REKLAMA

Puls Warszawy

różne

 

Rodzina bez przemocy

  27 lipca 2010

Fundacja Drabina Rozwoju rozpoczęła projekt Rodzina Bez Przemocy skierowany do rodzin z Warszawy. W terminie od 1 sierpnia do końca 2010 roku zapraszamy na spotkania z psychologiem, zajęcia warsztatowe zarówno indywidualne jak i rodzinne (z dziećmi).

REKLAMA

Proponowane przez nas zajęcia to działania trady-cyjne jak i nowe formy pomocy rodzinie np. poprzez bajkoterapię, w której rodzice uczestniczą razem z dzieckiem. Warsztaty prowadzą doświadczeni szkole-niowcy i terapeuci.

Zapraszamy osoby zainteresowane na następujące działania:

  • Konsultację psychologiczną prowadzoną przez psychologa lub psychoterapeutę w celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania wobec adre-sata. Każda osoba może uczestniczyć w konsultacji kilkakrotnie w zależności od jej sytuacji życiowej.

  • Bajkoterapię indywidualną. Celem zajęć indywidualnych z wykorzystaniem me-tody bajkoterapii jest poszerzenie i wzbogacenie tradycyjnych form tera-peutycznych pomocy dla dzieci poprzez dostosowanie odpowiednich tekstów li-terackich do problemu w rodzinie. Metoda ta prowadzona jest przy użyciu ba-jek, aktywności plastycznej, ruchowej oraz pracy z pacynką.

    Bajkoterapia indywidualna jest nowatorskim elementem na polskim rynku pomocy psychologicznej. W ramach tej formy wsparcia rodzic będzie przygoto-wany do samodzielnej pracy metodą bajkoterapii w domu. Jednocześnie meto-da ta wspiera samego rodzica w działaniach oraz pomaga mu w przełamaniu nieprawidłowych nawyków komunikacyjnych. Dzieciom bajka pomaga radzić sobie z trudnymi emocjami związanymi z doświadczaniem przemocy lub zagro-żeniem przemocą. Za pomocą bajkoterapii indywidualnej dzieci można świetnie wzmacniać, kształtować ich tzw. zasoby emocjonalne, dając im informacje, że nikt nie ma ich prawa krzywdzić, nawet jeśli je kocha, że mogą tej przemocy się sprzeciwiać, a przede wszystkim uczyć je, żeby informowały o tym innych. Bajkoterapia indywidualna pomaga również doskonale w przepracowaniu lę-ków, sytuacji, które wiązały się z byciem ofiarą przemocy lub/i jej świadkiem.

    Każda rodzina odbywa cykl spotkań, który składa się z pracy z dzieckiem, rodzicem oraz wspólnych sesji rodziców z dziećmi. Dla jednej rodziny przewi-dujemy minimum 6 spotkań.

  • Warsztat - Jak radzić sobie ze złością? Celem proponowanych przez nas war-sztatów jest nauczenie rodziców w jaki sposób mogą radzić sobie ze złością, jak rozładować negatywne emocje, jak poradzić sobie ze stresem. Tematy za-jęć obejmować będą m.in. takie obszary jak: Efektywna komunikacja. Stres - techniki relaksacyjne, Mechanizm powstawania przemocy. Granice - ich rola w procesie wychowania dziecka, Sposoby rozwiązywania konfliktów. Porozumie-nie bez przemocy wg M. Rosenberga.

Zapraszamy! Wszystkie wymienione zajęcia są bezpłatne. Informacje i zapisy w recepcji Fundacji: tel. 22 646 4838 lub kom. 509467309 oraz kontakt mailowy fundacja@drabina.org.

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Ewa Przepiórzyńska
Fundacja Drabina Rozwoju

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe