REKLAMA

Wola

przestrzeń miejska

 

Poczta Polska bezskutecznie szuka nabywcy na atrakcyjny teren na Odolanach

  31 października 2023

Poczta Polska bezskutecznie szuka nabywcy na atrakcyjny teren na Odolanach
źródło: Poczta Polska

Podczas gdy wolski ratusz zabiega o przekazanie ogromnego terenu na Odolanach pod budowę szkoły, Poczta Polska przeprowadziła kolejną bezskuteczną próbę jego sprzedaży. Działka warta fortunę - póki co - nie cieszy się zainteresowaniem deweloperów. Być może odstrasza ich cena lub nie do końca uregulowany status nieruchomości. A być może jedno i drugie.

REKLAMA

Teren bazy Poczty Polskiej przy Worcella 1 był w przeszłości wskazywany jako lokalizacja dla 1100 mieszkań z rządowego programu Mieszkanie Plus. Gdyby plany zostały zrealizowane, przy Wolskiej i tak powstałyby bloki.

3,4-hektarowy teren nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego, nad którym warszawski ratusz pracuje od 12 lat. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?
W jego projekcie wpisano w tym miejscu tereny oświatowe i usługi publiczne. Natomiast Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego m.st. Warszawy przewiduje kolejne bloki mieszkalne. Jak widać, projekt planu zagospodarowania zasadniczo odbiega od studium.

Próby przejęcia od Poczty Polskiej działki na Odolanach

Kiedy okazało się, że odchodzący rząd nie zrealizuje programu "Mieszkanie Plus", władze Woli rozpoczęły starania, by pozyskać fragment tej działki na budowę szkoły dla dzieci z Odolan. Początkowo przy wsparciu wszystkich radnych Woli, w tym radnych PiS i byłego już wojewody mazowieckiego z tej formacji, starano się o nieodpłatne przejęcie działki. Na nic to jednak się zdało. Wtedy do gry wszedł warszawski ratusz, który zaproponował wymianę działek lub jej zakup od poczty. To jednak również się nie udało.

Kup bilet

Wolski ratusz: "Wstrzymajcie się od sprzedaży"

- Chciałbym się dowiedzieć, w czyim interesie jest pozbycie się tak ważnej działki? - dopytuje burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski. Jak poinformował, Poczta Polska właśnie zakończyła drugi przetarg na sprzedaż działki. Tak jak w pierwszym przypadku, nie zgłosił się żaden nabywca.

- W czerwcu Poczta Polska chciała sprzedać teren za minimum 140 mln zł, co ostatecznie po naszych protestach się nie udało. Teraz, chwilę po wyborach, pocztowcy znowu chcieli go spieniężyć, ale ponownie nikt nie zgłosił się na licytację. To niezrozumiałe zachowanie, bo przecież przeznaczenie tej nieruchomości miało być zupełnie inne - dodaje Strzałkowski.

Wolski ratusz liczy na to, że po zmianie władzy na szczeblu krajowym, sprawa działki przy Worcella 1 obierze dla samorządu korzystny kierunek. Dlatego apelują do pocztowców o wstrzymanie się ze sprzedażą do czasu powołania nowego rządu.

DB

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024