REKLAMA

Bemowo

komunikacja

 

Autobus do przychodni na Coopera? Próbny przejazd zakończony niepowodzeniem

  10 listopada 2023

Autobus do przychodni na Coopera? Próbny przejazd zakończony niepowodzeniem
Autobus pod przychodnią przy Coopera 5, źródło: Karol Sobociński - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo

Próbny przejazd autobusem do przychodni na Chrzanowie skończył się niepowodzeniem. - Autobus jest zbyt długi - mówią przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego.

REKLAMA

Dotarcie do przychodni przy ulicy Coopera na Chrzanowie to dla osób starszych i chorych po prostu mordęga. Od przystanku autobusowego przy Lazurowej muszą iść do lecznicy blisko kilometr. Ze względu na budowę metra ulica Coopera została w połowie zamknięta - i z tego powodu Zarząd Transportu Miejskiego musiał wycofać stąd linię okólną 249, która kursowała na trasie Osiedle Górczewska - Lazurowa - Batalionów Chłopskich - Coopera - Górczewska - Osiedle Górczewska. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?

Autobus zbyt długi

Dziś (10 listopada) odbył się próbny przejazd autobusem, którego tymczasowa pętla miałaby się znajdować pod przychodnią przy ul. Coopera 5. Niestety, próba zakończyła się niepowodzeniem. - Autobus przeciska się przez wąskie ul. Batalionów Chłopskich i Coopera, ale najgorzej jest pod samą przychodnią - mówi Karol Sobociński, wiceburmistrz Bemowa.

- Autobus dwunastometrowy jest zbyt długi, nie może się swobodnie poruszać na wąskim przejeździe pod lecznicą, a na dodatek przeszkodą jest infrastruktura: elementy szlabanów oraz wąski zjazd spod przychodni na jezdnię - mówili podczas jazdy próbnej przedstawiciele ZTM.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Kolejna próba przed nami

- Poprosiliśmy ZTM, by zorganizować jeszcze jeden przejazd techniczny, tym razem pojazdem dziesięciometrowym. Ma się on odbyć w przyszłym tygodniu. Zarówno przedstawiciele ZTM, jak i władze dzielnicy są dobrej myśli - mówi Karol Sobociński i zaznacza, że uruchomienie dojazdu do lecznicy przy Coopera jest bardzo ważne. - Czekamy więc na kolejną próbę - mówi.

HK

.
 

Czytaj na ten temat

Komentarze (12)

# PLN

10.11.2023 16:12

Można dojechać taksówką.

# jkk

10.11.2023 18:37

Najlepiej zrobić przejazd techniczny w godzinach szczytu, wyjazd spod przychodni przed 8 rano.
A swoją drogą co z realizacją projektu obywatelskiego dotyczącego poprawy bezpieczeństwa pieszych na Batalionów Chłopskich? Nazywając rzecz po imieniu chodzi o likwidację parkingu po północnej stronie ulicy lub znaczne ograniczenie ilosci miejsc postojowych i ograniczenie czasu postoju do kilkunastu minut. Parking został zrobiony przed poprzednimi wyborami samorządowymi i jego wykonanie jest w sprzeczności z planem miejscowym Chrzanów 2 jak tez z warunkami zabudowy dla terenów po południowej stronie Batalionów. Gdyby utworzyć po północnej stronie Batalionów 4 metrowy chodnik to 400 metrowy odcinek od Lazurowej do Coopera stałby się łatwiejszy do pokonania nie tylko pacjentom w drodze do/z przychodni ale także matkom z dziećmi czy dzieciarni w drodze do/ze szkoły. Czekamy na kolejne wybory samorządowe?

# juli88

10.11.2023 19:30

A najgorsze w tym wszystkim jest to, że każda ulica na chrzanowie będzie tak wygladać. Wszystkie budowane przez deweloperów. Wąskie z lekkimi zakrętami dla osobówek. O budowie szkoły na tym osiedlu już nie wspomnę, ciekawe tylko czym będą dojeżdzać, tymi małymi autobusikami?

REKLAMA

# jkk

10.11.2023 22:49

Juli88. Większość chrzanowskich ulic zbudowana jest (i zapewne będzie) na gruntach kupionych przez deweloperów, czyli za pieniądze przyszłych mieszkańców i podarowanych następnie miastu, które przyjmuje te ulice z ogromną niechęcią. Chodzi zatem o pieniądze, ale nie tylko, parametry ulic określają przepisy. Zdarzają się też niewypały w gatunku wyprofilowania skrętu w prawo z Lazurowej w Batalionów, gdzie miejsca było pod dostatkiem lecz efekt jest taki, że kierowca skręcający w Batalionów musi skręcić szyję o 135 stopni aby zobaczyć czy nie pędzi z prawej rowerzysta. Inny przykład działań początkującego projektanta geniusza i zatwierdzającego projekt w urzędzie stołecznym to brak znaku uwaga na drogę z pierwszeństwem przejazdu przy skręcie z Coopera w Górczewska, jeśli zdarzy się tam tragiczny wypadek nie będzie winnych.

# Mont

11.11.2023 17:23

#jkk napisał(a) 10.11.2023 18:37
A swoją drogą co z realizacją projektu obywatelskiego dotyczącego poprawy bezpieczeństwa pieszych na Batalionów Chłopskich? Nazywając rzecz po imieniu chodzi o likwidację parkingu po północnej stronie ulicy lub znaczne ograniczenie ilosci miejsc postojowych i ograniczenie czasu postoju do kilkunastu minut.
Jest niebezpiecznie? Były jakieś wypadki? Artykuł mówi, że jest problem z dostępem do przychodni a ten chce miejsca likwidować. Drugi Glapiński, tyle że drogowy.

# jkk

11.11.2023 18:20

Jest bardzo niebezpiecznie, były też wypadki. Niebezpiecznie - zwłaszcza z udziałem dzieci przy ograniczonej widoczności z powodu stojącego pojazdu we wjazdach na posesje czy niefrasobliwym otwieraniu drzwi samochodu stojącego na chodniku, tuż przed jadącym młodym rowerzystą. Kierowca autobusu skręcający z Lazurowej w Batalionów musi się trochę nagimnastykować, przeszkadzają mu w tym stojące na Batalionow samochody oczekujące na światłach. Skręt z Batalionów w Coopera to też trochę gimnastyki dla kierowcy. Pomijam tutaj drobiazg, że już niedługo będą budowane tuż przy ulicy kolejne osiedla dla których przewidziano wjazdy od Batalionow. Wspomniałem wcześniej, że w osiedlach przy Batalionów przewidziano obowiązek zapewnienia pełnych potrzeb postojowych na działkach inwestorów (plan miejscowy Chrzanów 2) lub zapewnienie w WZ określonej ilości miejsc postojowych na działkach po południowej stronie ulicy ( w tym określony procent miejsc ogólnodostępnych). Umożliwienie parkowania na Batalionow to dla kierowców okazja aby nie szukać miejsc tam gdzie one powinny na nich czekać.

REKLAMA

# Kierowca autobusu

12.11.2023 20:32

Tak to jest jak ameba projektuje drogi i szlabany na parkingu.
Przyjedzie straz pozarna i tez sie okaze ze nie wjedzie bo kolek od szlabanu stoi....

# Obiektywny

14.11.2023 09:06

#juli88 napisał(a) 10.11.2023 19:30
A najgorsze w tym wszystkim jest to, że każda ulica na chrzanowie będzie tak wygladać. Wszystkie budowane przez deweloperów. Wąskie z lekkimi zakrętami dla osobówek. O budowie szkoły na tym osiedlu już nie wspomnę, ciekawe tylko czym będą dojeżdzać, tymi małymi autobusikami?
Można do szkoły dojść?

# Gość

14.11.2023 16:49

Kiedy z Batalionów zniknie ten parking na chodniku. Zamiast chodnika dla pieszych i ścieżki rowerowej mamy sznur zaparkowanych samochodów. To są nowe osiedla z parkingami podziemnymi, ludzie kupują mieszkania to niech kupują też miejsce parkingowe a nie stawiają na ulicach.

REKLAMA

# jkk

14.11.2023 20:04

Przez najbliższe 2 lub 3 lata, czyli do zakończenia budowy metra na Chrzanowie będzie kłopot z kursowaniem autobusu do przychodni na Coopera. Ilość pasażerów chętnych do jazdy do przychodni nie jest ogromna, problem dotyczy głównie osób starszych oraz niepełnosprawnych. Wystarczył by zatem mały autobusik, kursują takie np. w Grodzisku czy w pobliskich Babicach. Taki autobusik mógłby też kursować po innych ciasnych uliczkach naszego miasta.
Szlabany przy przychodni nie były by problemem dla takich autobusów, które mogłyby z definicji kursować jedynie w porach otwarcia przychodni.
Większość pacjentów i tak przyjeżdża własnym transportem lub spaceruje do przychodni od przystanków na skrzyżowaniu Lazurowej z Batalionów. Ulicą Batalionów Chłopskich chodzi lub jeździ rowerami, hulajnogami, na wrotkach itp. znakomita część mieszkańców pobliskich osiedli, w tym bardzo liczna grupa dzieci podążająca do szkół, których nikt w poblizu jeszcze nie zbudował. Stąd bardzo istotna jest sprawa przeniesienia blokujących chodniki na ulicach pojazdów do miejsc parkingowych, które dla nich stworzono. Na terenie osiedli jest mnóstwo wolnych miejsc, niektóre z nich nie są jeszcze wykupione. Władze miasta są w tej kwestii zbyt pobłażliwe, Straż Miejska zbyt nieudolna aby spowodować choćby zmniejszenie ilości pojazdów parkujących w miejscach stwarzających zagrożenie.

# Emerytka

15.11.2023 09:45

Problem jest taki, że przychodnia na Coopera pracuje na pół gwizdka, choć jest nowoczesną, bo starsi ludzie(a to jest większość pacjentów ZOZ Bemowo-Wlochy)nie są wstanie tam dotrzeć.Przychodnia na Czumy jest z tego powodu przeładowana, bo dyrekcja widząc problem umieściła na Czumy choćby pracownie diagnostyczne, choć miejsca tam mało.Na Czumy sa po prostu dzikie tłumy, a Coopera świeci pustkami.Ludzie młodzi dość rzadko korzystają z przychodni i badań na NFZ, bo mają prywatne abonamenty w lecznicach prywatnych (prościej, szybciej i lepiej jest się tam leczyć).Jak dla mnie to pieniądze wyrzucone w błoto....a znów miało być tak pięknie!

# Bemowianka

18.11.2023 01:01

#juli88 napisał(a) 10.11.2023 19:30
A najgorsze w tym wszystkim jest to, że każda ulica na chrzanowie będzie tak wygladać. Wszystkie budowane przez deweloperów. Wąskie z lekkimi zakrętami dla osobówek. O budowie szkoły na tym osiedlu już nie wspomnę, ciekawe tylko czym będą dojeżdzać, tymi małymi autobusikami?
Bo to miało być kameralne ,spokojne osiedle,zamieszkane przez osoby zmotoryzowane z własnymi miejscami parkingowymi .Czy mamy przeksztalcać to osiedle w moloch z szerokimi ulicami?A może podjechać autobusem komuś pod ogródek? Tragedia! To jest cichy zakatek i niech taki pozostanie.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA