Polegli w walce z monopolem koncernów paliwowych
6 kwietnia 2012
Nie kradnij, władza nie znosi konkurencji - głoszą hasła na murach wszelakich. W dobie rosnących cen paliw konkurencji nie znoszą też koncerny paliwowe.
Znacznie skromniejsza bezpłatna oferta pływalni Pingwin
Budżet obywatelski Bemowa co roku oferuje mieszkańcom bezpłatne wejściówki na pływalnię Pingwin przy Oławskiej 3. W przyszłym roku będzie dużo skromniej.
Kilkakrotnie z Wrocławskiej i Powstańców Śląskich podjeżdżali pod dystrybutor mazdą, za każdym razem na innych numerach, tankowali za mniej niż 250 złotych (kradzież do tej sumy jest wykroczeniem, niska szkodliwość społeczna czynu i takie tam prawnicze bajdurzenie), po czym odjeżdżali. Łącznie nazbierało się tego paliwa za ponad dwa tysiące.
Tyle wskazywały nagrania z monitoringów stacji. Dopiero dzielnicowy rozpoznał mężczyznę na zdjęciu z nagrania monitoringu. Jeszcze tego samego dnia mundurowi w mieszkaniu zatrzymali Jakuba P. Jak ustalono 28-latek nie działał sam. W procederze tym pomagał mu jego kolega, 26-letni Łukasz Z. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na ul. Raginisa.
Na przesłuchaniu okazało się, że kradli ze szlachetnych pobudek - kradzione paliwo odsprzedawali znajomym po niższej cenie rynkowej. Janosiki, psiakrew...
TW Fulik
na podstawie informacji policji









































