REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

drogi

 

Przebudują Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego

  24 stycznia 2022

Przebudują Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego
źródło: ZDM

Drogowcy rozpoczęli poszukiwania firmy, która zajmie się ciągiem ulic biegnących przez Bielany, Słodowiec i Piaski. Mowa o inwestycji zapowiadanej na rok... 2017.

REKLAMA

Przebudowa Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego była zapowiada przez Zarząd Dróg Miejskich od lat. Pierwotnie drogowcy zamierzali zająć się drogą rowerową, która powstała niezgodnie z przepisami i nie została formalnie dopuszczona do użytku. Później zakres prac został znacznie rozszerzony. W 2016 roku odbyły się konsultacje z mieszkańcami, którzy od tej pory czekają na rozpoczęcie przebudowy.

REKLAMA

Duży remont na Bielanach

- Największa zmiana czeka skrzyżowanie Rudnickiego i Kochanowskiego - zapowiada ZDM. - Starą i wyeksploatowaną sygnalizację świetlną w tym miejscu ma zastąpić rondo turbinowe. To rozwiązanie o koszcie porównywalnym z przebudową sygnalizacji, ale w przeciwieństwie do niej pozwoli usprawnić przejazd przez to skrzyżowanie. Dziś najbardziej newralgiczna jest tu relacja skrętu w lewo z Rudnickiego w Kochanowskiego (na zachód). Wydzielenie lewoskrętu w sygnalizacji doprowadziłoby do paraliżu skrzyżowania. Odpowiednio zaprojektowane rondo turbinowe pozwoli na płynny przejazd skręcających pojazdów.

Podczas przebudowy ulic powstaną trzy nowe przejścia dla pieszych. Pierwsza zebra zostanie wyznaczona na Rudnickiego przy wjeździe do myjni, druga na wysokości budynku Perzyńskiego 14D, a trzecia przy skrzyżowaniu ze Staffa. Pozostałe przejścia bez sygnalizacji zyskają azyle. Z kolei na Podczaszyńskiego parkowanie zostanie przeniesiona z zachodniego chodnika na jezdnię.

REKLAMA

Rudnickiego do przebudowy

- Najwięcej nowości zajdzie na Rudnickiego, na której przebudujemy również dwa parkingi - informują drogowcy. - Chodzi o place postojowe po wschodniej stronie: na wysokości przystanku autobusowego Kochanowskiego 04 i Megasamu Żoliborskiego. Dziś to tak naprawdę klepiska pełne nierówności, które po opadach zamieniają się w kałuże. Po przebudowie parkingi zostaną ucywilizowane. Na obu do dyspozycji kierowców będzie łącznie 50 miejsc postojowych, w tym cztery niebieskie koperty.

Na całej długości Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego powstanie droga dla rowerów i hulajnóg, a na skrzyżowaniu z Broniewskiego - komplet przejazdów. Przejazdy rowerowe i przejścia dla pieszych przez mniejsze uliczki zostaną wyniesione do poziomu chodnika. Chodniki zostaną wyremontowane, podobnie jak przystanki autobusowe. Przybędzie kilkadziesiąt drzew (m.in. klony polne i zwyczajne, lipy drobnolistne czy głogi jednoszyjkowe) oraz ponad trzy tysiące krzewów (m.in. tawuła brzozolistna, irga błyszcząca czy śnieguliczka Chenaulta).

(dg)

 

Komentarze (6)

# Bang!

25.01.2022 11:01

Powodzenia :) Przy obecnej niekompetencji ZDM przebudowa bedzie trwala kilka lat a w tym czasie ruch na drodze bedzie wahadlowy. Jednoczesnie w ratuszu odtrabia kolejny sukces pokazujac, ze komunikacja miejska mozna szybciej :)

# Leon

25.01.2022 11:15

Niech zgadnę. Zgodnie z zasadą lewaków żeby upokorzyć burżuazję za kierownicą, ulica zostanie zwężona z wymuszonym przez spowalniacze Tempem10. A smog? A kogo to obchodzi.

# ZBielan

25.01.2022 12:55

Ciekawe ile miejsc parkingowych zilkwidują...

# kamilk

25.01.2022 22:44

Jak zwykle nic o nowych miejscach parkingowych... na Podczaszyńskiego praktycznie nie ma gdzie parkować czasem trzeba krążyć ponad pół godziny aby znaleźć miejsce szczególnie teraz gdy została poszerzona strefa płatnego parkowania i powoli Bielany robią się parkingiem aby pójść do metra.... a miejsca jest dużo na parking zamiast tego pasy trawy i niepotrzebnych nikomu drzewek :D

 Dark914118

27.01.2022 10:21, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 02.02.2022 14:39

Jestem w szoku co oni wszyscy wyprawiają.
koszulki dla mamy

REKLAMA

# Bore

02.02.2022 11:04

Na przebudowę tej drogi czekałem bardzo długo.
Dla plaskoziemcow, nie zwęża tej drogi, więc przestańcie stękać !!
więcej na forum

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA