REKLAMA

Legionowo

zdrowie »

 

Przychodnia na Sowińskiego po remoncie. Koniec marzeń o szpitalu?

  25 marca 2016

alt='Przychodnia na Sowińskiego po remoncie. Koniec marzeń o szpitalu?'

Wszystko wskazuje na to, że wizja budowy w Legionowie szpitala coraz bardziej się oddala.

REKLAMA

Kończy się remont Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Legionowo" mieszczącego się przy ul. Sowińskiego 4. Wykonane zostaną prace modernizacyjne w rejonie wejścia głównego, rejestracji, gabinetów USG, gabinetów medycyny sportowej, gabinetu zabiegowego oraz gabinetów lekarskich w lewym skrzydle. Ma być więcej gabinetów, osobna rejestracja dla dzieci zdrowych, a w rejestracji głównej wprowadzony zostanie elektroniczny system "numerków".

Czy w przyszłości będzie tu szpital?

Przypomnijmy, że władze powiatu od kilku lat forsują koncepcję, aby to właśnie na Sowińskiego 4 stworzyć szpital powiatowy. Czy remont to znak, że jego budowa się przybliża? Niestety, wręcz przeciwnie. To raczej wynik ciągłego odwlekania tej sprawy. Remont NZOZ planowany był od dawna. Wciąż był odkładany ze względu na możliwość większej przebudowy związanej z budową skrzydła szpitalnego. Teraz, gdy okazało się to mało realne, postanowiono dłużej nie zwlekać.

Zapraszamy na zakupy

Szpital wypadł ze strategii

Sprawa budowy w Legionowie szpitala wraca jak i kilka innych "dyżurnych" tematów zazwyczaj przed wyborami. I tak jest już od prawie 25 lat. Był czas przywyknąć - jak mądrze mawiała stara Pawlakowa. Sprawa budowy w Legionowie szpitala wraca jak i kilka innych "dyżurnych" tematów zazwyczaj przed wyborami. I tak jest już od prawie 25 lat. W aktualnej strategii rozwoju powiatu budowy szpitala w ogóle nie ma. W aktualnej strategii rozwoju powiatu budowy szpitala w ogóle nie ma. Rzeczniczka prasowa Joanna Kajdanowicz zapewnia, że władze powiatu wciąż zabiegają o pozyskanie zapewnienia z NFZ, że gdyby placówka powstała, miałaby zagwarantowane kontrakty na leczenie. Takich zapewnień niestety jednak wciąż nie ma. NFZ twierdzi, że mieszkańcy powiatu legionowskiego uzyskują dobrą opiekę w warszawskich szpitalach, a lokalne kliniki i przychodnie mają podpisane kontrakty na obsługę urazów i nagłych wypadków.

REKLAMA

A może gdzie indziej?

Być może szpitala wcale nie trzeba budować. Może lepiej byłoby dogadać się z istniejącymi już w powiecie placówkami szpitalnymi, choćby poszerzyć zakres usług cieszącego się bardzo pozytywną opinią Mazowieckiego Szpitala Onkologicznego w Wieliszewie, albo utworzyć oddział szpitalny w klinice Mediq? Koncepcja nie jest wcale nowa. O takim rozwiązaniu mówi się nie od dziś, ale ostatnio jakby ciszej. Dlaczego? Tak do końca nie wiadomo. Jakiś czas temu miasto wykupiło nawet przecież udziały w wieliszewskim szpitalu, ostatecznie jednak wycofało się z pomysłu. Argumentem przeciw organizacji szpitala na bazie tego w Wieliszewie mógłby być fakt, że władze powiatu legionowskiego miałyby ograniczoną możliwość kontroli nad placówką. Koncepcja organizacji szpitala w klinice Mediq też jakoś nie zyskała uznania u władz.

Wobec wszystkich tych faktów wygląda zatem na to, że szpital w Legionowie powstanie nieprędko.

(wk)

 

REKLAMA

Komentarze (3)

# Z Bukowca

26.03.2016 01:43

Aktualna planowana data budowy szpitala to rok 2019 czyli rok po wyborach samorządowych, żeby można było znowu o tym mówić a ciemny lud to kupi. A potem sprawa zostanie odłożona o kolejne 4 lata czyli do 2013 r. Tak samo zresztą jak kolej do Zegrza.

# JNFZ na 100%

26.03.2016 22:45

Każdy kto ma odrobinę pojęcia o funkcjonowaniu we współczesnej RP podmiotów leczniczych ten wie, że fundowane przez samorząd szpitaliki nie mają szans na płynność finansową ze względu na niekorzystne kontraktowanie przez NFZ oddziałów chorób wewnętrznych i pediatrii. Oddziały chirurgii i ginekologii bronią się, ale z trudem, a każda lepiej płatna procedura wymaga od takich oddziałów posiadania odpowiednich specjalistów którzy za 5 groszy nie przyjdą do Legionowa pracować, bo mają do wyboru gamę szpitali warsiawskich. Takie to pozytywy mieszkania 20km od centrum stolycy - niby wszystko tam mamy, ale nic publicznego nie jest w stanie u nas stworzyć konkurencji dla warszawskich Klinik i Oddziałów.

 Daro

30.03.2016 09:08

Każde miasto powiatowe w pobliżu Warszawy w obrębie 20 km ma swój szpital a nawet dwa
Pruszków który leży tak samo blisko Warszawy co Legionowo ma dwa szpitale miejski i były szpital kolejowy
Mniejsze miejscowości typu Siedlce czy Wyszków mają tak samo po dwa szpitale
Nowy Dwór Mazowiecki leżący 15 km dalej od Legionowa ma szpital
I dziwnym trafem NFZ nie sfinansuje kontraktu dla szpitala w 60 tyś Legionowie i jakoś te szpitale potrafią się utrzymać
Jak w zwykle nie utrzymają się tylko w Legionowie

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy