REKLAMA

Żoliborz

budżet obywatelski »

 

Skwer przy Anny German coraz bliżej. Zadecydują mieszkańcy

  15 maja 2024

alt='Skwer przy Anny German coraz bliżej. Zadecydują mieszkańcy'
Ulica Anny German bardziej zielona? Fot. Izabela Rychter

W propozycjach do budżetu obywatelskiego Żoliborza na 2025 rok były dwa projekty zazielenienia ulicy Anny German - pozostał tylko jeden z nich.

REKLAMA

Teren objęty projektem Tomasza Mielcarza i Macieja Marciocha został niejako zapomniany podczas remontu ul. Rydygiera i zagospodarowywania po inwestycjach deweloperskich oraz budowie szkoły.

Więcej zieleni na Żoliborzu

Jak zauważają autorzy pomysłu, na większości terenu nie wykonano żadnych nasadzeń zieleni niskiej, np. krzewów czy traw, a pozostawiono jedynie rosnące tu wcześniej drzewa. Mieszkańcy mijają ten teren w drodze do licznych lokali usługowych. Jest to też trasa dzieci do szkoły. Może warto, aby ul. Anny German nabrała większej estetyki?

Projekt za 380 tys. zł obejmuje wykonanie m.in. zielonego placyku z miejscem do siedzenia przy skrzyżowaniu ulic German i Rydygiera. Trawnik ma być ułożony w kształt zbliżony do trójkąta i otoczony chodnikami. Teren zyskałby nową zieleń, np. brzozy, byliny, trawy ozdobne i ewentualnie rośliny cebulowe.

Wstąp do księgarni

Pas drogowy ul. Anny German obsadzony krzewami

Dodatkowo pas drogowy wzdłuż ul. German 1 i 3 zostałby obsadzony krzewami lub trawami ozdobnymi. Trawniki przy budynkach zyskałyby rabaty obsadzone sosną górską, trawami ozdobnymi, bylinami oraz ewentualnie drzewami wielopiennymi, zaś trawniki położone wzdłuż Szkoły Podstawowej nr 396 byłyby zrekultywowane oraz obsadzone krzewami, pnączami, trawami ozdobnymi, bylinami i roślinami cebulowymi. Dobór roślin ma wyróżniać się całorocznymi walorami ozdobnymi, a więc obok gatunków zimozielonych będą gatunki o ozdobnych kwiatach i liściach.

- Walory ozdobne będą się wzajemnie zmieniać i przenikać, w zależności od pory roku - czytamy w opisie. Urzędnicy dopuścili projekt do głosowania w budżecie obywatelskim dzielnicy, które odbędzie się w drugiej połowie czerwca.

REKLAMA

Drugi projekt wycofany

Drugi projekt za blisko 200 tys. zł na zazielenienie ulicy Anny German, dotyczący posadzenia 39 drzew na odcinku od ul. Rydygiera do szkoły został wycofany przez autora.

MB

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break