REKLAMA

Legionowo

samorząd »

 

Prezydent Legionowa zwolnił wieloletnią naczelniczkę. "Wysoce nieetyczne zachowania"

  20 lutego 2023

alt='Prezydent Legionowa zwolnił wieloletnią naczelniczkę. "Wysoce nieetyczne zachowania"'
źródło: Facebook/Ewa Milner-Kochańska

Wieloletnia naczelniczka Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Legionowie, Ewa Milner-Kochańska, po powrocie do pracy po długiej chorobie została zwolniona przez prezydenta Romana Smogorzewskiego. W oświadczeniu dla prasy powiedziała, że w legionowskim ratuszu powinny zajść daleko idące zmiany a w fotelu prezydenta powinna zasiąść kobieta.

REKLAMA

Urzędniczka informuje, że rozwiązanie stosunku pracy nastąpiło w trybie natychmiastowym. Przyznała, że w przeddzień tej decyzji, ona sama, jako sygnalistka poinformowała odpowiednie osoby o nieprawidłowościach, do jakich ma dochodzić w ratuszu.

Zwolnienie po chorobie

Ewa Milner-Kochańska uważa, że w zarządzaniu legionowskim samorządem powinny nastąpić zmiany, a zatrudnione w nim kobiety powinny zostać otoczone większą opieką. Mąż naczelniczki wygrywał przetargi w legionowskim urzędzie Mąż naczelniczki wygrywał przetargi w legionowskim urzędzie
Firma z Chotomowa kilkakrotnie wygrywała przetargi ogłaszane przez wydział legionowskiego ratusza, którym kieruje żona właściciela.

Smogorzewski na emeryturę? Wniosek o referendum w sprawie odwołania prezydenta Będzie referendum w sprawie odwołania prezydenta Legionowa?
Takiego obrotu spraw na nadzwyczajnej sesji rady miasta w Legionowie nikt chyba się nie spodziewał. Na fali ostatnich "śmieciowych" wydarzeń, kiedy to władze miasta chciały "wepchnąć" mieszkańcom punkt przeładunkowy odpadów na granicy miasta z gminą Wieliszew, opozycyjni radni złożyli wniosek o zorganizowanie referendum w sprawie odwołania prezydenta Romana Smogorzewskiego.
Niestety była urzędniczka nie wyjaśniła, o jakie nieprawidłowości w ratuszu może chodzić. Zasugerowała jedynie, że związek z tym mogą mieć też ostatnie wydarzenia dotyczące planów władz Legionowa na rozlokowanie punktu przeładunkowego odpadów na terenie miasta.

- Po obejrzeniu wczorajszego odcinka "Alarmu" (reportaż dotyczył planów stworzenia punktu przeładunku odpadów w Legionowie), po obejrzeniu sesji rady miasta (dotyczyła tego samego tematu) myślę, że powinny tutaj zajść wielkie zmiany - powiedziała wygłaszając oświadczenie dla mediów Ewa Milner-Kochańska, która dodała, że być może nadszedł czas, aby Legionowem rządziła kobieta. - Myślę, że potraktowano mnie jak śmiecia a starałam się ze wszystkimi współpracować - dodała.

Kup bilet

"Wysoce nieetyczne zachowania"

Jak poinformowano nas w legionowskim ratuszu, w pracy dotychczasowej naczelniczki Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych stwierdzono liczne nieprawidłowości i wysoce nieetyczne zachowania, co podobno potwierdziły wewnętrzne postępowania wyjaśniające toczące się od 2021 roku. Niestety urzędnicy ratusza nie wyjaśniają, o jakie nieprawidłowości i "wysoce nieetyczne zachowania" byłej naczelniczki chodzi.

- To one były powodem decyzji pracodawcy. Ponadto informuję, iż pani Ewa Milner-Kochańska nie uzyskała statusu sygnalisty - krótko poinformowała nas Anna Szwarczewska, kierownik Referatu Kultury i Współpracy Urzędu Miasta.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# nnn

21.02.2023 12:12

Naczelniczka Wydziału Zdrowia Publicznego choruje? To jest wysoce nieetyczne.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy