REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

oświata

 

Powstały sale do nauki zdalnej dla uchodźców

  26 października 2022

Powstały sale do nauki zdalnej dla uchodźców
źródło: Dzielnica Wola

W dwóch wolskich podstawówkach powstały pracownie przystosowane do nauki zdalnej dla ukraińskich uczniów. Dzięki temu, młodzi uchodźcy mogą realizować program nauczania własnego kraju. Z każdej pracowni może korzystać jednocześnie 24 uczniów oraz opiekun.

REKLAMA

Za naszą wschodnią granicą już od ponad ośmiu miesięcy trwa wojna. Część z uczniów, którzy bezpieczny azyl znaleźli w naszym kraju, kontynuuje naukę w ukraińskim systemie zdalnego nauczania. Niewielu ma jednak warunki sprzętowe i lokalowe do odbywania takich zajęć.

Dwie pracownie do nauki zdalnej

Na Woli jest obecnie ponad 1500 uczniów z Ukrainy, począwszy od zerówki, a skończywszy na szkołach średnich. Są też uczniowie, którzy wolą kontynuować naukę w systemie ukraińskim i zgodnie z ukraińskimi podstawami programowymi.

- Dla tych dzieci stworzyliśmy dwie nowe pracownie komputerowe, w pełni wyposażone do prowadzenia nauki online - mówi wiceburmistrz Grażyna Orzechowska-Mikulska. Dzięki pieniądzom przekazanym przez UNICEF jedna sala powstała w Szkole Podstawowej nr 25 im. Komisji Edukacji Narodowej, a druga w Szkole Podstawowej nr 148 im. Hugona Kołłątaja. Z każdej pracowni może jednocześnie korzystać 24 uczniów i opiekun.

Z pracowni mogą korzystać też polscy uczniowie

Nowoczesne stanowiska do zdalnej nauki wyposażono w ergonomiczne meble szkolne, zestawy słuchawkowe, tablety i przyłącza do sieci internetowej. - Wszystko, aby zapewnić komfortowe warunki nauki dla naszych gości - mówi wolska radna Joanna Tracz-Łaptaszyńska. Jak się dowiadujemy, z pracowni będą mogli korzystać też polscy uczniowie, a sprzęt po zakończeniu wojny pozostanie do dyspozycji dyrektorów obu placówek.

(jr)

.
 

Polecamy

Komentarze (3)

# Tubylec

26.10.2022 11:26

A jak to jest z rekrutacja do przedszkoli? Kto w pierwszej kolejności dostanie mijejsce w wybranym przedszkolu? Rodzina ukrańska bez ojca, czy polska, gdzie oboje rodzice pracują i wychowują dzieci?

# SWR

27.10.2022 22:51

Aktualnie ważą się losy ustawy, która ograniczy poskim rodzinom możliwość kształcenia swoich dzieci zdalnie.

# szpryca czyni wolnym

01.11.2022 19:52

Zdrajcy u koryta zadłużają kolejne pokolenia tylko zmieniają się preteksty, a to wirus celebryta a to putin. Ludzie przerzyjcie na oczy, to nie putin ani wirus sąwinny Waszej sytuacji tylko politycy.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA