REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

samorząd

 

Mąż naczelniczki wygrywał przetargi w legionowskim urzędzie

  10 lutego 2022

Mąż naczelniczki wygrywał przetargi w legionowskim urzędzie
TuStolica.pl

Firma z Chotomowa kilkakrotnie wygrywała przetargi ogłaszane przez wydział legionowskiego ratusza, którym kieruje żona właściciela.

REKLAMA

Ubiegłoroczny przetarg na przeglądy okresowe oraz bieżące naprawy wentylacji i klimatyzacji w budynku legionowskiego ratusza wygrała firma rodzinnie powiązana z naczelniczką wydziału, który... ogłaszał przetarg. W rozstrzygnięciu przetargowym przedsiębiorstwo złożyło ofertę idealnie dopasowaną cenowo. Wzbudziło to nasze zainteresowanie.

Konflikt interesów

Wspomniany przetarg wygrała firma Ko-Mat Mateusz Kozłowski, natomiast naczelniczka wydziału odpowiedzialnego za jego przeprowadzenie nazywa się Katarzyna Kozłowska. To nieprzypadkowa zbieżność nazwisk.

- Katarzyna Kozłowska, naczelniczka wydziału administracyjno-gospodarczego, pozostaje w związku małżeńskim z właścicielem wykonawcy Ko-Mat Mateuszem Kozłowskim, składającym ofertę w postępowaniu - poinformował nas rzecznik legionowskiego ratusza Kamil Stępkowski. - W związku z powyższym złożyła ona oświadczenie o wyłączeniu się z postępowania w związku z konfliktem interesów.

Kup bilet

"Nie ingerowała w wybór"

Urzędniczka podpisała się pod informacją z otwarcia ofert, ale według legionowskiego ratusza nie ingerowała w wybór najkorzystniejszej z nich.

- Zaistniały stosunek faktyczny nakazywał Katarzynie Kozłowskiej wyłączenie się z postępowania i stało się to niezwłocznie po identyfikacji wykonawców składających ofertę - zapewnia rzecznik. - Od tego momentu nie wykonywała ona żadnych czynności mających wpływ na wyniki postępowania, czyli wybór oferty najkorzystniejszej.

Jak łatwo sprawdzić, firma należąca do męża urzędniczki w 2021 wygrała dwa przetargi na wykonanie przeglądów okresowych i bieżących napraw systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych na potrzeby ratusza. Łączna ich wartość to ponad 26 tys. zł brutto. Ceny oferowane przez Ko-Mat w obu przypadkach były minimalnie niższe od drugiej najtańszej oferty.

Były inne zlecenia

Jak twierdzi rzecznik legionowskiego magistratu, wszystko odbyło się zgodnie z prawem zamówień publicznych, choć do tego rodzaju postępowania nie stosuje się przepisów tej ustawy. Urząd nie może odrzucić oferty z postępowania z powodu powiązań rodzinnych.

- Została zagwarantowana zasada równego traktowania wszystkich wykonawców, a sam fakt złożenia oferty przez Ko-Mat nie stanowi o uchybieniu tej zasady, ani też uczciwej konkurencji na żadnym z etapów postępowania - twierdzi Stępkowski.

Jak się dowiadujemy, Katarzyna Kozłowska rozpoczęła pracę w legionowskim ratuszu w 1998 roku. Funkcję szefowej wydziału pełni od roku 2008. Według naszych informacji w latach 2019-2021 firma należąca do jej męża zdobyła w urzędzie miasta jeszcze pięć innych zleceń na łączną kwotę blisko 280 tys. zł.

(db)

 

Komentarze (10)

# Kocur

10.02.2022 10:04

"Ceny oferowane przez Ko-Mat w obu przypadkach były minimalnie niższe od drugiej najtańszej oferty" zupełnie przypadkiem.... "Kochanie, to zrób dwa złote taniej, to 5..... to też za drogo..... o.... teraz wygrasz". Ewidentna korupcja.

# Slav

10.02.2022 10:35

Jak można zrobić taniej skoro oferty są komisyjnie otwierane jednego dnia?? Widocznie złożył dobra ofertę i tyle....

# bobik

10.02.2022 10:42

#Slav napisał(a) 10.02.2022 10:35
Jak można zrobić taniej skoro oferty są komisyjnie otwierane jednego dnia?? Widocznie złożył dobra ofertę i tyle....

A może zwycięska firma miała wiedzę o tym, ile za daną usługę maksymalnie może wydać urząd i te 2-3 złote taniej... Poza tym, skoro małżonka tam pracuje (i to na dodatek jest szefową wydziału od przetargów), to firma męża nie powinna składać w tym urzędzie żadnych ofert. Dla zwykłej przyzwoitości i uniknięcia właśnie takich sytuacji niedomówień i podejrzeń...

REKLAMA

# ODawid.

10.02.2022 11:08

W Jabłonnie findacja, która jest zarejestrowana w domu Wójta gminy Jablonna (przepisana na żonę) również wygrała przetarg na obsługę świetlic. To nie był współmałżonek naczelnika tylko, małżonek Wójta całej gminy, który nadal jest Wójtem urzędu państwowego.

# LWo

10.02.2022 11:17

#Slav napisał(a) 10.02.2022 10:35
Jak można zrobić taniej skoro oferty są komisyjnie otwierane jednego dnia?? Widocznie złożył dobra ofertę i tyle....
A myślisz że kto otwierał te oferty?! Wystarczy że złożyli ofertę i nie wpisali kwoty.

# Płać. Daniel

10.02.2022 17:33

Dawno powinna wylecieć. Co tam jeszcze robi ten "developer" Smogorzewski? Ja sie pytam.

REKLAMA

# Roman fan boksu

11.02.2022 10:57

Już dawno tutaj powinien wisieć prokurator. Na ratuszu, smlw przede wszystkim. Razem z CBA.

# wsi24

11.02.2022 20:09

Przykład idzie z góry ! Pan operator kamery na weselach tzn Smogorzewski potrafił "zarobić" 14mln płn w 14 lat to dlaczego urzędnicy mają być gorsi!!!

# wsi24

11.02.2022 20:11

#wsi24 napisał(a) 11.02.2022 20:09
Przykład idzie z góry ! Pan operator kamery na weselach tzn Smogorzewski potrafił "zarobić" 14mln pln w 14 lat to dlaczego urzędnicy mają być gorsi!!!

REKLAMA

# Piaskowy

03.04.2022 06:20

POtrafią rządzić w Legionowie. Kmiotki legionowskie głosują jak POtrzeba!
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA