REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Podwórkowe rewolucje. Czas na wizytówkę Bielan
REKLAMA

źródło: fanpage Włodzimierz Piątkowski


REKLAMA

Podwórkowe rewolucje. Czas na wizytówkę Bielan

Na Bielanach trwają podwórkowe rewolucje. Niektóre osiedlowe zakątki zmieniły się nie do poznania, kolejne czeka metamorfoza w przyszłym roku.

REKLAMA

Wiceburmistrz Włodzimierz Piątkowski, nadzorujący Zakład Gospodarowania Nieruchomościami (ZGN), który przeprowadza kapitalny remont osiedlowych podwórek, mówi wprost: - Program "Bielańskich rewolucji podwórkowych" to wspólny sukces wspólnot mieszkaniowych, mieszkańców, urzędu dzielnicy i ZGN-u. - Sam jako mieszkaniec osiedla Wrzeciono widziałem, że w tej przestrzeni komunalnej nie dzieje się najlepiej i że istnieje bardzo duży potencjał do współdziałania. Zacząłem chodzić na spotkania wspólnot i słuchać propozycji ludzi. "Bielańskie rewolucje podwórkowe" realizujemy z sukcesem właśnie dzięki współpracy z mieszkańcami - podkreśla Piątkowski.

Co się zmieniło?

- Rewolucje dokonały się przy Antycznej 4 i 6, Marymonckiej 155, 157 i 159 - jedno takie duże podwórko na dalekim Wrzecionie, podwórko przy Lindego 12 do 18 - cały kompleks między blokami, podwórze przy Kasprowicza 109, 81 i 85 tj. przy Ośrodku Pomocy Społecznej, Kasprowicza 50 i Aleje Zjednoczenia 55 - tuż przy metrze Stare Bielany, Kasprowicza 15, 17 i 19 - to jest chyba najładniejsze podwórko, jakie udało nam się zrobić, podwórko przy Magiera 5 i Broniewskiego 52 - wylicza wiceburmistrz Piątkowski.

Podwórko przy Marymonckiej po metamorfozie "ożyło" i jest miejscem spotkań i zabaw dla dzieci. Z kolei przy Kasprowicza 15 i 17 nastąpił powrót do klasyki, czyli położono płyty 50x50 cm - tak aby uszanować estetykę przestrzeni i charakter zabudowy objętej gminną ewidencją zabytków. Sama przebudowa dotyczyła likwidacji "betonowej pustyni" na rzecz chodników, między którymi posadzono ozdobne krzewy. W centralnej części postawiono klomb z roślinami, a na zewnętrznej części ławeczki. Przy Antycznej 6, Przy Agorze 25 i Kasprowicza 80A ponad połowę powierzchni dotychczas zajętej przez asfalt stanowi teraz teren zielony z drzewami, zaś między budynkami Przy Agorze 21 a Wrzeciono 11 pojawił się chodnik. Przy Doryckiej 6 nasadzono drzewa obok świeżo wybudowanego placu zabaw. Przy Lindego wymieniono popękane chodniki i asfalt na estetyczną kostkę chodnikową. Przy Agorze 14 teren upiększyły nowe krzewy i drzewa. Stare ławki wymieniono na nowe. Przy ul. Kasprowicza 52 oraz 54 wyremontowano stare murki i przy okazji stworzono większą liczbę miejsc do siedzenia. Murki zyskały atrakcyjny wygląd - miejsca do siedzenia wykonane są z naturalnego drewna.

Które kolejne?

- Właśnie rozstrzygnęliśmy przetarg na Marymoncką 35. To wizytówka Bielan, bardzo efektowny czteroramienny blok - mówi wiceburmistrz Piątkowski. To już będzie ostatnia rewolucja w tym roku. W przyszłym władze dzielnicy wraz z ZGN-em planują zmodernizować m.in. podwórze Przy Agorze 14, 16 i 18 i plac przy Doryckiej 9, czyli tam, gdzie wspólnoty mieszkaniowe zadeklarowały chęć udziału w zmianach i zwróciły się do władz dzielnicy z propozycją wydzierżawienia zrewitalizowanego podwórka w celu przekazania go pod opiekę mieszkańców. Koszty metamorfozy każdego podwórka są oczywiście różne, uzależnione od zakresu prac. - Średni oscyluje w granicach 300 tys. zł i są to ceny z początku roku. Teraz są dużo wyższe, gdyż w górę poszły ceny materiałów i robocizny. Udało się nam zaoszczędzić trochę w przetargu na rewitalizację podwórka przy Marymonckiej 35. Przeznaczyliśmy na nie 650 tys. zł, bo to duży teren i trzeba zrobić dodatkowo odwodnienie i oświetlenie. Tymczasem znalazł się wykonawca, który zrobi wszystko za 420 tys. zł - cieszy się Włodzimierz Piątkowski.

(DB)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany

Podwórkowe rewolucje. Czas na wizytówkę Bielan

źródło: fanpage Włodzimierz Piątkowski


Podwórkowe rewolucje. Czas na wizytówkę Bielan

źródło: fanpage Włodzimierz Piątkowski


Podwórkowe rewolucje. Czas na wizytówkę Bielan

źródło: fanpage Włodzimierz Piątkowski


02.12.2018 19:02 #Ania LL
Liczymy na dalsze zmiany przy Doryckiej, w tej okolicy jest naprawdę sporo do zrobienia
11.12.2018 00:03 #Parsifal
To prawda, podwórka (wszystkie) przy Doryckiej wymagają natychmiastowej rewitalizacji. Sama ulica również kwalifikuje się do przebudowy, gdyż trudno znaleźć w okolicy równie zaniedbany obszar. I te parkujace wszędzie samochody. Nie da sięgam przejść. Być może sytuacje poprawi planowane przedłużenie Nocznickiego do Marymonckiej i uporządkowanie tego terenu wraz z budową miejsc parkingowych. Bo co tam się dzieje to szkoda gadać. A przecież na tyłach wieżowców przy Dorycliej od strony Nocznickiego byłoby kilka ładnych działek pod zabudowę. Aż się prosi bo jest cała infrastruktura i świetnie teren skomunikowany. Nie mam pojęcia dlaczego tam się nie buduje nic...

Czy ktoś wie kiedy ma ruszyć przedłużenie Nocznickiego?
11.12.2018 00:17 #Parsifal
I jeszcze jedna kwestia. Okolice Doryckiej i podwórka przy Doryckiej wręcz toną w śmieciach, pobocza ulicy natomiast w śmieciach i liściach nawet sprzed kilku lat i nikt tego nie sprząta. W ogóle teren jest jakby zapomniany przez służby odpowiedzialne za utrzymanie porządku - czy nikt nie kontroluje tego bo przecież po drugiej stronie ul. Wrzeciono już jest inaczej i dużo lepiej. I bynajmniej nie jest tak, że jedni śmiecia więcej a drudzy mniej. Zwyczajnie po jednej stronie się sprząta a po drugiej... różnie bywa. Bo jak wytłumaczyć fakt, że te same śmieci leżą po kilka miesięcy nawet w tym samym miejscu i to nie są nowe śmieci tylko te same. Wniosek nasuwa się sam. Zwyczajnie traktuje się ten obszar jako taki trochę drugiej kategorii.

Oczywiście cakyvyen teren wymaga pilnej rewitalizacji bo nie zmieniło się tam nic od 50 lat ale póki co to chociaż niech bieżące utrzymanie będzie na podstawowym poziomie...

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

4-pokojowe sprzedam
 Pilna oferta pożyczki bez protokołu Jestem finansistą, prywatnym pożyczkodawcą, który oferuje pożyczki od 10 000 do 25 000 000 EUR. Chcesz uzyskać kredyt na projekt zmiany samochodu lub na budowę domu, oferuję specjalną szansę kredytową przy oprocentowaniu 2%. Kontakt mailowy: rosedupenn@gmail.com

Finanse
 Witam, jestem osobą, która oferuje pożyczki międzynarodowe. Z kapitałem, który zostanie wykorzystany na udzielanie krótkoterminowych i długoterminowych pożyczek osobistych w wysokości od Od 10 000 do 50 000 000 dla wszystkich poważnych osób będących w rzeczywistych potrzebach, oprocentowanie wynosi 2% rocznie .. Udzielam pożyczek Finansowych, pożyczek nieruchomości, pożyczek inwestycyjnych, pożyczek samochodowych, pożyczek osobistych. Jestem w stanie zadowolić moich klientów w ciągu maksymalnie 24 godzin od otrzymania formularza zapytania Nikt poważnie się powstrzyma Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami za pośrednictwem mojego adresu e-mail: bermudez01960 @ gmail. com WhatsApp: +33756840007

Kursy, szkolenia
 Jesteś dorosła i chcesz skutecznie podrasować Twój angielski? Czy przeszło Ci przez głowę, żeby mówić po angielsku? I nie chodzi mi o to, żeby za każdym razem zastanawiać się co powiedzieć tylko po prostu mówić od tak? Daj mi 3 minuty i zobacz jak w skuteczny sposób pomogę Ci przez Internet. Ja nazywam się Joanna i po prostu LUBIĘ UCZYĆ angielskiego. Dawniej nie było tak różowo. Kiedy zaczynałam naukę angielskiego miałam masę problemów z kilkoma rzeczami. Zobacz sama: 1.Motywacja - raz ją miałam a raz nie 2.Czas - najczęściej go nie miałam 3.Zmęczenie - ciężko uczyć się po pracy, kiedy człowiek jest zmęczony 4.Mistrzyni wymówek - tutaj znalazłam zawsze coś, żeby jednak się nie uczyć, np., nie mam czasu, nie chce mi się, pracuję na zmiany, przecież już próbowałam już i nic z tego nie wyszło... www.angielski-skype.pl Mój mail: joanna.angielski@interia.pl Tel: 575 249 030

Różne
 Pokazy Nago - Sex Randki - DYSKRETNE Spotkania - Zabawy przez kamerkę. Teraz to już tysiące dziewczyn z całej Polski (po prostu wpisujesz swoje miasto a strona wyszukuje Ci chętne dziewczyny z Twojej okolicy! Szybka i prosta rejestracja w mniej niż minutę! WWW.SEXKLUB.PL Każda dziewczyna na portalu jest dokładnie weryfikowana dzięki czemu masz pewność, że to REALNE osoby, które tak jak ty szukają dobrej zabawy, seksu, w przypadku spotkań podstawa to dyskrecja! Zapraszamy zarejestruj się Dołącz do Nas i przekonaj się sam :) SEXKLUB.PL


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
Wakacje lato 2020 - zniżki do 60%

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA