REKLAMA

Bemowo

historia »

Poznajecie? To miejsce bardzo się zmieniło

  przedwczoraj

alt='Poznajecie? To miejsce bardzo się zmieniło'
Budowa siedziby ówczesnego Urzędu Gminy Bemowo w czerwcu 1999 roku, źródło: Jarosław Dąbrowski - Przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo

Ta fotografia jest jak wehikuł czasu. Pokazuje centralny punkt Bemowa równo ćwierć wieku temu. - Chyba niewiele osób pamięta, jak to wyglądało - mówi Jarosław Dąbrowski, przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo, który pochwalił się historycznym zdjęciem w internecie.

REKLAMA

Zdjęcie zostało wykonane 30 sierpnia 1999 roku i przedstawia budynek bemowskiego ratusza. Gmach jest już prawie gotowy, ale wciąż trwają prace wykończeniowe. Plac budowy wciąż ogrodzony jest blaszanym płotem. - Fotografia zamieszczona została w "Bemowskim Informatorze Samorządowym", który znalazłem w swoim archiwum. To jak podróż w czasie - mówi przewodniczący Jarosław Dąbrowski.

Ratusz prawie gotowy!

Zdjęcie jest ilustracją artykułu "Raport z budowy ratusza" z pierwszej strony "BIS". "Wszystko wskazuje na to, że termin wykonania - 30 listopada - zostanie dotrzymany. Obecnie trwają prace przy zagospodarowaniu terenu wokół budynku oraz wykończeniowe wewnątrz. Szczegóły wystroju zostały ustalone i trwa montaż drzwi, oświetlenia, wykładzin. W budynku oprócz urzędu gminy będzie także poczta i bank. Trwają przetargi na wybór banku i firmy prowadzącej ogólnodostępny bufet" - czytamy w "Bemowskim Informatorze Samorządowym". Warto zaznaczyć, że wówczas była to samodzielna gmina Bemowo, a nie dzielnica m.st. Warszawy. Wiele osób do dziś nazywa urząd przy Powstańców Śląskich po prostu "gminą".

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Wąska ta Górczewska...

Skrzyżowanie Powstańców Śląskich i Górczewskiej, którego fragment został uwieczniony na zdjęciu zmienił się nie do poznania. Przez lata poszerzono ulicę Górczewską, powstała linia tramwajowa wzdłuż Powstańców Śląskich, w kierunku Bielan, a przede wszystkim przy urzędzie znajduje się stacja metra. Widoczny na zdjęciu biały jelcz stałby dziś na środkowym pasie Górczewskiej, w kierunku centrum.

(pik)

REKLAMA

Komentarze (4)

# Tubylec

11.06.2024 15:20

Górczewską to można by zwęzić. Trzy, a miejscami cztery pasy wliczajac rozjady, to trochę przesada.

# Anty aktywista

11.06.2024 18:37

Dwa pasy i buspas. Liczenie pasow do skrętu to jest jak podawanie długości członka wraz z kręgosłupem.
Na szczęście jej nie zwezili i ręce precz od ulic aktywiści.

# Madbutcher

12.06.2024 07:52

#Anty aktywista napisał(a) 11.06.2024 18:37
ręce precz od ulic aktywiści.
Hashtag miasto dla ludzi, nie dla aktywistów.

REKLAMA

# marian, tirowiec

12.06.2024 12:36

to akurat jest STAR :D
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA