REKLAMA

Bemowo

komunikacja »

 

Autobus do przychodni? "Do trzech razy sztuka"

  22 listopada 2023

alt='Autobus do przychodni? "Do trzech razy sztuka"'
Autobus manewruje pod przychodnią, źródło: FB Jakub Gręziak - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo

Przy trzecim podejściu udało się. Próbny przejazd autobusu do przychodni przy ulicy Coopera 5 na Chrzanowie zakończył się sukcesem i prawdopodobnie od nowego roku regularna linia dowiezie pacjentów do tej placówki.

REKLAMA

Tym razem Zarząd Transportu Miejskiego użył do próbnego przejazdu autobusu krótszego - mającego 9 metrów długości. Pojazd bez większych problemów wjechał pod przychodnię i wyjechał spod niej z powrotem na ulicę Coopera. Dyrekcja lecznicy będzie musiała jednak przestawić szlaban, ustawić dodatkowe znaki oraz usunąć spowalniacze z jezdni. Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek
Pakowanie i nadawanie paczeki to nie tylko umieszczenie przedmiotów w pudełku. Ważne jest, aby paczka była odpowiednio zabezpieczona, aby uniknąć uszkodzeń w trakcie transportu. Poniżej przedstawiamy najlepsze praktyki pakowania paczek, które pomogą zapewnić bezpieczną dostawę paczki.

To było trzecie podejście do tematu autobusu na Coopera. Podczas pierwszego przejazdu kamień, który wystrzelił spod kosiarki ekipy dbającej o trawnik przy Człuchowskiej zbił szybę w szoferce. Podczas drugiej - autobus 12-metrowy był zbyt długi, by zmieścić się bez problemów na wjeździe i wyjeździe z przychodni.

Od nowego roku?

- Bardzo się cieszę, że wreszcie się udało - mówi Jakub Gręziak, wiceburmistrz Bemowa, który jechał próbnym kursem. - Teraz pacjenci mają do pokonania ponad 500 metrów piechotą od przystanku przy ulicy Lazurowej. Dla młodego, zdrowego człowieka, to kilka minut spacerem, ale należy pamiętać o osobach starszych, chorych czy matkach z dziećmi - mówi i dodaje, że teraz ZTM musi dopełnić formalności.

Kiedy autobus zacznie regularne kursy? Będą to najprawdopodobniej pierwsze dni stycznia, a jego trasa będzie taka: METRO BEMOWO - Powstańców Śląskich - Człuchowska - Lazurowa - Batalionów Chłopskich - Coopera - PRZYCHODNIA COOPERA - Coopera - Batalionów Chłopskich - Lazurowa - Górczewska - METRO BEMOWO. Numeru nowej linii jeszcze nie ustalono.

HK

.
 

Czytaj na ten temat

Komentarze (7)

# Panjan

23.11.2023 16:47

Parafrazując klasyka można powiedzieć, że Warszawa ma władze, które bohatersko pokonują trudności, które same stworzyły. A serio, Chrzanów to przykład jak rządzący mający wszelkie możliwości by stworzyć fajną i przyjazną dla ludzi dzielnicę (bo to jednak więcej niż osiedle) mogą spieprzyć dokładnie wszystko i w efekcie powstaje przestrzeń całkowicie nieprzyjazna dla mieszkańców. Sieć zbyt wąskich ulic, parkowanie na piaszczystych skrawkach ugorów, likwidowane ścieżki rowerowe, brak szkoły, chodniki zbyt wąskie dla potoków pieszych i wciskających się rowerzystów, grodzone osiedla z płotami długości setek metrów, wymieniać można bez końca. Jedno co się udało to infrastruktura handlowa. No ale to nie zasługa miasta tylko sieci handlowych.

# jkk

23.11.2023 18:49

Panjan.
Jeszcze nie wszystko stracone, wiele można naprawić, jak zwykle chodzi o pieniądze. Ale nie tylko o nie.
Władze Bemowa dostały dwie propozycje nabycia działek pod budowę szkoły przy ulicy Batalionów Chłopskich. Wybrano inną lokalizację pod pretekstem konieczności zmiany planu miejscowego, dla budowy linii metra taką zmianę szybko dokonano. Jedna z propozycji jest jeszcze do zrealizowania.
Co do parkowania, to rzeczywiście brak chęci lub talentu władz do uregulowania tego problemu. W planie miejscowym Chrzanów 2 nakazano budowę 1,5 miejsca postojowego na mieszkanie na terenach budowanych osiedli, podobnie w WZ dla osiedli zbudowanych na południe od Batalionów przed uchwaleniem tam planu miejscowego. Zapomniano o braku obowiązku wykupienia tych miejsc przez mieszkańców. Stąd parkowanie pojazdów wszędzie gdzie jest miejsce, ważne że za darmo, miejsca na osiedlowych parkingach stoją puste. Nadto np. na Batalionów czy Coopera stworzono miejsca postojowe na ulicy oraz na chodnikach, nikt z autorów tego genialnego bubla nie zaglądał nawet do zapisów planu miejscowego, nikt też nie pomyślał o pieszych. Stąd biorą się teraz kłopoty z dostępem pacjentów do przychodni przy Coopera, osoby starsze maja z tym ogromny problem.

# jkk

23.11.2023 19:13

Żeby nie było, że tylko krytykuję, podam propozycje poprawy sytuacji. Na Batalionów czekamy na realizację projektu obywatelskiego dotyczącego poprawy bezpieczeństwa pieszych, ślimaczy się to. Moja propozycja, która bierze też pod uwagę realizację planu miejscowego zakładającego zabudowę jednorodzinną przy tej ulicy z dojazdami od Batalionów, to poszerzenie chodnika po południowej stronie ulicy z ewentualnymi pojedynczymi wysepkami dla chwilowego postoju pojazdow pojazdów, których kierowcy zatrzymali się np. dla dokonania zakupów w sklepiku. Inni kierowcy będą zmuszeni szukać sobie miejsc tam, gdzie one na nich powinny czekać, np. na osiedlowych uliczkach czy parkingach.
Na Coopera z wydzieleniem takich nielicznych miejsc np. w pasie zieleni też nie powinno być większych kłopotów.
Słowem: ulice dla samochodów, podobnie parkingi, ale chodniki dla pieszych.
Wówczas osoba na wózku inwalidzkim zmierzająca w kierunku przychodni, co zdarza się często, nie będzie mieć dodatkowych problemów np mijając się na 1,5 metrowym chodniczku z osobą popychającą jedną ręka wózek z dzieckiem a drugą rowerek ze starszą nieco pociechą.

REKLAMA

# jkk

23.11.2023 19:14

Korekta. Chodzi oczywiście o chodnik po północnej stronie Batalionów.

# Panjan

24.11.2023 09:27

Za wszystkie zaniedbania na Chrzanowie odpowiadają władze: dzielnicy i miasta. Jest to hiperrealistyczna ilustracja nieudolności rządzących. Problemy można podzielić na te powstałe w wyniku odkładania decyzji, podjęcia błednych decyzji i braku egzekwowania decyzji. Do tych pierwszych należy np. brak szkoły (bo należało zacząć jej budowę 10 lat temu, a dziś powinny już być dwie podstawówki na tak dużym i "młodym" osiedlu). Do drugiej grupy ldecyzja o budowie szkoły na skraju, a nie w centrum osiedla. Każdy urbanista (i rodzic też) potwierdzi, że szkoły powinny być lokalizowane tak by dzieci mogły do nich bezpiecznie chodzić piechotą. Przykłady po drugiej stronie Lazurowej na osiedlach z PRL. Do trzeciej grupy można zaliczyć brak reakcji straży miejskiej na wykroczenia związane z parkowaniem, ale też jakąś tajemną niemoc związaną z budową szkoły (nawet tej źle zlokalizowanej). A to nie ma kanalizacji, a to pieniędzy i tak się ciągnie już kilka lat. Oczywiście kiedyś powstanie ale ludzie cierpią dziś wożąc dzieci do szkół kilka kilometrów dalej.

# zjelonek

25.11.2023 20:10

#Panjan napisał(a) 24.11.2023 09:27
Za wszystkie zaniedbania na Chrzanowie odpowiadają władze: dzielnicy i miasta. Jest to hiperrealistyczna ilustracja nieudolności rządzących.
Tak co spieprzono trudno naprawić.
Na wiosnę wybory może niektórym otworzą się oczy i zaczną głosować za czymś a nie tylko przecie komuś.
A ta nowa linia powinna jeździć przez Pelczynskiego. Najpierw gorczwska lazurowa i pelczynskiego a dalej po proponowanej trasie.

REKLAMA

# jkk

03.12.2023 08:06

To co spieprzono trudno naprawić?
Nie tylko władze miasta są winne. Przykładem choćby efekty pracy budowniczych metra. Na Coopera, vis a vis nieczynnego aktualnie przystanku autobusowego Przychodnia, wykonywano prace przy wzmacnianiu gruntu. Rozebrano część jezdni oraz chodnika a po zakończeniu prac przywrócono ten chodnik i jezdnię do stanu pierwotnego. Zapomniano jednak o skutkach ubocznych prowadzonych prac. Ciężkie pojazdy, np betoniarki nie mieściły się na zwężonym odcinku jezdni i jeździły po chodniku po wschodniej stronie. W efekcie chodnik zapadł się częściowo a krawężniki wymagają częściowej wymiany.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024