REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Puls Warszawy

samorząd

 

PiS atakuje Trzaskowskiego. "Jest wrogiem kierowców"

  19 stycznia 2023

PiS atakuje Trzaskowskiego. "Jest wrogiem kierowców"
źródło: PiS

- Chcemy, by prezydent Rafał Trzaskowski porzucił ideologiczne zacietrzewienie i nie traktował warszawskich kierowców jako wrogów - ogłosili przedstawiciele warszawskiego koła Prawa i Sprawiedliwości. To ewidentnie początek kampanii wyborczej, w której kandydatem na prezydenta Warszawy będzie najprawdopodobniej poseł Jarosław Krajewski.

REKLAMA

Jak uważa poseł Krajewski, u prezydenta Rafała Trzaskowskiego bardzo łatwo można zaobserwować nierówne traktowanie różnych grup użytkowników dróg publicznych.

Warszawa dla wszystkich

- Możemy w wielu miejscach zaobserwować złą organizację ruchu czy brak koordynacji remontów - mówi. - Nam zależy na tym, żeby Warszawa realnie zapewniała i gwarantowała poziom życia, jakość tego życia, niezależnie od tego, czy jesteśmy jako piesi użytkownikami tej przestrzeni, czy jako kierowcy korzystamy z tych ulic. Rząd chce dofinansować absurdalną trasę trzeciej linii metra Rząd chce dofinansować trzecią linię metra
Trzecia linia metra to największa samorządowa inwestycja w Warszawie, którą planuje wesprzeć finansowo rząd Mateusza Morawieckiego. Deklaracja premiera może oznaczać przyspieszenie prac nad odcinkiem ze Stadionu przez rondo Wiatraczna na Gocław, który w zleconych przez ratusz analizach okazał się być... absurdalny.

Rząd chce dopłacić do obwodnicy Pragi. Rafał Trzaskowski w niewygodnej sytuacji Rząd chce dopłacić do obwodnicy Pragi. Rafał Trzaskowski w niewygodnej sytuacji
Festiwal obietnic przedwyborczych można uznać za rozpoczęty. Premier Mateusz Morawiecki i prawdopodobny kandydat PiS na prezydenta Warszawy, poseł Jarosław Krajewski, zapowiedzieli dofinansowanie budowy obwodnicy Pragi. To inwestycja, której warszawski samorząd nie jest w stanie przeprowadzić od początku swojego istnienia.
Chcielibyśmy, żeby prezydent Rafał Trzaskowski porzucił ideologiczne zacietrzewienie, żeby nie traktował warszawskich kierowców jako wrogów. Zachęcamy również Rafała Trzaskowskiego do dialogu, by znaleźć rozwiązania, które sprawią, że Warszawa będzie dla wszystkich, a nie dla wybranych.

Przewodniczący klubu PiS w Radzie Warszawy Dariusz Figura dodał, że na jego wniosek odbędzie się nadzwyczajna sesja rady poświęcona polityce transportowej samorządu. Została ona zaplanowana na piątek 20 stycznia na godz. 18:00.

- Sesja nadzwyczajna to jeden z niewielu środków, jakie ma do dyspozycji opozycja - tłumaczy. - W Warszawie wprowadzane są bardzo istotne zmiany jeśli chodzi o politykę transportową. Tych elementów jest kilka. To zwężanie ulic, likwidacja miejsc parkingowych, również poza centrum. To wreszcie temat ostatni: strefa Tempo 30. Jest też nowa polityka mobilności. Frekwencja na konsultacjach społecznych jest do końca nieznana, ale potem słyszymy, że ratusz robi coś na podstawie konsultacji z mieszkańcami.

REKLAMA

30 km/h na lokalnych drogach

Radni PiS ostro krytykują m.in. objęcie kolejnych lokalnych uliczek strefą ograniczenia prędkości do 30 km/h. Uważają, że poskutkuje to opóźnieniami w kursowaniu autobusów. Prezydent jest atakowany także za odbudowę Górczewskiej po budowie metra na Wolę i Górce i sposób przeprowadzania konsultacji społecznych, w których uczestniczy bardzo mała grupa zainteresowanych.

- Wówczas pan prezydent i ratusz machali dziennikarzom opiniami z konsultacji społecznych - mówi warszawski radny Maciej Binkowski. - Były to konsultacje przeprowadzone w gronie kilkudziesięciu osób z różnych rejonów Warszawy, często nie mających nic wspólnego z Wolą ani z ulicą Górczewską. Radni PiS i działacze naszej partii w kilkanaście dni zebrali kilka tysięcy podpisów mieszkańców dzielnicy bezpośrednio zainteresowanych tym tematem i wyrażających swój sprzeciw wobec tak radykalnej zmiany infrastruktury w naszej dzielnicy. Te procesy muszą być transparentne, muszą się dziać przy konsultacji z radami dzielnic. One po to właśnie funkcjonują, żeby wspomagać ratusz, wypowiadać się, być takim najbliższym łącznikiem z mieszkańcami dzielnic.

"Konsultacje społeczne to fikcja"

Radny Warszawy Wiktor Klimiuk potwierdził, że do niego i innych radnych wpływa bardzo dużo skarg w sprawie działania konsultacji społecznych.

- Przykładem może tu być choćby stanowisko rady Pragi Północ w sprawie płatnego parkowania - opisuje. - Radni w tym stanowisku argumentują, że konsultacje nie zapewniały udziału większości mieszkańców. To pokazuje, że radni tak naprawdę wszystkich opcji widzą, że te konsultacje są w dużej części fikcją.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze (15)

# Ała

19.01.2023 18:04

A po co atakują Trzaskowskiego, jak on ogłosił, że nie będzie kandydował?

# Marian

19.01.2023 21:31

Żeby to 30 km/h było tylko na lokalnych drogach - jest już na głównych.
Zobaczcie jak wygląda ulica Skalnicowa w Wawrze. To jest totalny odlot.
Ulica w polu z barykadą co 100 metrów.
Czas wywalić PO z Ratusza.

# nnn

19.01.2023 22:02

Władza zawsze wie lepiej czego obywatel potrzebuje.

REKLAMA

# Madbutcher

20.01.2023 07:54

#nnn napisał(a) 19.01.2023 22:02
Władza zawsze wie lepiej czego obywatel potrzebuje.
Właśnie! Nie po to obywatel demokratycznie wybrał jaśnie wielmożnych panujących, żeby teraz mieć jakieś własne zdanie.
Demokracja w wydaniu polsko / unioeuropejskim (niezależnie od szczebla) to tak napradę niewolnicy wybierający nadzorcę, który będzie ich okładał batem po plecach.
Należy pamiętać o jednej rzeczy, o której tzw. obrońcy demokracji bardzo chcieliby zapomnieć: demokracja jest tylko narzędziem, a nie celem samym w sobie. Cele są różne, ale z głównych można wymienić zapewnienie obywatelom wolności osobistej, wypowiedzi, ekonomicznej, poszanowania własności, bezpieczeństwa, przestrzegania praw - jest tego sporo. Jeżeli władza to obywatelom zapewnia, to nie ma tak naprawdę znaczenia, czy jest demokratyczna, czy nie. Analogicznie, jeżeli tego nie zapewnia - na przykład kilka lat temu demokratycznie wybrana władza w majestacie prawa ukradła nam nasze własne pieniądze, które mieliśmy w OFE i co? I nic!

# Ewa_00

20.01.2023 08:58

Warszawa i tak na PiS nie zagłosuje. Tyle w temacie...

# co za naród

20.01.2023 09:16

#Ewa_00 napisał(a) 20.01.2023 08:58
Warszawa i tak na PiS nie zagłosuje. Tyle w temacie...

Bo Warszawa nie ma problemu ze słupkami, zwężaniem ulic i strażą miejską w roli ZOMO. Woli stać w korkach, nie mieć gdzie parkować, mieć odholowywane samochody i płacić kilka mandatów rocznie. Warszawa to wszak inteligencja, więc poświęca się, byle tylko PiS nie doszedł do władzy

# Wredny Kocur

20.01.2023 10:26

Najpierw, niech przestanie za wrogów uważać PIESZYCH.

# Marian

20.01.2023 14:13

#Ewa_00 napisał(a) 20.01.2023 08:58
Warszawa i tak na PiS nie zagłosuje. Tyle w temacie...
Mów za siebie. Ja wystawię PO czerwoną kartkę w wyborach. Tylko tyle mogę zrobić i zrobię.

# Wwa

20.01.2023 14:57

Lidek by powiedział: wieśniaki i ich blachosmrody wszystkiemu winne. Oczywiście wieśniaki z jednej opcji politycznej.

# Zwollnijj

20.01.2023 16:02

#Marian napisał(a) 19.01.2023 21:31
Zobaczcie jak wygląda ulica Skalnicowa w Wawrze.
Gdyby nie tłuki z Wawra, Józefowa i Otwocka które nie potrafią kierować samochodami z bezpieczną prędkością, to nie byłby potrzeby montowania na ulicach szykan.

# słaby

21.01.2023 19:22

Czemu mam być szntażowany przez przyjezdnych z poza Warszawy którzy ciągle straszą korkami zatorami że muszą wolną że nie mają gdzie zaparkować że drogo że za zielono że za dużo pieszych jeszcze ci na rowerach - proszę szukać zajęcia , sklepów , restauracji u siebie

# SRK

21.01.2023 20:36

#słaby napisał(a) 21.01.2023 19:22
Czemu mam być szntażowany przez przyjezdnych z poza Warszawy którzy ciągle straszą korkami zatorami że muszą wolną że nie mają gdzie zaparkować że drogo że za zielono że za dużo pieszych jeszcze ci na rowerach - proszę szukać zajęcia , sklepów , restauracji u siebie
Korki i problemy z parkowaniem to zasługa twoich panów. Małe sklepy i restauracje są niszczone m.in. poprzez ograniczanie dostępu klientom. Pozostaną duże centra z własnymi parkingami.

# polk445

22.01.2023 08:32

Potem znowu przepieprzą wybory w 1 turze, z kimkolwiek, kto nie jest z PIS. :)

# SOV

22.01.2023 19:31

autentycznie ludowa twarz pana krajewskiego jest nie do przecenienia :-) mógłby z powodzeniem grać jako statysta w chłopach czy przedwiośniu :-)))

# Okno

24.01.2023 09:29

Trzaskowski i jego ideologiczne lewackie zaplecze wydało wojnę kierowcom juz dosc dawno.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA