REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mokotów

inwestycje

 

Zmodernizują szkołę przy Rzymowskiego. Umowa podpisana

  27 marca 2023

Zmodernizują szkołę przy Rzymowskiego. Umowa podpisana
źródło: UM Warszawa

Wkrótce rozpocznie się remont Zespołu Szkół Specjalnych nr 85. Podpisana przez warszawski ratusz umowa zakłada, że modernizacja szkoły przy ul. Rzymowskiego 36 potrwa siedem miesięcy. Koszt inwestycji to 7,2 mln zł.

REKLAMA

P

arterowy budynek przy ul. Rzymowskiego zostanie przystosowany do utworzenia filii Zespołu Szkół Specjalnych nr 85 z przeznaczeniem dla oddziałów szkoły przysposabiającej do pracy. Uczniami placówki będzie młodzież w wieku od 16 do 24 lat, która posiada orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego z powodu niepełnosprawności intelektualnej w stopniu znacznym i niepełnosprawności sprzężonej. Rosyjskie liceum w budynku Jana Kiepury. Rząd chce zwrotu działki Rosyjskie liceum w budynku Jana Kiepury. Rząd chce zwrotu działki
Polski rząd postanowił wykonać wyrok sądu dotyczący zwrotu przez Federację Rosyjską budynku na rogu Rakowieckiej i Kieleckiej.

Remont szkoły na Rzymowskiego

- W Wieloletniej Prognozie Finansowej, czyli do 2025 roku, przeznaczymy niemal 120 mln zł na modernizacje placówek specjalnych i wychowania pozaszkolnego. Dzięki inwestycji budynek przy ul. Rzymowskiego zostanie przystosowany do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Bardzo cieszy fakt, że placówka będzie przeznaczona również dla młodzieży, która mieszka na Ursynowie oraz Wilanowie. Docelowo budynek będzie służył około 60 uczniom - podkreśla Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta Warszawy.

Modernizacja budynku obejmie roboty wyburzeniowe i demontażowe. Wymienione zostaną okna i drzwi, wykonana nowa elewacja i nowe wejście główne. Zmieni się także układ pomieszczeń w budynku. Roboty obejmą montaż instalacji: sanitarnej, elektrycznej i teletechnicznej oraz wentylacji mechanicznej i klimatyzacji w wybranych pomieszczeniach.

Wstąp do księgarni

7 mln zł na remont szkoły

- Na parterze znajdą się sale do nauki, w tym pracownie komputerowa, technik różnych, gospodarstwa domowego z jadalnią, sala zajęć ruchowych oraz mieszkanie treningowe. Pojawią się pomieszczenia dla psychologów i pielęgniarki. Do dyspozycji pracowników będzie również częściowo doświetlona kondygnacja na poziomie -1 - opowiada wiceprezydent.

Na zewnątrz budynku zamontowana zostanie winda. Znajdą się tam także rampa oraz platforma dla osób poruszających się na wózkach. Przebudowany zostanie również teren wokół budynku, w tym parking oraz droga dojazdowa. Zgodnie z podpisaną umową prace modernizacyjne przy ul. Rzymowskiego 36 mają się zakończyć jesienią.

(jok)

.
 

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA