REKLAMA

Białołęka

wypoczynek »

 

Najpiękniejszy dach na Białołęce. Ogrody z tężnią, placem zabaw i restauracjami

  15 maja 2024

alt='Najpiękniejszy dach na Białołęce. Ogrody z tężnią, placem zabaw i restauracjami'
materiał prasowy

Ogrody na dachu Galerii Północnej znów są otwarte. Aż do jesieni można korzystać z dobrodziejstw tężni solankowej, odwiedzić liczne restauracje, place zabaw, czy po prostu odpocząć wśród zieleni. To jedyne tego typu miejsce na Białołęce.

REKLAMA

- Ogrody na dachu, które tylko w zeszłym roku odwiedziło ponad pół miliona osób, to przestrzeń, w której można zrelaksować się całą rodziną, urządzić piknik na trawie, spotkać się na kawie i ciastku lub aktywnie spędzić wolny czas na świeżym powietrzu - mówi Marek Ciszewski, dyrektor Galerii Północnej.

Oaza zieleni pośród dużych białołęckich osiedli

- To także miejsce będące swoistą oazą pośród dużych osiedli Białołęki, w której za sprawą roślin na moment zapominamy o tym, że znajdujemy się w wielkiej metropolii. Z tego względu wiele osób wybiera nasze ogrody jako otoczenie np. do medytacji, ćwiczenia jogi czy lektury - dodaje Marek Ciszewski. Sprzyjają temu atrakcje dostępne na dachu. Odwiedzający znajdą tu prawdziwą tężnię solankową z drewna i tarniny. Ponadto można tutaj zobaczyć ponad 60 gatunków różnych roślin, w tym kwiaty, trawy i byliny, a także drzewa i krzewy. Pośród nich ukryte są aleje spacerowe, roślinny labirynt czy przestrzenie relaksu, w tym strefa restauracyjna. Tę ustawiono pod rzeźbami w kształcie liścia.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Atrakcje dla odwiedzających Galerię Północną

W ogrodach nie brakuje również atrakcji dla dzieci w różnym wieku. Najmłodsi mogą bawić się tu aż na dwóch placach. Jeden ma kształt łodzi podwodnej - otacza go edukacyjny mural z 50-cioma zwierzętami z całego świata. Starsze dzieci mogą natomiast bawić się na placu z huśtawkami, drabinkami i linami. Ogrody to miejsce, które można odwiedzić w tygodniu np. ze znajomymi, to także doskonała alternatywa na weekendowy wypad z całą rodziną - także jako przerwa w zakupach.

Miejsce oferuje także przestrzeń dla osób, które lubią sztukę. W ogrodach można bowiem zobaczyć jeden z największych w Polsce murali 3D, który stworzyli artyści z grupy WYPISZWYMALUJ. Do jego powstania wykorzystano aż 90 kolorów. Przestrzeń ta często jest tłem dla instagramowych sesji zdjęciowych.

Ogrody na dachu galerii handlowej przy Światowida 17 czynne są od 10:00 do 22:00, zaś w niedziele do 21:00. Wstęp jest bezpłatny.

JR

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Reklama

15.05.2024 11:51

Reklama. W niedziele bardzo dużo rodzin z dziećmi, nie da się wysiedzieć.

# Zlikwidować terror

15.05.2024 20:07

Zlikwidujcie korty na Światowida 56
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe