REKLAMA

Bielany

kronika policyjna »

 

Policja zatrzymała rekordzistę. Kradł rowery głównie na Bielanach i Żoliborzu

  10 października 2023

alt='Policja zatrzymała rekordzistę. Kradł rowery głównie na Bielanach i Żoliborzu'
źródło: KRP V

Policjanci z Bielan zatrzymali 30-letniego Ukraińca, który usłyszał zarzuty za kradzież 50 rowerów z terenu Warszawy. Złodziej naraził właścicieli jednośladów na straty sięgające łącznie prawie 100 tysięcy złotych.

REKLAMA

Policjanci z bielańskiej komendy pracowali nad wyjaśnieniem okoliczności kradzieży rowerów na terenie dzielnicy. Ustalenia, jakie wykonali w tych sprawach, doprowadziły ich do obywatela Ukrainy. Był on już wcześniej wielokrotnie notowany za liczne kradzieże.

Kradł głównie na Bielanach i Żoliborzu

Kilka dni temu śledczy zatrzymali mężczyznę. 30-latek trafił do policyjnej celi. Zgromadzony materiał dowodowy potwierdził, że mężczyzna dokonał kradzieży 50 rowerów. - Przestępczy proceder trwał od ponad roku i obejmował całą Warszawę, głównie Bielany i Żoliborz. Właściciele skradzionych rowerów wycenili straty na kwotę prawie 100 tysięcy złotych - informuje podinspektor Elwira Kozłowska. Ukrainiec już usłyszał 49 zarzutów za kradzież 50 rowerów, do czego - w trakcie przesłuchania - się przyznał. Mężczyźnie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Kup bilet

Policja radzi

Policjanci przypominają właścicielom rowerów o ich właściwym zabezpieczaniu przed kradzieżą. Pozostawiając pojazd bez zapięcia, w łatwo dostępnym miejscu, narażamy się na jego utratę. Warto więc do zaparkowania roweru wybierać miejsca monitorowane, a sam pojazd należy wyposażyć nawet w kilka dodatkowych zabezpieczeń. A przed zakupem odpowiedniego zapięcia - zasięgnąć opinii fachowca. Kradzież dobrze zabezpieczonego roweru trwa dłużej, zniechęca złodzieja i naraża go na zatrzymanie na gorącym uczynku.

JR

 

Komentarze (3)

# Olo123

11.10.2023 19:30

Deportacja i dożywotni zakaz wjazdu do Polski.

# Tubylec

12.10.2023 08:51

To podziękowanie za pomoc jaką udzieliliśmy Ukraińcom.

# Filip333

12.10.2023 12:48

#Tubylec napisał(a) 12.10.2023 08:51
To podziękowanie za pomoc jaką udzieliliśmy Ukraińcom.
A co ma do tego pomoc Ukraińcom ? Wszędzie znajdzie sie patola, inaczej widocznie nie umiał zarobić, Polacy też kradną i w Polsce i za granicą. Niech naprawi szkodę i na front.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023