REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Samorząd

Szarpanina o mikrofon, chaos, krzyki. Rada dzielnicy na dnie
REKLAMA

Szarpanina o mikrofon, chaos, krzyki. Rada dzielnicy na dnie

Temat zmian w budżecie zszedł na dalszy plan. Dzisiejszą sesję rady Białołęki zdominowała polityczna przepychanka, z bitwą o mikrofon na czele.

REKLAMA
Ważna ulica opóźniona? Czeka na nią Zielona Białołęka
Ważna ulica opóźniona? Czeka na nią Zielona Białołęka Na dzisiejszej sesji radni Białołęki będą głosować nad przesunięciem budowy ważnej ulicy we wschodniej części dzielnicy aż o dwa lata.
czytaj

Obyczaje polityczne na Białołęce sięgnęły dna. Wydawało się, że dzisiejsza sesja rady dzielnicy zostanie zdominowana przez dyskusję o finansowaniu budowy ulicy Siecznej, ale zaraz po jej rozpoczęciu wybuchła bitwa. Przewodnicząca Anna Majchrzak (PO) przyjęła ślubowanie Lucyny Wnuszyńskiej (Inicjatywa Mieszkańców Białołęki), która została radną w miejsce nowego wiceburmistrza Marcina Adamkiewicza. Przyglądali się temu Wiktor Klimiuk (PiS, według opozycji: przewodniczący rady) i Łukasz Oprawski (PiS, według opozycji: radny), którzy ostro zaprotestowali przeciwko kontynuowaniu obrad.

- W momencie rozpoczęcia sesji pani Wnuszyńska nie była radną, więc nie było kworum - mówił Oprawski.

- Radnym zostaje się po decyzji komisarza wyborczego, nie po ślubowaniu - ripostowała Majchrzak.

Dopiero po krótkiej przerwie weszli do sali radni opozycji, ale dalsza część obrad miała kuriozalny przebieg. Majchrzak prowadziła je, mając za plecami protestującego i krzyczącego do jej mikrofonu radnego Klimiuka. Radni koalicji głosowali na stojąco, przekrzykując opozycję, mówiącą do wyłączonego mikrofonu. W przerwach w kuluarach toczyły się nerwowe rozmowy z udziałem mieszkańców.

Polityczna wojna sprawiła, że sprawa ulicy Siecznej, o której pisaliśmy po południu, praktycznie przestała budzić zainteresowanie radnych. Pośród krzyków koalicja przegłosowała mało konkretne stanowisko, zgodnie z którym budowa tej ulicy jest jedną z najpilniejszych inwestycji w dzielnicy. Znalazło się w nim wezwanie do jak najszybszego zagwarantowania pieniędzy na jej budowę w budżecie miasta. Radni chcą, by Sieczna powstała do końca 2018 roku. - Byliśmy brutalnie atakowani słownie i fizycznie. Krzyczano na nas, byliśmy popychani, wyrywano nam mikrofony. Jest mi wstyd, że mieszkańcy musieli być świadkami tych haniebnych wydarzeń - mówi radny Waldemar Roszak.

Poza ślubowaniem nowej radnej był to jedyny merytoryczny punkt podczas nerwowej sesji.

- PO postanowiła zrobić z sesji cyrk, prawo jest nieustannie łamane - powiedział portalowi tustolica.pl radny Klimiuk. - Wojewoda sprawuje nadzór nad samorządami i zgodnie z jego opinią jestem przewodniczącym rady dzielnicy.

- To nie Platforma robiła cyrk, tylko kilku radnych opozycji nie dało normalnie pracować radzie - mówi radny Waldemar Roszak. - Mało tego - opozycja nawet nie podpisała się na liście obecności, więc formalnie były to osoby trzecie zakłócające przebieg obrad. Byliśmy brutalnie atakowani słownie i fizycznie. Krzyczano na nas, byliśmy popychani, wyrywano nam mikrofony. Jest mi wstyd, że mieszkańcy musieli być świadkami tych haniebnych wydarzeń. Po raz kolejny okazało się, że dla radnych PiS polityczna awantura wykonywana dla zwierzchników politycznych jest ważniejsza od merytorycznej pracy na rzecz mieszkańców.

Wszystko wskazuje jednak na to, że władzę w dzielnicy ma obecnie ten, kto ma... mikrofon.

Do tematu wrócimy. Prosimy osoby nagrywające przebieg sesji o przesłanie nam filmów. Czegoś takiego, jak wczoraj na Modlińskiej, dawno Warszawa nie widziała, a być może nie widziała jeszcze nigdy.

(dg)


  • Poleć
  • Polub Tu Białołęka
  • Udostępnij

Szarpanina o mikrofon, chaos, krzyki. Rada dzielnicy na dnie

Szarpanina o mikrofon, chaos, krzyki. Rada dzielnicy na dnie

12.05.2016 19:34 #xxx
A to wszystko dzieje się pod krzyżem. Bo tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem.
12.05.2016 19:46 #miki
Przychodzcie na sesje, cyrk za darmo
12.05.2016 19:53 #mieszkaniec Tarchomina
Przy głosowaniu wygaszenia mandatu Roszaka 11 radnych to za mało, jak PO pasuje to już w sam raz. Nie ma to jak demokratyczne standardy PO....
12.05.2016 19:56 #Wyborca
Radni opozycji - czytaj PiS - za nic mają dobro mieszkańców. Co tam ulicą, która koniecznie należy wybudować. Liczy się tylko stołek dla Klimiuka i konfitury dla Korowaja. WSTYD !!!
12.05.2016 20:02 #świadek
Wy żałosne skur....yny!
Dobrze, że to wszystko jest nagrywane i zapisywane. Pokażemy to waszym dzieciom i będziecie się wstydzić do końca waszego marnego życia.
12.05.2016 20:02 #polot
PO to co zrobiło z tą dzielnicą jestem w szoku, totalne dno, trzeba ich wymienić! WSTYD PO i IMB!!!
12.05.2016 20:17 #Sieczna
Panno Majchrzak. Ja wiem że ważniejszy jest kolejny głos w tzw koalicji ale może łaskawie przestaniecie z nas robić idiotów? Ta uchwała to śmiech na sali. Miasto nie da tych pieniędzy a w 2018 was już w ratuszu nie będzie. Szukaj wiatru w polu
12.05.2016 21:14 #Lewandów
"Pośród krzyków koalicja przegłosowała mało konkretne stanowisko, zgodnie z którym budowa tej ulicy jest jedną z najpilniejszych inwestycji w dzielnicy. Znalazło się w nim wezwanie do jak najszybszego zagwarantowania pieniędzy na jej budowę w budżecie miasta. Radni chcą, by Sieczna powstała do końca 2018 roku." - jest gdzieś dostępne nagranie tej sesji???
12.05.2016 22:07 #alik
Pieniądze na Ostródzką muszą się znaleźć kosztem Siecznej i nie tylko, ponieważ klechy muszą mieć autostradę do super świątyni (drugiej Częstochowy) W taki sposób PiSiory spłacają dług za wybory...
12.05.2016 22:16 #Mirek78
Ten radny Klimiuk to jakiś "dziwny człowiek".
Czy on na serio czy żartuje?
A jest możliwość sprawdzenia stanu zdrowia radnego na wniosek mieszkańca?
Jeśli tak to ja złożę chętnie taki wniosek i podpiszę się pod nim..
Ten człowiek to polityk jego miejsce obok Niesiołowskiego i innych..
Tragedia od momentu Kiedy się pojawił radny Klimiuk w radzie to tam trwa wojna..
Skąd się tacy ludzie biorą?
Przecież ten radny myśli tylko o stanowisku..
I aby pjąć się po stanowiskach jak karaluch byle do góry i byle na górze. .
Rady Klimiuk tragiczna postać ciągnąca w dół cały białołęcki PiS na który głosowałem..
Przykre ale prawdziwe..
REKLAMA
13.05.2016 00:12 #zielona białołęka
Co za cyrk!!! NIGDY WIĘCEJ KOROWAJA! Ten człowiek kompromituje Radę!!!
13.05.2016 07:11 #Miki
przecież nimi steruje z góry karzel kartoflany - dostali rozkaz destabilizacji samorzadow w których większość ma PO -
13.05.2016 07:48 #Gość
Dominik Gadomski ładnie tak kłamać? PO wyłączyła mikrofony całej opozycji i przegłosowała opóźnienie budowy ulicy Siecznej kosztem ulic, przy których mieszkają radni Pelc, działacze IMB. Brawo ZB ma dosyć podajcie się do dymisji drogi Zarządzie, bo to co robisz to jeden wielki śmiech na sali. Nie będę płacił podatku, żeby Warszawiak z dziada pradziada wstydził musiał się swojego miasta! Żal, niech Marki korzystają koniec płacenia podatków!
13.05.2016 08:18 #max
Pytanie do radnych z PIS . Kto pociąga za sznureczki ?
13.05.2016 08:38 #Sieczna
#Gość napisał(a) 13.05.2016 07:48

Dominik Gadomski ładnie tak kłamać? PO wyłączyła mikrofony całej opozycji i przegłosowała opóźnienie budowy ulicy Siecznej kosztem ulic, przy których mieszkają radni Pelc, działacze IMB. Brawo ZB ma dosyć podajcie się do dymisji drogi Zarządzie, bo to co robisz to jeden wielki śmiech na sali. Nie będę płacił podatku, żeby Warszawiak z dziada pradziada wstydził musiał się swojego miasta! Żal, niech Marki korzystają koniec płacenia podatków!
Wszystko jasne. Tzw koalicja postanowiła nagrodzić swoje nowe nabytki i zrobić prywatę jak zwykle. Czyli nie robia Siecznej na którą czeka kilka tys ludzi a robia kilka lokalnych dróżek w lesie bo tam miejszkają ich kolesie. A do mediów idzie przekaz że opozycja robi awanturę. Uchwała przegłosowana, znowu się udało, dzielnica znowu załatwiona bez mydła przez PO

A skoro jest chwila szczerości to prosze też o informacje komu tym razem PO robi dobrze. Kadydaci to
Poddębniak
Pelc
Adamkiewicz
Basiński
A może ktoś z PO??

Farsa, wstyd i żenada pani Burmistrz, dziwię się że pani chce się pod tym podpisywać swoim nazwiskiem.

13.05.2016 08:49 #Lew II
niby współpraca, niby będzie super!!!
Kto mieszka przy ul. Wadowickiej? ul. Brzezińskiej? czy ul. Chudoby?
No kto tam mieszka, ze ma się w dup*** tysiące mieszkańców Zielonej Białołęki???
13.05.2016 11:10 #i tyle
z wioski tj ZB chcą od razu uczynic centrum stolicy- zaplaciles mało za mieszkanie to masz beznadziejna infrastrukturę - i tyle
13.05.2016 11:22 #LOL
ityle = typowa chamska i lekceważąca odpowiedź godna poprzedniej ekipy "rządzącej" a raczej obiecującej przez lata np kolejne drogi które oczywiście nie powstawały. Ile lat to już będzie np z Sieczną nie mówiąc o innych? przez ten czas nic się nie zmienia a ty mowisz że ktoś chce mieć centrum stolicy? Nie, po prostu chce a miarę normalnie dojechać do pracy, szkoły. Bo na razie to mamy "centrum stolicy" jak w Bangladeszu
13.05.2016 11:25 Taltos2
do tyle
miszczu, my te mieszkania kupowaliśmy od prywatnego dewelopera, a nie od miasta, na prywatnych a nie komunalnych gruntach. Nie dostaliśmy upustu od ceny na zasadzie: miasto sprzeda Wam taniej, ale przez 20 lat nic tam nie zrobi. Wtedy to byłby jasny układ. Trzymając się twej pseudo-logiki nigdzie i niczego w tym mieście nie powinni budować. Żadnych nowych dróg, szkół, żłobków, metra, tramwajów, nowych autobusów, w Śródmieściu także.
PS. Oczywiście, że ta cena na obrzeżach miasta jest niższa, choćby ze względu na odległość od centrum. Ale skoro to MIASTO wydaje pozwolenia na budowę kolejnych osiedli - to nie są samowole budowlane, bierze od nas pieniądze w postaci podatków, to ma też obowiązek zapewnić podstawowe rzeczy, takie jak szkoły, przedszkola, ulice z chodnikami, transport publiczny. Oczywiście, stopniowo, ale nie na zasadzie, że nigdy.
P. Mokotów i Żoliborz też 100 lat temu były wioskami, a Młociny i Kabaty czy Bemowo 30 lat temu to był koniec świata.
13.05.2016 12:55 #Lew II
z cyklu "nie znam się, to się wypowiem" :)

#i tyle napisał(a) 13.05.2016 11:10

z wioski tj ZB chcą od razu uczynic centrum stolicy- zaplaciles mało za mieszkanie to masz beznadziejna infrastrukturę - i tyle
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

więcejREKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
Winter Sale do -60%
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA