REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

inwestycje

 

Nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego gotowe. Czas na wyposażenie

  27 stycznia 2023

Nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego gotowe. Czas na wyposażenie
źródło: UM Warszawa

W grudniu ubiegłego roku zakończyły się wymagane prawem procedury odbiorów, a obecnie trwa wyposażanie nowej części Szpitala Bielańskiego. Wszystko po to, aby placówka jak najszybciej rozpoczęła przenosiny oddziałów i uruchomiła działalność medyczną w dobudowanym skrzydle.

REKLAMA

Budowa nowej części Szpitala Bielańskiego trwała dwa lata i została w całości sfinansowana z budżetu warszawskiego samorządu. Koszt ogromnej inwestycji to blisko 200 mln zł. W czteropiętrowym skrzydle o powierzchni blisko 10 tys. Duże zmiany w Instytucie Matki i Dziecka. Kolejne inwestycje w nowoczesność Duże zmiany w Instytucie Matki i Dziecka. Kolejne inwestycje w nowoczesność
W warszawskim Instytucie Matki i Dziecka otwarto przebudowany, wyremontowany i wyposażony budynek C, w którym będą prowadzone badania z zakresu diagnostyki molekularnej, obrazowej i metabolizmu. Pracownicy zaprezentowali również nowy ambulans.

Trzy szpitale bez centralnego ogrzewania? Trzy szpitale bez centralnego ogrzewania?
Na jednym z ostatnich posiedzeń Komisji Rozwoju Rady Dzielnicy Wawer dowiedzieliśmy się, że ciepłownia w Międzylesiu może wkrótce skończyć swój żywot. Veolia Energia Warszawa przedstawiła plany na najbliższe lata. Jeśli ich nie zrealizuje - grozi zamknięciem ciepłowni.
m2 znajduje się oddział psychiatrii dla dorosłych (37 łóżek), oddział rehabilitacji z 30 łóżkami, blok z 10 salami operacyjnymi, oddział intensywnej terapii, centralna sterylizatornia i laboratoria.

Szpital Bielański rozbudowany

W grudniu ratusz uzyskał komplet dokumentów pozwalających na użytkowanie obiektu. Równolegle trwały postępowania przetargowe na dostawę wyposażenia sprzętu medycznego, mebli i akcesoriów do nowego budynku, na co urząd miasta przeznaczył blisko 70 mln zł.

- Wydaliśmy już niemal 97 proc. pieniędzy na to przewidzianych. Trwają jeszcze ostatnie dostawy i zakupy sprzętu medycznego oraz mebli i akcesoriów do wyposażenia pomieszczeń - informuje Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.

W nowej części Szpitala Bielańskiego znajduje się już większość sprzętu medycznego, w tym stoły operacyjne, aparaty rentgenowskie nowej generacji, wyposażenie centralnej sterylizatorni, centrala monitorująca funkcje życiowe pacjenta, kardiomonitory, monitor parametrów hemodynamicznych, aparat do znieczulenia ogólnego, mikroskopy neurochirurgiczny i laryngologiczny, lasery, pompy infuzyjne ze stacją dokującą, respirator i aparat USG.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Zakończenie planowane w czerwcu

W nowym skrzydle Szpitala Bielańskiego niebawem rozpocznie się etapowe uruchamianie działalności medycznej. W pierwszej kolejności nastąpi przeniesienie centralnej sterylizatorni, a następnie oddziałów psychiatrii i rehabilitacji. Po serii szkoleń dla medyków uruchomiony zostanie blok operacyjny.

Kolejnym etapem prac jest modernizacja części pomieszczeń starego bloku szpitalnego w miejscu połączenia z nowym blokiem. Zakończenie wszystkich prac w starej części szpitala planowane jest na koniec czerwca. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Strabag i Ed. Zueblin.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA