REKLAMA

Białołęka

różne »

 

Sypialnia Warszawy dopiero buduje swoją tożsamość

  25 kwietnia 2014

alt='Sypialnia Warszawy dopiero buduje swoją tożsamość'

Samorząd Białołęki obchodzi w tym roku 20-lecie swojego istnienia. W związku z tą rocznicą władze dzielnicy planują sporo imprez i innych wydarzeń.

REKLAMA

Nasza dzielnica postrzegana jest jako "sypialnia" Warszawy. Zresztą dokładnie tak traktuje ją wielu mieszkańców, zwłaszcza tymczasowych.

- Myślę, że lokalna tożsamość dopiero się buduje. Choć wiele osób mieszka tu od kilkudziesięciu lat, to nieliczni mieszkańcy Białołęki tutaj się urodzili. Ja mieszkam tu od 2001 roku - mówi burmistrz Białołęki Piotr Jaworski. - Od wielu lat poruszam temat małych ojczyzn. W związku z przypadającą w tym roku dwudziestą rocznicą istnienia samorządu Białołęki przygotowujemy sporo imprez i innych wydarzeń, aby zintegrować lokalną społeczność.

Główne obchody odbędą się w weekend 14-15 czerwca. Pierwszego dnia dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w grach i zabawach sportowych w parku Picassa. Drugiego dnia zaplanowano rodzinny piknik w parku Henrykowskim, gdzie powstanie Kraina Zabaw Dziecięcych, odbędzie się też koncert "Muzyka dla małych i dużych". Wystąpią artyści z programem dla najmłodszych, taneczno-wokalne zespoły dziecięce z białołęckich szkół oraz iluzjonista. Zaplanowano także potańcówkę z zespołem Redlin.

Oczywiście nie zabraknie ulubionych zabawek najmłodszych (jak dmuchane zjeżdżalnie) oraz przysmaków (waty cukrowej i popcornu).

Będzie to też dobra okazja, aby dowiedzieć się więcej o dzielnicowych artystach i organizacjach pozarządowych. Władze dzielnicy chcą uczcić pamięć Wojciecha Zawadzkiego, który obchodziłby w tym roku stulecie urodzin. Może być uznany za miejscowego bohatera białołęckiego. Ciekawie zapowiada się również autokarowa wycieczka po Białołęce, podczas której będzie można dowiedzieć się kilku rzeczy o historii dzielnicy.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy władze dzielnicy chcą uczcić pamięć Wojciecha Zawadzkiego, który obchodziłby w tym roku stulecie urodzin. Przez autochtonów uważany jest za miejscowego bohatera. Prowadził tajne komplety podczas okupacji hitlerowskiej i tworzył szkolnictwo wiejskie tuż po wojnie. Pojawił się pomysł, aby ulica, którą będzie poruszał się tramwaj z mostu Północnego w stronę ulicy Światowida, została nazwana jego imieniem.

Anna Krzesińska

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni