REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

kronika policyjna

 

Spowodował kolizję, porzucił auto i uciekł przez Kanał Bródnowski

  24 stycznia 2022

Spowodował kolizję, porzucił auto i uciekł przez Kanał Bródnowski
źródło: KRP VI

Niezwykłą determinacją w chęci uniknięcia kary wykazał się 53-letni mężczyzna, który po spowodowaniu kolizji uciekł z miejsca zdarzenia, po czym porzucił peugeota, wskoczył do wody i pokonał Kanał Bródnowski.

REKLAMA

W czwartek 20 stycznia operator stołecznego stanowiska kierowania wysłał załogę patrolową z Bródna w rejon Rzewińskiej, gdzie miał oczekiwać kierowca poszkodowany w wyniku kolizji. Na miejscu 38-latek wyjaśnił policjantom, że około godz. 16:40 na wysokości Zamkowej kierujący peugeotem najechał na niego, uderzając w lewe lusterko jego volkswagena, po czym odjechał.

REKLAMA

Ucieczka przez kanał

Zgłaszający zawrócił i ruszył za nim, cały czas utrzymując kontakt wzrokowy z peugeotem. Sprawca kolizji jechał od lewej do prawej strony jezdni. Podejrzewając, że może być pijany, poszkodowany zaalarmował policję.

- Na Rzewińskiej kierowca peugeota porzucił auto, a następnie wskoczył do pobliskiego Kanału Bródnowskiego i pokonując go wpław dotarł do ul. Piecyka, gdzie zniknął zgłaszającemu z oczu - relacjonuje komisarz Paulina Onyszko z rejonowej komendy policji.

REKLAMA

Złamał sądowy zakaz

Na Piecyka policjanci znaleźli leżącego w śniegu mężczyznę, który był cały przemoczony i czuć było od niego alkohol. Miał przy sobie kluczyki od peugeota. Policjanci sprawdzili dane 53-latka w policyjnym systemie i okazało się, że od 2019 roku ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Został zatrzymany.

W komisariacie na Bródnie przebadano go alkomatem, który wykazał u uciekiniera prawie 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna trzeźwiał w policyjnej izbie zatrzymań. Na drugi dzień został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty: za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za te przestępstwa 53-latkowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

(db)

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA