projekt jej budowy został zgłoszony do budżetu partycypacyjnego na przyszły rok, ale nie został dopuszczony do głosowania. Mieszkańcy proponowali także budowę fontanny, pawilonów parkowych i siłowni plenerowych oraz montaż monitoringu.

Wstąp do księgarni

TAK czy NIE dla garaży?

Podczas konsultacji rozmawiano nie tylko o zieleni i rekreacji. Tradycyjnie sporo osób opowiedziało się za budową kolejnych bezpłatnych miejsc parkingowych. Inni mówili, że plan miejscowy dopuszcza budowę zbyt wielu wielopoziomowych garaży kosztem zieleni. Dużo osób stwierdziło też, że płatne miejsca w garażach spowodują tylko, że kierowcy będą nielegalnie parkować na ulicach. - Mieszkańcy Targówka rzeczywiście borykają się ze zbyt małą liczbą miejsc parkingowych - to jeden z wielu głosów przeciwnych, opublikowanych w raporcie. - Problem ten stanie się jeszcze bardziej zauważalny, gdy przy ul. Pratulińskiej powstaną nowe stacje metra. Należy zauważyć jednak, że miejsca dostępne na parkingach wielopoziomowych, których koszt wykupu będzie oscylował wokół 40 tys. złotych, to wydatek przekraczający możliwości większości mieszkańców. Zadajmy sobie pytanie, czy warto płacić te pieniądze za garażowanie samochodu wartego połowę mniej?

REKLAMA

NIE dla nowych bloków

Najwięcej głosów przeciwnych zebrał zapis dopuszczający budowę nowych bloków przy Remiszewskiej oraz na rogu Ossowskiego i Witebskiej. - Budynków mieszkalnych jest już bardzo dużo na Targówku Mieszkaniowym - pisze mieszkaniec. - Należy teraz zadbać o potrzeby mieszkańców jak edukacja, rozrywka i usługi. Przedszkola, szkoły podstawowe, ale przede wszystkim place zabaw, siłownie plenerowe. - Komu tak naprawdę zależy, kto naprawdę chce, aby stał blok na bloku, okno w okno? - to inny głos w sprawie zabudowy przy skrzyżowaniu Ossowskiego z Witebską. - Parking, który zostałby zlikwidowany, to ponad 80 miejsc. Pod blokami obecnie już nie ma miejsca gdzie parkować. Teraz plan miejscowy centrum Targówka Mieszkaniowego zostanie poprawiony, a w sierpniu ponownie wyłożony do publicznej dyskusji.

(dg)

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# gryzu

16.07.2016 20:18

Jeżeli osiedle nazywa się Targówek mieszkaniowy to nie rozumiem ,dlaczego nie bloki ?
Proponuję zabudowę szeregową ,zieleń będzie widoczna za 40 lat ,na garaże szkoda miejsca,
a na basen nie każdego będzie stać .
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA