REKLAMA

cmp moje zdrowie 1cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0
Bielany

Inwestycje

 

Pułkowa zyska drogę dla rowerów

  19 lutego 2016

alt='Pułkowa zyska drogę dla rowerów'

ZDM załata poważną dziurę na rowerowej mapie Młocin. Trwają przygotowania do budowy drogi na Pułkowej.

REKLAMA

bck kino plenerowe 02 2bck kino plenerowe 02 0
Jeśli uznać przyjazność ulic dla rowerzystów za ważny wyznacznik europejskości (a są ku temu poważne przesłanki), Europa kończy się na skrzyżowaniu Pułkowej z Heroldów. Tam droga dla rowerów się urywa i choć dalej na północ są jeszcze dwie wypożyczalnie Veturilo i pasy rowerowe na Wóycickiego, nie są one połączone z warszawską siecią dróg. Ale to się zmieni. Bielańscy kryminalni zatrzymali nocnego włamywacza Bielańscy kryminalni zatrzymali nocnego włamywacza Bielańscy kryminalni zatrzymali 24-latka podejrzanego o włamanie do sklepu przy Andersena. Mężczyzna ukradł papierosy, napoje i whisky o wartości ponad 25 tys. zł. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Zarząd Dróg Miejskich szuka właśnie firmy, która wykona projekt nowej drogi dla rowerów, planowanej po zachodniej stronie Pułkowej aż do granicy Warszawy z Łomiankami. Przy okazji powstanie krótki odcinek po stronie wschodniej, pomiędzy Farysa i Papirusów (dalej rowerzyści będą korzystać z przeznaczonej do remontu drogi serwisowej), przejazdy przez Pułkową (przy Heroldów, Dzierżoniowskiej, Wóycickiego i na granicy miasta) oraz połączenie z pasami na Wóycickiego i ulicami lokalnymi. Obok stacji benzynowej jezdnia w kierunku Centrum zostanie przeprofilowana. Przy okazji drogowcy wyremontują chodniki i ustawią słupki uniemożliwiające nielegalne parkowanie.

Firma wybrana przez ZDM będzie mieć dziewięć miesięcy na przygotowanie projektu, więc z nowej drogi skorzystamy prawdopodobnie w przyszłym roku.

Dominik Gadomski

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

bck klub przygód 2026 2bck klub przygód 2026 0

Komentarze (3)

# bemwaw

22.02.2016 16:30

Jezuuu znowu jakieś słupki, czy oni nie maja innych pomysłów?

# schd

22.02.2016 23:05

Niestety, slupki to jedyne co dziala na majacych wszystko w d... kierowcow

# sniff

13.02.2017 13:44

Niestety ale schd ma racje, na ul Świętokrzyskiej testowo nie ustawiono słupków i skończyło się na dzikim parkingu na drodze rowerowej. Dlatego słupki to niestety konieczność.

REKLAMA

bck akademia malucha 2bck akademia malucha 0
więcej na forum

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

norblin 02 2norblin 02 0

REKLAMA

bck kino plenerowe 03 2bck kino plenerowe 03 0

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 3refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA