REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

inwestycje

 

Rozbudowa Domu Kultury "Zacisze" coraz bliżej. "Szklana góra" pozostała niespełnionym marzeniem

  28 października 2022

Rozbudowa Domu Kultury "Zacisze" coraz bliżej. "Szklana góra" pozostała niespełnionym marzeniem
źródło: LWS Architekci Sp. z o.o.

Aż 9 firm jest zainteresowanych rozbudową Domu Kultury "Zacisze" . - Długo wyczekiwany, budzący nadzieje i wizualizujący marzenia - przekonują pracownicy domu kultury. Co się w nim zmieni i co z projektem "szklanej góry", o której mówi się od lat?

REKLAMA

- Dobra wiadomość przychodzi w momencie, kiedy Dom Kultury "Zacisze" obchodzi 55-lecie pięknej przygody z kulturą - napisali na Facebooku pracownicy ośrodka przy ul. Blokowej 1. Niedawno otwarto 9 kopert z ofertami firm, które zgłosiły się do przetargu na rozbudowę budynku.

Cenowy wachlarz zaczyna się od 12,4 do nawet 18 mln zł! W budżecie jest 12,6 mln zł na rozbudowę, więc wydaje się, że na dniach umowa powinna zostać podpisana.

Szklanej góry nie będzie

"Szklana góra" to nazwa przeszklonego pomieszczenia, które miało zostać dobudowane na górce obok domu kultury. To jeden z odważniejszych projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego w naszej dzielnicy. Miała być zrealizowana w 2017 roku i kosztować 400 tys. zł. - Przetarg ogłoszony przez urząd dzielnicy nie wyłonił firmy, która zrealizowałaby projekt - przypomina Marzena Szychułda z Domu Kultury "Zacisze".

Kolejnym etapem było ogłoszenie przez urząd konkursu na opracowanie koncepcji projektowej całego budynku i w ten sposób po "szklanej górze" zostało już tylko wspomnienie.

Co powstanie wokół?

Główne wejście do rozbudowanego obiektu ma być zlokalizowane od strony ulicy Radzymińskiej. Od południa budynek "otworzy się" na otaczającą zieleń. Przewidziano tam miejsce na scenę zewnętrzną, do organizacji imprez plenerowych. Wzdłuż ul. Radzymińskiej przewidziano rozbudowę parkingu naziemnego. Na terenie działki pojawi się 19 nowych miejsc parkingowych, co razem z istniejącymi stanowiskami oraz miejscami w zatoce wzdłuż ul. Bogumińskiej, da łącznie 49 miejsc parkingowych. Trzy z nich będą przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz pojawią się: altanka śmietnikowa, ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Co ważne, rozbudowa budynku nie spowoduje konieczności usunięcia wartościowego drzewostanu.

Jaki będzie nowy Dom Kultury "Zacisze"?

Na parterze budynku, przy głównym wejściu, znajdzie się hol, szatnia, kasa z informacją, bufet z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz oraz sala widowiskowa wraz z zapleczem. Powstanie również kawiarnia z możliwością funkcjonowania poza wyznaczonymi godzinami pracy budynku. Da to szansę stworzenia miejsca spotkań integrującego mieszkańców. W miejscu połączenia z istniejącym budynkiem zlokalizowano miejsce aktywności lokalnej z własnym aneksem kuchennym i toaletą. Na pierwszym piętrze będzie sala wystaw, cztery pokoje biurowe z sekretariatem, wyjście na poziom piętra z sali widowiskowej, pokój oświetleniowca oraz akustyka i dwie garderoby.

Na drugim piętrze zaprojektowano salę wokalną, studio nagrań, salę muzyczną, salę muzyczną do zajęć ruchowych (np. balet), pokój socjalny, pokój biurowy oraz dwie pracownie.

Taras na dachu

Na części dachu powstanie taras, który będzie mógł być wykorzystywany jako przestrzeń do organizowania zajęć oraz występów plenerowych. Może też pełnić funkcję edukacyjną, bo na ścianach mogą zostać zawieszone budki lęgowe dla ptaków i owadów. Po rozbudowie, w domu kultury w jednym czasie będzie mogło przebywać do 230 osób. Sama widownia sali widowiskowej ma pomieścić 203 gości. Elewacja obiektu ma być połączeniem granitowej cegły, drewna i szkła.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA