Przy Szpitalu Wolskim dziura na dziurze. Pacjenci czekają na remont
16 lutego 2024
Jeden z projektów budżetu obywatelskiego dla Woli zakłada usprawnienie komunikacji pomiędzy pawilonami oraz poprawę bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu na terenie Szpitala Wolskiego. Obecnie na szpitalnych drogach wewnętrznych można połamać nogi.
Drogi na terenie Szpitala Wolskiego mają formalnie charakter dróg wewnętrznych zapewniających obsługę komunikacyjną zarówno dla karetek pogotowia, samochodów osobowych i ciężarowych, pacjentów przychodzących na SOR, badania, poradni, jak i pacjentów transportowanych na wózkach inwalidzkich i przewożonych z SOR na oddziały i z oddziałów na badania diagnostyczne pomiędzy budynkami szpitala. Ich nawierzchnia jest w fatalnym stanie.
Dziurawe drogi w Warszawie
Nawierzchnia dróg jest corocznie naprawiana.
Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.
Nic dziwnego, że do budżetu obywatelskiego trafił projekt remontu. Realizacja projektu miałaby na celu poprawę warunków przejazdu, zwłaszcza pacjentom transportowanym na wózkach medycznych i inwalidzkich.
- Aktualna nawierzchnia drogi wokół pawilonu nr 8, wykonana uprzednio bez prawidłowej podbudowy, jest pokruszona, a brak spadków uniemożliwia właściwe odprowadzenie wody opadowej. Na odcinku od wjazdu na teren szpitala od ul. Szarych Szeregów do wjazdu karetek do SOR, z uwagi na brak pieniędzy na kapitalny remont, droga usiana jest łatanymi doraźnie dziurami. Przy odpływach kanalizacyjnych obserwuje się obniżenie poziomu drogi, prawdopodobnie przez osiadanie studzienek i wielokrotne jej podmycie. Na odcinku od pawilonu nr 9 do wyjazdu przy ul. Brylowskiej pozostawiony został odcinek drogi wykończony prefabrykatami sześciokątnymi, tzw. trylinką pochodzącą prawdopodobnie z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Na tym odcinku poziom drogi jest lokalnie obniżony, co skutkuje dużym dyskomfortem przy transporcie pacjentów do i z oddziału internistyczno-geriatrycznego. Realizacja projektu zdecydowanie usprawni obsługę komunikacyjną rozległego kompleksu - wyjaśnia autorka projektu oszacowanego na blisko milion złotych.
Budżet obywatelski w Warszawie
Czy warto ponieść takie koszty? Jest to z pewnością jeden z bardziej pożytecznych projektów, jakie pojawiły się w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Woli. Jeśli pozytywnie przejdzie ocenę formalno-prawną, muszą go jeszcze poprzeć mieszkańcy w czerwcowym głosowaniu. Dopiero wówczas realizacja tej ważnej dla Szpitala Wolskiego i jego pacjentów inwestycji ma szansę nastąpić w przyszłym roku.
DB
.