REKLAMA

Legionowo

samorząd »

 

Mąż naczelniczki wygrywał przetargi w legionowskim urzędzie

  10 lutego 2022

alt='Mąż naczelniczki wygrywał przetargi w legionowskim urzędzie'
TuStolica.pl

Firma z Chotomowa kilkakrotnie wygrywała przetargi ogłaszane przez wydział legionowskiego ratusza, którym kieruje żona właściciela.

REKLAMA

Ubiegłoroczny przetarg na przeglądy okresowe oraz bieżące naprawy wentylacji i klimatyzacji w budynku legionowskiego ratusza wygrała firma rodzinnie powiązana z naczelniczką wydziału, który... ogłaszał przetarg. W rozstrzygnięciu przetargowym przedsiębiorstwo złożyło ofertę idealnie dopasowaną cenowo. Wzbudziło to nasze zainteresowanie.

Konflikt interesów

Wspomniany przetarg wygrała firma Ko-Mat Mateusz Kozłowski, natomiast naczelniczka wydziału odpowiedzialnego za jego przeprowadzenie nazywa się Katarzyna Kozłowska. To nieprzypadkowa zbieżność nazwisk.

- Katarzyna Kozłowska, naczelniczka wydziału administracyjno-gospodarczego, pozostaje w związku małżeńskim z właścicielem wykonawcy Ko-Mat Mateuszem Kozłowskim, składającym ofertę w postępowaniu - poinformował nas rzecznik legionowskiego ratusza Kamil Stępkowski. - W związku z powyższym złożyła ona oświadczenie o wyłączeniu się z postępowania w związku z konfliktem interesów.

Kup bilet

"Nie ingerowała w wybór"

Urzędniczka podpisała się pod informacją z otwarcia ofert, ale według legionowskiego ratusza nie ingerowała w wybór najkorzystniejszej z nich.

- Zaistniały stosunek faktyczny nakazywał Katarzynie Kozłowskiej wyłączenie się z postępowania i stało się to niezwłocznie po identyfikacji wykonawców składających ofertę - zapewnia rzecznik. - Od tego momentu nie wykonywała ona żadnych czynności mających wpływ na wyniki postępowania, czyli wybór oferty najkorzystniejszej.

Jak łatwo sprawdzić, firma należąca do męża urzędniczki w 2021 wygrała dwa przetargi na wykonanie przeglądów okresowych i bieżących napraw systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych na potrzeby ratusza. Łączna ich wartość to ponad 26 tys. zł brutto. Ceny oferowane przez Ko-Mat w obu przypadkach były minimalnie niższe od drugiej najtańszej oferty.

REKLAMA

Były inne zlecenia

Jak twierdzi rzecznik legionowskiego magistratu, wszystko odbyło się zgodnie z prawem zamówień publicznych, choć do tego rodzaju postępowania nie stosuje się przepisów tej ustawy. Urząd nie może odrzucić oferty z postępowania z powodu powiązań rodzinnych.

- Została zagwarantowana zasada równego traktowania wszystkich wykonawców, a sam fakt złożenia oferty przez Ko-Mat nie stanowi o uchybieniu tej zasady, ani też uczciwej konkurencji na żadnym z etapów postępowania - twierdzi Stępkowski.

Jak się dowiadujemy, Katarzyna Kozłowska rozpoczęła pracę w legionowskim ratuszu w 1998 roku. Funkcję szefowej wydziału pełni od roku 2008. Według naszych informacji w latach 2019-2021 firma należąca do jej męża zdobyła w urzędzie miasta jeszcze pięć innych zleceń na łączną kwotę blisko 280 tys. zł.

(db)

 

REKLAMA

Komentarze (10)

# Kocur

10.02.2022 10:04

"Ceny oferowane przez Ko-Mat w obu przypadkach były minimalnie niższe od drugiej najtańszej oferty" zupełnie przypadkiem.... "Kochanie, to zrób dwa złote taniej, to 5..... to też za drogo..... o.... teraz wygrasz". Ewidentna korupcja.

# Slav

10.02.2022 10:35

Jak można zrobić taniej skoro oferty są komisyjnie otwierane jednego dnia?? Widocznie złożył dobra ofertę i tyle....

# bobik

10.02.2022 10:42

#Slav napisał(a) 10.02.2022 10:35
Jak można zrobić taniej skoro oferty są komisyjnie otwierane jednego dnia?? Widocznie złożył dobra ofertę i tyle....

A może zwycięska firma miała wiedzę o tym, ile za daną usługę maksymalnie może wydać urząd i te 2-3 złote taniej... Poza tym, skoro małżonka tam pracuje (i to na dodatek jest szefową wydziału od przetargów), to firma męża nie powinna składać w tym urzędzie żadnych ofert. Dla zwykłej przyzwoitości i uniknięcia właśnie takich sytuacji niedomówień i podejrzeń...

REKLAMA

# ODawid.

10.02.2022 11:08

W Jabłonnie findacja, która jest zarejestrowana w domu Wójta gminy Jablonna (przepisana na żonę) również wygrała przetarg na obsługę świetlic. To nie był współmałżonek naczelnika tylko, małżonek Wójta całej gminy, który nadal jest Wójtem urzędu państwowego.

# LWo

10.02.2022 11:17

#Slav napisał(a) 10.02.2022 10:35
Jak można zrobić taniej skoro oferty są komisyjnie otwierane jednego dnia?? Widocznie złożył dobra ofertę i tyle....
A myślisz że kto otwierał te oferty?! Wystarczy że złożyli ofertę i nie wpisali kwoty.

# Płać. Daniel

10.02.2022 17:33

Dawno powinna wylecieć. Co tam jeszcze robi ten "developer" Smogorzewski? Ja sie pytam.

REKLAMA

# Roman fan boksu

11.02.2022 10:57

Już dawno tutaj powinien wisieć prokurator. Na ratuszu, smlw przede wszystkim. Razem z CBA.

# wsi24

11.02.2022 20:09

Przykład idzie z góry ! Pan operator kamery na weselach tzn Smogorzewski potrafił "zarobić" 14mln płn w 14 lat to dlaczego urzędnicy mają być gorsi!!!

# wsi24

11.02.2022 20:11

#wsi24 napisał(a) 11.02.2022 20:09
Przykład idzie z góry ! Pan operator kamery na weselach tzn Smogorzewski potrafił "zarobić" 14mln pln w 14 lat to dlaczego urzędnicy mają być gorsi!!!

REKLAMA

# Piaskowy

03.04.2022 06:20

POtrafią rządzić w Legionowie. Kmiotki legionowskie głosują jak POtrzeba!
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break