REKLAMA

Białołęka

kronika policyjna »

 

Rośnie liczba samobójstw. Tragedia na Aluzyjnej

  24 kwietnia 2019

alt='Rośnie liczba samobójstw. Tragedia na Aluzyjnej'

W ostatnich tygodniach na Białołęce policja odnotowała dwie próby samobójcze.

REKLAMA

W połowie kwietnia kilkanaście minut po godz. 21 policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na Białołęce. O pomoc poprosił ich ojciec zaniepokojony stanem swojego 37-letniego syna. Z jego informacji wynikało, że mężczyzna mógł zostać pobity.

Uratowali go policjanci

Po przybyciu na miejsce w jednym z pokoi policjanci znaleźli leżącego na łóżku mężczyznę. Był wyraźnie osłabiony, a kontakt z nim znacznie utrudniony. Mundurowi zauważyli, że miał krwawiące rany w okolicy nadgarstków. Bardzo szybko ustalono, że nie doszło do pobicia. 37-latek przyznał się mundurowym, że kilka godzin temu sam się okaleczył, bo chciał popełnić samobójstwo. Dodał też, że połknął kilkanaście tabletek. Sierż. Radosław Zarzycki i sierż. Daniel Wójcicki widząc, że sytuacja jest poważna, natychmiast wezwali karetkę i przystąpili do udzielania rannemu pierwszej pomocy. Po opatrzeniu 37-latka uspokajali go rozmową i monitorowali jego czynności życiowe. Gdyby nie ich interwencja, mężczyzna mógłby się wykrwawić. Lekarz, który przyjechał na miejsce, zdecydował o przewiezieniu mężczyzny do szpitala.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Tragedia na Aluzyjnej

Do tragedii doszło na Aluzyjnej. - 5 kwietnia mieszkaniec jednego z bloków targnął się na własne życie wyskakując z okna. Mężczyzna zmarł. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie pod nadzorem prokuratury rejonowej - informuje krótko podkom. Paulina Onyszko, oficer prasowy policji.

Według danych statystycznych Komendy Stołecznej w 2017 roku w Warszawie odnotowano aż 348 prób samobójczych zakończonych zgonem (304 mężczyzn i 44 kobiety), zaś w 2018 roku - 377 (318 mężczyzn i 59 kobiet). Najczęściej chodzi o grupę wiekową 30-44 lata (odpowiednio 110 w 2017 roku i 115 w 2018). Najczęstszym powodem tragedii są: choroba psychiczna, choroba przewlekła i trwałe kalectwo, nieporozumienia rodzinne, zawód miłosny, problemy szkolne, złe warunki ekonomiczne, dokonanie przestępstwa lub śmierć bliskiej osoby.

(DB)

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break