REKLAMA

Żoliborz

oświata »

 

Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Co oferują żoliborskie szkoły?

  16 maja 2024

alt='Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Co oferują żoliborskie szkoły?'
źródło: Facebook/LXIV L. O. im. Stanisława Ignacego Witkiewicza

Żoliborskie podstawówki ukończy w tym roku 303 uczniów. W szkołach ponadpodstawowych na terenie dzielnicy dla tegorocznych absolwentów przygotowano 990 miejsc. 474 miejsca udostępnione zostaną w liceach, a 516 w technikach i na kierunkach branżowych. Elektroniczny system rekrutacji do klas pierwszych ruszył 15 maja.

REKLAMA

Niezmiennie największą popularnością wśród absolwentów szkół podstawowych cieszą się żoliborskie licea ogólnokształcące. LXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Ignacego Witkiewicza "Witkacego" przyjmie łącznie 104 nowych uczniów. Tutaj tegoroczni absolwenci szkół podstawowych będą mieli do wyboru klasy z rozszerzonym jednym językiem obcym: angielskim, niemieckim, francuskim lub hiszpańskim, a w zakresie podstawowym nauczany będzie język angielski i rosyjski. We wszystkich nowo powstałych klasach prowadzony będzie "Tutoring rozwojowy". Ten eksperymentalny program zakłada, że w trzecim trymestrze klasy drugiej uczniowie wybierają indywidualnie dwa przedmioty do nauki w systemie rozszerzonym. Do wyboru mają: język polski, historię, historię sztuki, wiedzę o społeczeństwie, matematykę, informatykę, geografię, biologię, chemię oraz fizykę.

Liceum przy Felińskiego przygotowało klasy profilowane

Sprofilowane od początku nauki będą nowe oddziały w I LO przy ul. Felińskiego 15. Przygotowane zostały cztery profilowane klasy z takimi wiodącymi przedmiotami jak: język polski - historia - historia sztuki; matematyka - geografia - język angielski; biologia - chemia - język angielski; geografia - wiedza o społeczeństwie - język angielski.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Liceum przy Popiełuszki kusi językami

Cztery nowe i profilowane klasy utworzone zostaną również w XVI LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefanii Sempołowskiej przy ul. ks. Popiełuszki 5. Absolwentom szkół podstawowych oferowana jest jedna klasa wstępna przygotowująca do nauczania dwujęzycznego w liceum, trzy profilowane oraz jedna dwujęzyczna. Nowe klasy pierwsze w roku 2024/25 to: klasa z rozszerzoną matematyką, geografią i językiem angielskim, następnie klasa z rozszerzoną historią, wiedzą o społeczeństwie i geografią, z rozszerzoną matematyką, biologią i chemią oraz klasa dwujęzyczna z rozszerzonym językiem francuskim. Kandydaci do klasy wstępnej (0A) kwalifikowani będą na podstawie wyników sprawdzianu predyspozycji językowych, który odbędzie się 5 czerwca.

REKLAMA

Szkoła przy Felińskiego współpracuje z ASP

Podobnie jak w ubiegłorocznej rekrutacji, głównie kierunki artystyczne znalazły się w CXIV LO w Zespole Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego, przy ul. Felińskiego 13. Tutaj utworzone zostaną trzy klasy artystyczne, w tym jedna integracyjna oraz jedna klasa ratowniczo-pożarnicza: projektowanie plastyczne z rozszerzonymi przedmiotami: język polski, historia i historia sztuki (dwie klasy, w tym jedna integracyjna); plastyczno-teatralna z rozszerzonymi przedmiotami: język polski, historia i historia sztuki; ratownictwo i pożarnictwo.

Szkoła współpracuje m.in. z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, Akademią Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej, Teatrem Powszechnym, Teatrem Studio i TR Warszawa. Uczniowie mają warsztaty teatralne i plastyczne, lekcje muzealne oraz warsztaty wyjazdowe w teatrach. Adepci kierunku ratowniczo-pożarniczego mogą liczyć na warsztaty wyjazdowe z akcji ratowniczo-poszukiwawczych. Szkoła współpracuje m.in. z PSP, OSP i GOPR.

Zespół Szkół nr 31 przygotował również ofertę dla absolwentów na kierunkach technicznych i zawodowych. Szansę na naukę mają tutaj przyszli technicy optyki, którzy będą mieli rozszerzoną naukę matematyki i fizyki, technik reklamy z rozszerzoną informatyką i językiem angielskim oraz złotnicy-jubilerzy w ramach Branżowej Szkoły Rzemiosł Artystycznych I Stopnia nr 65.

REKLAMA

"Samochodówka" z największą liczbą miejsc

Największą liczbę miejsc dla absolwentów ósmych klas zapewnia Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 im. I. J. Paderewskiego przy ul. Włościańskiej 35. Szkoła uruchomi nowe kierunki techniczne: logistyk, mechatronik oraz technik pojazdów samochodowych. Wśród kierunków branżowych znalazły się: lakiernik samochodowy, mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych oraz kierowca mechanik. Szkoła podpisała w kwietniu br. porozumienie o współpracy z autoryzowanym dealerem Toyoty Motor Poland.

Co oferuje szkoła przy Zajączka?

Zespół Szkół nr 28 przy ul. Zajączka 7 będzie kształcić przyszłych techników elektryków oraz teleinformatyków z rozszerzoną matematyką i językiem angielskim, angielskim zawodowym oraz niemieckim. Na kierunki techniczne rekrutować będzie również Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych mieszczący się pod tym samym adresem. Kandydaci mają do wyboru technika: elektryka, elektronika, programisty, informatyka, teleinformatyka oraz technika urządzeń dźwigowych. W roku 2024/25 szkoła otwiera sześć nowych klas pierwszych.

Czas rekrutacji

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w całej Warszawie rozpoczęła się 15 maja i odbywa się poprzez elektroniczny system rekrutacji na stronie: warszawa.edu.com.pl. Termin składania wniosków upływa 29 maja o godz. 15:00. Szczegóły rekrutacji dostępne są na stronie: edukacja.um.warszawa.pl/harmonogram-rekrutacji2.

JR

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# kaska22

21.05.2024 14:54

Jeśli szukasz sposobów na lepszą optymalizację podatkową, sprawdź https://biegly-skarbowy.pl/blog/. Bardzo pomocne!
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA