REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Siedem naturalnych placów zabaw dla Warszawy. Trzy dla Targówka?

  26 maja 2023

alt='Siedem naturalnych placów zabaw dla Warszawy. Trzy dla Targówka?'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Siedem naturalnych placów zabaw na terenie Warszawy w tym aż trzy na Targówku? To możliwe! Głosowanie w ogólnomiejskim budżecie obywatelskim przed nami.

REKLAMA

- Kontakt z naturą jest dla dzieci bardzo ważnym elementem rozwoju. Maluchy uwielbiają odkrywać świat przyrody przez zabawę. Dajmy im to! Zbudujmy w Warszawie kilkanaście naturalnych placów zabaw, gdzie dzieci będą mogły bawić się w otoczeniu natury, wspinać na drzewa, wąchać kwiaty, chodzić boso po kamykach czy bawić się kuchnią błotną - napisał autor ogólnomiejskiego projektu budżetu obywatelskiego Warszawy Robert Buciak. Drogie i nie do końca przemyślane pomysły mieszkańców Targówka Drogie i nie do końca przemyślane pomysły mieszkańców Targówka
Projekty z budżetu obywatelskiego często zaskakują samych mieszkańców. Niektóre z nich pozwalają na szastanie pieniędzmi podatników lekką ręką, bez refleksji czy komukolwiek jest taki wydatek potrzebny. W tegorocznej edycji jeden z nich proponuje mieszkańcom spotkanie ze Świętym Mikołajem w Urzędzie Dzielnicy na Targówku za blisko... 180 tysięcy złotych. Co jeszcze do wyboru?
Jego projekt wyceniony na 4,4 mln zł wystartuje w głosowaniu, które odbędzie się w drugiej połowie czerwca. Jeśli zyska akceptację mieszkańców, nowe naturalne place zabaw powstaną w Warszawie, w tym aż trzy na Targówku.

Jeden w lesie Bródnowskim

W swoim projekcie zawarł wiele projektów, którym zabrakło głosów w ubiegłorocznym głosowaniu. Propozycja zakłada budowę placów zabaw przy Złotej 70, na skwerze Kahla przy Centrum Nauki Kopernik, między ul. Światowida a Erazma z Zakroczymia na Tarchominie, na podwórku przy Ignańskiej 3 i Białowieskiej 19 na Grochowie. Kolejne trzy propozycje są dla dzielnicy Targówek.

To kopie projektów Norberta Zielińskiego sprzed roku. W minionym roku zaproponował on za 400 tys. zł wykonanie miniparku sprawnościowego z drewnianych pali oraz powiększenie istniejącego już placu zabaw w Lesie Bródnowskim. Minipark sprawnościowy byłby wykonany z drewnianych bali i kłód ułożonych w przestrzenną wydłużoną konstrukcję na północnym skraju polany - przy granicy drzewostanu. Konstrukcja będzie pozwalać na kreatywną zabawę i ćwiczenie równowagi oraz sprawności. Istniejący na polanie plac zabaw można wzbogacić i rozbudować o dodatkowe zjeżdżalnie, huśtawki oraz roślinność - jako formę żywopłotu.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Drugi w parku Wiecha

Norbert Zieliński proponował też w ubiegłym roku modernizację oraz powiększenie placu zabaw w parku Wiecha za blisko milion złotych. Modernizacja miała dotyczyć wymiany starych i uszkodzonych urządzeń na nowe oraz zakup i montaż nowych zabawek, takich jak kompleksowy plac zabaw typu "jungle" i "statek", dodatkowe trampoliny oraz inne urządzenia służące do zabawy.

Dodatkowo plac zabaw zostałby wzbogacony o nawierzchnię amortyzującą, dodatkowe oświetlenie i ławki oraz kosze na śmieci.

REKLAMA

Trzeci w parku Bródnowskim

Ten sam pomysłodawca bezskutecznie proponował mieszkańcom wykonanie dwóch placów zabaw na terenie parku Bródnowskiego. Projekt za blisko milion złotych przewidywał modernizację oraz rozbudowę istniejącego placu zabaw o powierzchni ok. 3,8 tys. m2. Plac zostałby też wyposażony w nowe urządzenia drewniane oraz rozbudowany o niskie pagórki ze zjeżdżalniami, ścieżki sensoryczne czy wały ziemne. Dodatkowo plac zabaw miał być wyposażony w kosze na śmieci, ławki, tablicę zawierającą regulamin oraz urządzenia zabawowe, takie jak koparka, sprężynowiec, podwójna huśtawka, zjazd linowy, most wiszący, hamak, zjeżdżalnia na nasypie czy obrotowy talerz. Naturalny plac zabaw miałby powierzchnię ok. 700 m2. Jego głównymi elementami byłyby wydrążone pnie drzew, pieńki różnej wysokości, drewniana ścieżka, konary powalonych drzew i kamienna ścieżka.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Wredny Kocur

26.05.2023 09:26

7 dla Warszawy... A dla targówka 3 może kopsniemy. xD Jak napisać "Targówek to wiocha, bez napisania Targówek to wiocha"?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break