REKLAMA

Wola

komunikacja »

 

Powrót zielonych strzałek niemożliwy?

  13 września 2011

alt='Powrót zielonych strzałek niemożliwy?'

Marek Makuch, wolski radny, postuluje przywrócenie w dzielnicy popularnych zielonych strzałek do skrętu w prawo. Urzędnikom nie bardzo podoba się jego pomysł, bo przy każdej wskazanej przez radnego lokalizacji piętrzą się problemy.

REKLAMA

- Myślę, że przywrócenie zielonych strzałek na niektórych skrzyżowaniach zdecydowanie poprawiłoby sytuację komunikacyjną, zmniejszyłoby korki i ułatwiłoby mieszkańcom Woli i innych dzielnic zachodnich przemieszczanie się w stronę centrum - przekonuje radny.

Na Wolskiej strzałka przeszkadza tramwajom

Pierwsza lokalizacja, gdzie zielona strzałka byłaby mile widziana przez kierowców, to skręt w prawo z ulicy Wolskiej w Skierniewicką.
Miasto chce po prostu, żeby ludzie nie jeździli samochodami do centrum - uważa wolski radny.
- Znacząco usprawniłaby ruch w godzinach porannych - uważa radny. Jednak urzędnicy twierdzą, że ze względu na geometrię skrzyżowania i ulokowane w jezdni torowisko tramwajowe, brak jest możliwości zainstalowania sygnalizatora S2 (taki z zieloną strzałką - red.) na tym skręcie. - Pojazdy skręcające na "zielonej strzałce" otrzymywałyby zezwolenie na ruch w tej samej fazie co tramwaje skręcające w prawo w ul. Wolską (sterowane sygnalizatorem kierunkowym, który w świetle obowiązujących przepisów powinien zapewniać bezkolizyjny przejazd przez skrzyżowanie) - ocenia zastępca burmistrza Ryszard Modzelewski. - To bzdura! Moim zdaniem nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby pojawiły się tam strzałki, bo skręt w prawo realnie nie kolidowałby z tramwajami. Argumentacja Zarządu Dróg Miejskich nie przekonuje mnie - mówi Marek Makuch.

Wstąp do księgarni

Na Górczewskiej niepotrzebna

Następna strzałka, której według radnego brakuje na Woli, powinna znaleźć się na skręcie w prawo z ulicy Górczewskiej w Syreny, jadąc w kierunku centrum. - Po drugiej stronie Górczewskiej w kierunku Bemowa zielona strzałka funkcjonuje, więc dlaczego nie ma jej w kierunku centrum? - zastanawia się radny. Co na to urzędnicy? - Natężenie ruchu w tej relacji jest niewielkie i może odbywać się wyłącznie na zielonym świetle na sygnalizatorze S1. Zapewnia to również większe bezpieczeństwo pieszym przechodzącym przez południową jezdnię ul. Górczewskiej - czytamy w odpowiedzi na interpelację.

REKLAMA

Na Stawki brakuje pieniędzy na zdjęcie worka

Trzecią niezbędną lokalizacją zielonej strzałki według Marka Makucha powinno być skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. Stawki. Chodzi o skręt w prawo, jadąc od ronda Radosława w kierunku centrum z al. Jana Pawła II w ul. Stawki. Jest tam nawet ślad po zielonej strzałce - jest ona zasłonięta czarnym workiem. - Zasłonięta "zielona strzałka" na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Stawki jest wykorzystywana podczas czasowych organizacji ruchu - wyjaśniają urzędnicy. - Uruchomienie tego sygnalizatora w programie dla stałej organizacji ruchu wymaga zlecenia opracowania projektu, w którym zgodnie z obowiązującymi przepisami konieczne byłoby m.in. wydzielenie bezkolizyjnych faz w lewo dla pojazdów. Ze względu na fakt, że skrzyżowanie to działa w koordynacji z pozostałymi w al. Jana Pawła II, pociągnąć to może za sobą konieczność dostosowania programów także na tych skrzyżowaniach. Obecnie ZDM nie dysponuje pieniędzmi na ten cel - kwituje wiceburmistrz Modzelewski.

Radny Marek Makuch uważa tłumaczenia urzędników za absurdalne. - Miasto chce po prostuz, żeby ludzie nie jeździli samochodami do centrum. Szukają więc najprostszych rozwiązań, które utrudniają dojazd autem do pracy - podsumowuje radny.

Marzena Zemlich

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025