REKLAMA

Bemowo

samorząd »

 

Awantura o etat radnego PiS. "To sprawa polityczna!"

  15 lutego 2024

alt='Awantura o etat radnego PiS. "To sprawa polityczna!"'
Radny Marek Cackowski nie chce oddać urny do głosowania. Rok 2015

Półtorej godziny bemowscy radni zajmowali się wnioskiem Centrum Obsługi Administracji Rządowej o rozwiązanie umowy o pracę z radnym PiS Markiem Cackowskim (72 l.). - Chcą mnie zwolnić dlatego, że jestem radnym! - grzmiał Cackowski. - Nieprawda. Po prostu likwidujemy stanowisko - odpowiedziała przedstawicielka rządu, która przyszła na sesję.

REKLAMA

Takie sytuacje, w których pracodawca prosi o zgodę na zwolnienie pracownika będącego radnym, w radach stołecznych dzielnic zdarzają się dość rzadko. Tym razem jednak do bemowskiej rady wpłynął wniosek Centrum Obsługi Administracji Rządowej o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym PiS Markiem Cackowskim, który jest tam zatrudniony w charakterze administratora obiektu hotelowego Kancelarii Premiera przy ulicy Parkowej na Mokotowie. Pismo takie wpłynęło do bemowskiego ratusza 18 stycznia br. Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych? Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.

Marek Cackowski: "Nie lubią mnie w pracy"

Przedstawicielka zespołu kadr COAR Agnieszka Jefimow szybko zreferowała sprawę. - Stanowisko administratora będzie likwidowane w związku z reorganizacją. Budynek hotelowy zostanie wynajęty i to najemca będzie nim administrował - powiedziała urzędniczka.

- To sprawa polityczna a nie żadna reorganizacja. W 2019 roku zeznawałem w sądzie na niekorzyść pracodawcy jako świadek w sprawie skrzywdzonego pracownika. Rok później pracodawca nałożył na mnie karę z wpisaniem do akt. Oddałem sprawę do sądu i ją wygrałem. Osoba, która w momencie przejmowania władzy w rządzie była dyrektorem, postanowiła mnie zwolnić dlatego, że jestem radnym. Poza tym naraziłem się pracodawcy, występując w sądzie jako świadek. Chociaż nie jestem lubiany w pracy, to nikt mnie na korytarzu nie kopie ani nie popycha, pełna kultura - tłumaczył podczas posiedzenia rady Cackowski. - Zaznaczam, że moje kłopoty w pracy nie zaczęły się, kiedy nastały rządy Platformy Obywatelskiej, tylko o wiele wcześniej. Nowy dyrektor mianowany przez szefa KPRM nastał bowiem w moim przedsiębiorstwie dopiero 5 lutego, czyli po wpłynięciu wniosku do rady - podkreślił Marek Cackowski. Cackowski: "Jestem emerytem"

- Panie Marku, mam pytanie. Jeżeli pan nie chce, to proszę nie odpowiadać. Czy jest pan emerytem? - spytał przewodniczący rady Jarosław Dąbrowski. - Tak, jestem emerytem, ale czuję się świetnie. Niedawno robiłem badania lekarskie, które pozwalają mi pracować kolejne cztery lata - odparł Cackowski.

- A ja chciałbym jeszcze raz usłyszeć, że powód pańskiego zwolnienia nie jest polityczny i spowodowany przez nową koalicję rządową. Tak przecież wynika z pańskiej relacji, że pańskie kłopoty zaczęły się jeszcze w czasach, gdy u władzy było Prawo i Sprawiedliwość - dopytywał radny Robert Podpłoński.

- Tak, to prawda. Powód nie jest polityczny, ale chcą mnie zwolnić dlatego, że jestem radnym - szedł w zaparte Cackowski.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Radny myli etat i mandat

- Na początku myślałem, że to zwolnienie o charakterze politycznym, co byłoby absolutnym skandalem - zaczął swoją wypowiedź radny Jarosław Oborski, ale szybko odbiegł od tematu. - To wyborcy decydują, że ktoś może być radnym, i oni mogą pozbawić go mandatu radnego. Obiecuję, że póki ja będę radnym, nikomu z was włos z głowy nie spadnie. Nikomu! Niezależnie od tego, czy jesteście z PiS czy z PO! Nigdy nie będę głosował za uchyleniem waszego mandatu. Możecie liczyć na moją pomoc! - podkreślił, odwołując się zapewne do wygaszenia mandatu Łukaszowi Lorentowiczowi, który mieszkając w Radzyminie był radnym Bemowa.

- Radny rzeczywiście jest chroniony, ale wynika to wyłącznie z tego, by nikt nie zwolnił go z pracy za przynależność partyjną czy poglądy - mówi przewodniczący Jarosław Dąbrowski. - Natomiast jeśli pracownik będący radnym zaniedbuje swoje obowiązki, spóźnia się do pracy, popełnia liczne błędy, albo jego stanowisko jest faktycznie likwidowane, wówczas trudno bronić zatrudnienia radnego - dodaje.

REKLAMA

Co radni wypominają Cackowskiemu?

Samorządowcy dobrze pamiętają, jak Cackowski w 2015 roku utrudniał głosowania, m.in. poprzez zabranie urny i uniemożliwienie radnym wrzucenia do niej kart do głosowania. Z kolei w 2018 roku, gdy był przewodniczącym rady (sąd ostatecznie zakwestionował to) przez wiele miesięcy zwlekał ze zwołaniem sesji i odkładał ją w nieskończoność. Po co? Ponieważ w radzie powstała nowa większość, chronił w ten sposób PiS-owskich burmistrzów - Michała Grodzkiego i Błażeja Pobożego - przed odwołaniem ze stanowisk i powołaniem nowego zarządu.

Ostatecznie 16 radnych Platformy Obywatelskiej zagłosowało za rozwiązaniem przez COAR umowy o pracę z radnym Cackowskim. Siedmioro (Wybieramy Bemowo oraz Prawo i Sprawiedliwość) - było przeciw.

(pik)

.
 

REKLAMA

Komentarze (5)

# Rychu

15.02.2024 19:27

Zabrakło informacji że gapowaty starszy pan udający dżentelmena za nicnierobienie co miesiąc inkasował 10.000 zł, co jasno wynika z jego oświadczeń majątkowych.

# Znawca

15.02.2024 23:31

Wychodzi że PiS nawet nie potrafił zatrudniać swoich ludzi. Zamiast brać ich na jakiś etat trzeba było rządowy obiekt wynająć najemcy i wtedy nikt takiego radnego by nie ruszył. PO zna się na biznesie, PiS może się uczyć

# Myślę

16.02.2024 20:44

Masło maślane

REKLAMA

# Kokos

18.02.2024 17:06

A dlaczego ten pan nie jest na emeryturze w tym wieku tylko blokuje etat?

# Pilarz

20.02.2024 17:18

Skoro nie można go odspawać, to może gumówką albo sztilarką da się go odciąć?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA