REKLAMA

Puls Warszawy

budżet obywatelski

 

Radny zabawia się w trolla. "Zabrać Trzaskowskimu limuzynę, niech jeździ rowerem"

  19 lutego 2023

Radny zabawia się w trolla. "Zabrać Trzaskowskimu limuzynę, niech jeździ rowerem"
źródło: Facebook/Rafał Trzaskowski

Pomysłodawcy projektów zgłaszanych do budżetu obywatelskiego potrafią zadziwiać. Tym razem z intrygującą ideą "Urzędnicy na rowery - Rafał Trzaskowski daje przykład!" ruszył na podbój czerwcowego głosowania Ernest Kobyliński, radny Pragi Północ.

REKLAMA

Śmiały i nierealny projekt radnego Ernesta Kobylińskiego zakłada sprzedaż samochodów służbowych prezydenta Warszawy oraz jego zastępców. W miejsce aut zostałyby zakupione rowery i riksze. Jak wyjaśnia pomysłodawca, byłyby to pojazdy różnego rodzaju: klasyczny rower miejski, rower typu cargo, tandem i riksze. "Trzaskowski zabroni mięsa i aut". O chodzi z C40? "Trzaskowski zabroni mięsa i aut". O chodzi z C40?
Trzykrotne zmniejszenie liczby samochodów, ograniczenia w jedzeniu mięsa i zakupach odzieży, podróże samolotem raz na kilka lat - takie rozwiązania proponuje organizacja C40 Cities, do której przystąpił warszawski samorząd. Rekomendacje przypominają komunistyczne utopie z XIX i XX wieku.

PiS atakuje Trzaskowskiego. "Jest wrogiem kierowców" PiS atakuje Trzaskowskiego. "Jest wrogiem kierowców"
- Chcemy, by prezydent Rafał Trzaskowski porzucił ideologiczne zacietrzewienie i nie traktował warszawskich kierowców jako wrogów - ogłosili przedstawiciele warszawskiego koła Prawa i Sprawiedliwości. To ewidentnie początek kampanii wyborczej, w której kandydatem na prezydenta Warszawy będzie najprawdopodobniej poseł Jarosław Krajewski.

Radny trolluje samorząd

- Miasto stołeczne Warszawa od początku kadencji Rafała Trzaskowskiego, stara się zmuszać mieszkańców do przesiadania się na rowery bądź do komunikacji miejskiej - twierdzi radny. - Tymczasem sami urzędnicy i włodarze stołecznego ratusza nie dają dobrego przykładu mieszkańcom. Podróżując rowerami władze stolicy będą mogły realnie ocenić możliwość i komfort jazdy jednośladem po Warszawie. Dodatkowo dzięki rezygnacji z aut służbowych, prezydent i jego zastępcy lepiej poznają realia i mankamenty komunikacji miejskiej - dodaje.

Ewentualna rezygnacja z samochodów służbowych nie miałaby spowodować redukcji zatrudnienia w miejskim ratuszu, gdyż dotychczasowi kierowcy przewoziliby włodarzy miasta za pomocą tandemów oraz riksz. W przypadku konieczności transportu większych gabarytów zostałyby zakupione rowery typu cargo.

- Riksze były ponadto bardzo popularne w Warszawie przed II wojną światową. Dodatkowo dzięki projektowi, szybciej powstaną te ścieżki rowerowe, które są faktycznie niezbędne. Ponadto jest szansa na lepsze zrozumienie przez prezydenta i jego zastępców błędów w zarządzaniu miastem, np. poprzez notoryczne zwężanie ulic i rozpoczynanie kolejnych inwestycji, przed zakończeniem już trwających. Podróżowanie rowerem w zakorkowanej Warszawie i codzienne wdychanie spalin mogą oddziaływać na pomysłowość i wizję miasta u podróżujących - ironizuje autor projektu.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Radny kontra Trzaskowski

Czy projekt zostanie poddany pod czerwcowe głosowanie mieszkańców? Zdawać by się mogło, że nie. W ubiegłym roku radny zaprezentował zbliżony projekt. Wówczas urzędnicy odrzucili jego propozycję argumentując, że samochód to niezbędne narzędzie ich pracy.

Jednak podobnie oryginalny projekt Ernesta Kobylińskiego został dopuszczony do głosowania w ubiegłym roku. Podczas weryfikacji urzędnicy bez zgody autora dokonali korekty tytułu z "Galeria niespełnionych obietnic Rafała Trzaskowskiego" na "Galeria obietnic Rafała Trzaskowskiego". To całkowicie zmieniło sens projektu, co ostatecznie mogło osłabić zainteresowanie głosujących i poskutkować mniejszą liczbą głosów.

Smutna konkluzja

Niezależnie od tego, jak oceniamy zarówno politykę obecnego prezydenta Warszawy, jak i propozycję radnego, faktem pozostaje jedno: za czas, który urzędnicy poświęcają na zapoznanie się z projektem i jego weryfikację formalno-prawną, płacą podatnicy. Ernest Kobyliński, którego mieszkańcy wybrali m.in. po to, by dbał o racjonalne wydawanie pieniędzy pochodzących z ich podatków, powinien o tym pamiętać.

(db)

.
 

Komentarze (11)

# nnn

19.02.2023 11:34

Za czas, który urzędnicy poświęcają na zapoznanie się z projektem i jego weryfikację formalno-prawną, płacą podatnicy. Za to na projekty Trzaskowskiego nie poświęcają czasu wcale. Podpisują te głupoty w ciemno i jaka oszczędność pieniędzy podatników.

# mmm

19.02.2023 11:59

#nnn napisał(a) 19.02.2023 11:34
Za czas, który urzędnicy poświęcają na zapoznanie się z projektem i jego weryfikację formalno-prawną, płacą podatnicy. Za to na projekty Trzaskowskiego nie poświęcają czasu wcale. Podpisują te głupoty w ciemno i jaka oszczędność pieniędzy podatników.

Ale budżet obywatelski nie jest miejscem na projekty a la "666 tęczowych ławek", czyli typowy trolling. Raczej na składanie projektów będących w kontrze do polityki miasta, np. nowych miejsc parkingowych zamiast kolejnych "ogrodów deszczowych"

# Filmowiec97

19.02.2023 12:27

An innovative platform with access to a legal database of links to movies and series.
All movies and series in one place
checked page.
https://bit.ly/3k1m4O1
http://bit.ly/3EghySk
http://bit.ly/3lEQnKx

REKLAMA

# Marian

19.02.2023 13:23

Bardzo dobry pomysł. To samo powinno dotyczyć Puchalskiego

# Kierowca

20.02.2023 08:01

Smutna konkluzja - autor/autorka artykułu powinni pamiętać, że to Urząd Miasta bawi się w trollowanie i działanie na szkodę mieszkańców, za co płacą podatnicy. Bardzo dobry pomysł Pana Radnego, który zresztą od lat składa różne oryginalne projekty - co ciekawe jak sam pisał na swojej stronie na FB - jest za tym, aby BO zlikwidować. O tym niestety w artykule wzmianki nie ma.

# Mieszkaniec Pragi

20.02.2023 13:26

Świetny pomysł! Pan Radny kolejny raz celnie punktuje nieudolną politykę Miasta. Oby więcej takich projektów.

REKLAMA

# Benita

21.02.2023 00:13

Popatrzeć na gębę radnego - klasyczny przykład słuchacza radia Co Ma RYJA o przynależności partyjnej nie wspominając.

# pisowska gęba

22.02.2023 11:35

no tak, jak agumentów brak lemingowi to się do gęby przyczepi....
i to jest właśnie przykład zabawy w trolla

# nnn

22.02.2023 13:16

#Benita napisał(a) 21.02.2023 00:13
Popatrzeć na gębę radnego - klasyczny przykład słuchacza radia Co Ma RYJA o przynależności partyjnej nie wspominając.
I właśnie głos dała zwolenniczka modlitw do d.u.p.i.a.r.z.a Rafała.

REKLAMA

# Pgor

23.02.2023 23:15

W pełni popieram wniosek o. radnego!
Fircyk Szambowski na welocyped!!

# Tata

10.04.2023 13:38

Abstrahując od przynależności partyjnych, skoro Trzaskowski ciągle zwalcza ludzi przemieszczających się samochodami, zwęża ulice i utrudnia ruch zamykając kolejne ulice to niech faktycznie sam przesiądzie się na rower.
więcej na forum

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy