REKLAMA

Bemowo

interwencja »

 

Fatalna droga i słabe oświetlenie. "Walczymy od lat"

  29 maja 2024

alt='Fatalna droga i słabe oświetlenie. "Walczymy od lat"'
zdjęcie czytelnika

Mieszkańcy budynku przy Radiowej 27 i okoliczni działkowcy od dawna nie mogą doprosić się utwardzonej drogi w tym miejscu. Dodatkowym problemem jest słabe oświetlenie okolicy, tuż przy samym Lesie Bemowskim.

REKLAMA

- Zwracam się z prośbą o ustalenie do kogo należy droga przy zjedzie Radiowa 27. Zjazd z Radiowej (droga powiatowa) do budynku 27 graniczy z wjazdem do ogródków działkowych Fosa 2-27b, dalej droga prowadzi do ogródków działkowych Fosa1 - opisuje nasz czytelnik.

"Od lat staramy się o normalną i bezpieczną drogę"

- Od lat staramy się o normalną i bezpieczną drogę. Liczne interpelacje radnych i przerzucanie odpowiedzialności za brak tej inwestycji przez miasto, Zarząd Dróg Miejskich i bemowski urząd - nie poprawiły jej stanu - dodaje czytelnik. Temat drogi w tej lokalizacji był poruszany w interpelacjach radnych kilkakrotnie, zwłaszcza w ostatnim czasie. Pierwsze pojawiły się przed dwoma laty. Wówczas o wykonanie zjazdu do budynku, będącego jednocześnie zjazdem do pobliskich ogródków działkowych, wnioskowali Magdalena Gogol, Łukasz Lorentowicz oraz Jarosław Dąbrowski. Niestety, nie uzyskali oni jednoznacznej deklaracji, że ktoś się tym zajmie. Dlatego też samorząd Bemowa wykonał niedawno wyrównanie dojazdu do budynku Radiowa 27.

Zapraszamy na zakupy

Ciemność, widzę ciemność

Tym cytatem z kultowej polskiej komedii można by zacząć temat fatalnego oświetlenia rejonu Radiowej 27. Pod koniec lutego br. radne Magdalena Gogol i Ewa Przychodzień-Schmidt przeprowadziły po zmroku oględziny w terenie.

- Pomiędzy budynkami Radiowa 26 i 27 znajduje się chodnik do budynku, który prowadzi przez ciemny parking. Latarnia doświetlająca zjazd z Radiowej, skierowana jest na ulicę, od parkingu i chodnika oddzielają ją gęste krzaki. Parking nie jest doświetlony z żadnej strony, a jest to najkrótsza, najszybsza, a przede wszystkim utwardzona płytami droga do budynków - opisywały.

REKLAMA

Droga i nowe oświetlenie muszą poczekać

- Działka przy ul. Radiowej 27 jest własnością miasta i nie jest to formalnie działka drogowa, tylko tereny mieszkaniowe - informuje rzeczniczka bemowskiego ratusza Natalia Walka. Zatem teren ten można jedynie traktować jako dojazd do wspomnianych budynków, który dzielnica mogłaby wykonać. Problemem jak zwykle są pieniądze, a w zasadzie ich brak.

Jak się dowiedzieliśmy, urząd dzielnicy nie ma funduszy na budowę zjazdu do budynku przy Radiowej 27. Wprowadzenie tej inwestycji do Wieloletniej Prognozy Finansowej może zostać przeanalizowane po przeprowadzonych postępowaniach przetargowych i powstaniu ewentualnych oszczędności przy innych inwestycjach. Analogicznie wygląda sprawa z doświetleniem budynku.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Smutas

30.05.2024 08:30

Na Bemowo trafił Kuca wiec stagnacja inwestycyjna zagwarantowaną. Zrobi wam tam ścieżkę zdrowia i zawody taplania się w błocie. Przecież wedle obecnych władz Warszawy ludziom nie są potrzebne chodniki i drogi tylko uśmiech:)
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA