Wawer

różne »

Sportowe wakacje z mini sumo

26 września 2008

Już po raz drugi (w ub. roku w Ruciane Nida) przewodniczący rady dzielnicy Andrzej Wojda, a zarazem Sekretarz Generalny PZSUMO, zorganizował w Głuchołazach, w drugiej połowie lipca tego roku sportowy wypoczynek, w którym udział wzięło 114 dzieci i młodzieży z całej Polski, w tym 60 z naszej dzielnicy (47 z Falenicy i 13 z Marysina).

Należy podkreślić, że akcja ta była dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Tu-rystyki w ramach "Sportowe Wakacje 2008".

Atrakcyjny program obozu, oprócz zajęć sportowych z mini sumo, gier i zabaw, obejmował wejście na szczyt Kopy Biskupiej (890 m) z zejściem na stronę czeską do Zlotych Hor, seanse w jaskini solnej, szukanie złota, kąpiele w basenie, ogniska, dyskoteki oraz udział w wakacyjnej olimpiadzie sportowej i wakacyjnych igrzys-kach w mini sumo i sumo.

W wakacyjnych igrzyskach w mini sumo bardzo dobrze zaprezentowały się dzieci i młodzież z naszej dzielnicy zdobywając wiele medali. I tak w kategorii ka-detów (w sumo w ramach ogólnopolskiego turnieju) w wadze +70 kg Tomasz Woj-da zajął pierwsze, a jego brat bliźniak Paweł (reprezentant Polski na ME) drugie miejsce (obaj z UKS Fuks przy Gimnazjum 101). Bezkonkurencyjny w najcięższej kategorii +100 kg okazał się, aktualny brązowy medalista z tegorocznych ME, Bar-tek Struss z UKS Marysin. W zawodach w mini sumo świetnie wypadły w kategorii do 40 kg reprezentantki UKS Papik przy SP 76: Klaudia Cytryńska zdobywając pierwsze, a Marta Frelkowska trzecie. W kategorii do 50 kg Agata Szafurska (Pa-pik) zdobyła srebrny, a Kasia Ożarek (Fuks) brązowy medal. W kategorii do 60 kg reprezentantki UKS Fuks Justyna Cymerska i Natalia Mikos zdobyły brązowe me-dale. W kategorii dzieci do 30 kg najlepszy okazał się Krzysztof Kosk, a drugie i trzecie miejsce zajęli Mateusz Wysocki i Michał Cherczyński (wszyscy z UKS Fale-nica przy SP 124). W tej kategorii drugi brązowy medal zdobył Mateusz Werner z UKS Marysin. Z tego też klubu pochodzą medaliści kategorii wagowej do 45 kg Tomasz Blautenberg złoto i Krystian Szulc brąz, oraz złoty medalista kategorii do 50 kg Patryk Zimnowodzki. W wadze do 50 kg Jaś Adamczyk (Falenica) zdobył drugie miejsce. W grupie chłopców do 65 kg Igor Skrzyszowski (Fuks) zdobył brązowy, a w kategorii +70 kg Michał Onopiuk (Marysin) złoty i Damian Biń (Papik) srebrny medal.

Było dużo ruchu, zabawy i śmiechu, co pozwoliło dzieciom, mimo pewnych per-turbacji z powrotną podróżą (awaria autokaru), przywieźć do domu niezapomniane wspomnienia oraz dużo energii potrzebnej do całorocznej nauki. Pragniemy przy-pomnieć, że zajęcia z mini sumo organizowane są w Falenicy w UKS Papik przy SP 76 i w UKS Fuks przy Gimnazjum 101 oraz w UKS Falenica przy SP 124 - informacji udziela Andrzej Wojda, tel. kom. 509 957 117. W Marysinie (Gimnazjum 105 przy ul. Króla Maciusia 5) zajęcia prowadzi Leszek Blautenberg (tel. 600 891 927).

Czekamy na zainteresowanych i zapraszamy na najbliższe zawody jakie w ra-mach Grand Prix Wawra w mini sumo odbędą się w sali gimnastycznej SP 76 i Gim-nazjum 101 przy ul. Poezji 5 w dniu 27 września tego roku w godz. 9-14. Zaprasza-my.