REKLAMA

Targówek

historia »

 

Przedwojenne Bródno w 3D. Najtrudniejsze przed autorami projektu

  9 października 2014

alt='Przedwojenne Bródno w 3D. Najtrudniejsze przed autorami projektu'

Trwające od kilku miesięcy prace nad wizualizacją przedwojennego Bródna nabierają tempa. Nasi czytelnicy zobaczą ich efekty jako pierwsi.

REKLAMA

Projekt "Wielokulturowe Bródno", o którym pisaliśmy już kilkakrotnie, jest realizowany przez Dom Kultury Świt z grantu uzyskanego z Muzeum Historii Polski. Powstaje trójwymiarowa wizualizacja przedwojennej ul. Białołęckiej.

- To bardzo drobiazgowa praca i wielkie wyzwanie - mówi Sławomir Bochuta, który kieruje technicznym procesem powstawania wizualizacji. - Dotychczas chyba nikt nie podjął się takiej rzeczy. Bardzo zależy nam, by poprzez szczegóły oddać specyfikę ulicy. Zadbamy o wygląd chodnika, studni, latarń, ogródków, aby jak najwierniej zaprezentować obraz przedwojennej dzielnicy. Jednocześnie nie możemy zbytnio "obciążyć" programu, aby komputery odbiorców mogły sobie z nim poradzić.

Podstawą wizualizacji jest praca "Warszawskie Nowe Bródno 1940 wydobyte z mgły zapomnienia" autorstwa architekta Zygmunta Kupniewskiego, zawierająca mapę osiedla. Wizualizacja będzie interaktywna: będziemy mogli spacerować po dowolnym miejscu Bródna, a nawet przejechać się tramwajem linii 21.

- Na obecnym etapie tramwaj jedzie już wzdłuż cmentarza Bródnowskiego i w pewnym momencie dostrzegamy zarysy wyłaniającego się Bródna. To naprawdę robi wrażenie - mówi Bartosz Wieczorek, koordynator projektu. - Powoli budynki nabierają kształtu. To, co wydawało się nierealne, dzięki nowoczesnym programom do animacji i pracy artysty, staje się rzeczywistością.

Na autorów projektu czekają teraz najtrudniejsze zadania, w tym odtworzenie przedwojennego kościoła Matki Bożej Różańcowej przy ul. Wysockiego i budynku kina "Klub", po którym nie została żadna fotografia. Wciąż potrzebne są więc zdjęcia, wykonane na Bródnie przed II wojną światową lub podczas niej. Osoby posiadające takie fotografie proszone są o kontakt z koordynatorem projektu (tel. 606-685-425).

DG

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Sławek

09.10.2014 14:51

he, he, normalnie MSTS :-)
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni