REKLAMA

Żoliborz

oświata »

 

Szkoła bez dzwonków. Z radiowęzłem i dynamicznym samorządem

  23 lutego 2024

alt='Szkoła bez dzwonków. Z radiowęzłem i dynamicznym samorządem'
źródło: Facebook/Szkoła Podstawowa Nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie

Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego przy ul. Braci Załuskich to placówka z bogatą tradycją. Istnieje od 1968 roku. Jej mury opuściły liczne roczniki absolwentów. Wśród nich wielu laureatów i finalistów konkursów szkolnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych.

REKLAMA

Obecnie Szkoła Podstawowa nr 267 pracuje w systemie jednozmianowym. Ma oddziały sportowe, w których uczniowie już od pierwszej klasy mogą trenować gimnastykę artystyczną, judo oraz akrobatykę. Ponadto w szkole są klasy dwujęzyczne z językiem francuskim od klasy siódmej, a w ramach projektu Erasmus uczniowie oraz nauczyciele uczestniczą w wymianach międzynarodowych.

Prężnie działa zespół pomocy psychologicznej, w skład którego wchodzą: psycholog, pedagog, pedagog specjalny, logopeda oraz terapeuta SI. Ponadto uczniowie mogą korzystać z opieki pielęgniarki. Organizowane są też zajęcia z robotyki LEGO oraz kodowania dla uczniów klas 1-3. Oddział przedszkolny i świetlica działają od 7:30 do 17:30.

Szkoła ma koło debatanckie, medialne i filozoficzne

Każda sala lekcyjna wyposażona jest w ekran multimedialny, najmłodsi uczniowie dodatkowo mają do swojej dyspozycji magiczny dywan z interaktywnymi grami i ćwiczeniami. Uczniowie mogą korzystać z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych. Funkcjonuje koło debatanckie, które koordynuje Warszawską Ligę Debatancką. Istnieje też koło medialne i filozoficzne. Aktywnie działa Odyseja Umysłu, dzięki której młodzi ludzie mogą rozwijać swoją kreatywność. Jest też drużyna harcerska.

Zapraszamy na zakupy

Szkoła bez dzwonków

Dynamicznie działa tu samorząd uczniowski. Istnieje radiowęzeł i gazetka szkolna. Placówka wdraża idee "Budzącej się szkoły" oraz tutoringu, czyli indywidualnego podejścia do każdego ucznia. Kolejnym ważnym aspektem jest brak dzwonków. W placówce funkcjonuje stołówka z własną kuchnią, w której codziennie przygotowywane są obiady. Bogate życie kulturalne oraz inicjatywy podejmowane przez młodzież i nauczycieli wspiera zaangażowana w życie szkoły rada rodziców.

REKLAMA

Rusza rekrutacja

Rekrutacja do podstawówki przy Braci Załuskich 1 rusza już 5 marca. Więcej informacji na: https://sp267.waw.pl.

MB

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024