REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

inwestycje

 

Rusza remont Kołacińskiej. To nie jest obiecana przebudowa

  21 listopada 2022

Rusza remont Kołacińskiej. To nie jest obiecana przebudowa
źródło: SZRM

W poniedziałek wieczorem drogowcy niespodziewanie ogłosili, że już we wtorek rano zamykają Kołacińską. Zamiast obiecywanej od lat przebudowy ulicy mieszkańcy doczekali się jedynie frezowania. Na budowę normalnych chodników oraz dostosowanie ulicy do kursowania autobusów już nie można liczyć.

REKLAMA

"Z powodu złego stanu nawierzchni zdecydowaliśmy o pilnym remoncie fragmentu ul. Kołacińskiej. Zakres robót przewiduje asfaltowanie na odcinku od ul.

Modlińskiej do ul. Wiklinowej. Odcinek ten zostanie wyłączony z ruchu. Zamknięcie nastąpi we wtorek, 22 listopada, o godz. 6, a prace naprawcze potrwają do czwartku, 24 listopada" - informacja o takiej treści wyszła w poniedziałek wieczorem z Zarządu Dróg Miejskich.

REKLAMA

Przebudowa Kołacińskiej nie dojdzie do skutku

To nie pierwszy raz, gdy warszawski samorząd zapowiada utrudnienia w ostatniej chwili, wieczorem poprzedniego dnia. Tym razem sytuacja jest zaskakująca podwójnie, bo Kołacińska jest ulicą przeznaczoną do przebudowy. Frezowanie oznacza, że jezdnia nie będzie ruszana przez najbliższą dekadę. Problemem jest brak pieniędzy w budżecie samorządu.

- Obecnie obowiązująca prognoza finansowa nie rezerwuje wystarczających środków finansowych na realizację tego zadania - informował w ubiegłym roku Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta, mający przebudować Kołacińską. - Przystąpienie do budowy ulicy będzie możliwe po zabezpieczeniu dodatkowych funduszy na realizację robót budowlanych.

REKLAMA

Kołacińska w remoncie

Od wtorku Kołacińska będzie zamknięta od Modlińskiej do Wiklinowej. Nieczynne będą również skrzyżowania Kołacińskiej z ulicami Fleminga, Rozewską, Żywiczną, Weteranów i Wiklinową. Dojazd do Modlińskiej możliwy będzie ulicami Żywiczną, Srebrnogórską, Szałwiową, Kątskiego, Fleminga i Ekspresową. Wyjazd ze Światowida możliwy będzie wyłącznie w prawo lub lewo na Modlińską, bez możliwości jazdy prosto w Kołacińską. Na Modlińskiej z obu kierunków ustawione zostaną znaki zakazu skrętu w remontowaną drogę. Kierowcy jadący Modlińską od strony Legionowa na skrzyżowaniu z Kołacińską będą mogli zawrócić.

(jok)

.
 

Komentarze (3)

# lutek

23.11.2022 11:45

to wydanie paru mln zl na projekt a pozniej wysłanie go do kosza to super gospodarnosc a wybudowanie eksluzywnego hotelu dla kotów za paremlnzl na wawrze to super potrzebna inwestycja ,a wybudowanie parku dla psów na zoliborzu,a wybudowanie kładki spacerowej przez wisłe za 200mln itd tu sa pieniadze na drogi i oczywiscie mln lezace w niedosłanych podatkach za grunty i nieruchomosci

# felek

24.11.2022 13:33

podziękujmy za brak miliardów z Unii, byłoby i na koty i na ulice, ale my się umiemy tylko nabzdyczyć i ze wszystkimi kłócić...

# lutek

26.11.2022 15:51

Panie Felek kołacinska czeka 30 lat na przebudowe to inne pokolenia tez sie nabzdyczały moze polityke zostawmy a tam gdzie jest interes białołeki to moze razem,starsi ludzie czekali na autobusik dzieki któremu mozna byłoby właczycWKD do systemu nedznego komunikowania bialołeki jak i zakupy,wystarczy zobaczyc jaka biała plama komunikacyjna jest po prawej stroniemodlinskiej jadac do legionowa nie mówiac o tym ze kołacinska jest droga gdzie Choszczówka wyjezdza do pracy nie mówiac o biednych ochlapanych kobietach z wózkami i innych pieszych

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA