REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

różne

 

Płatny parking pod Obi na Radzymińskiej. "Co za żerowanie na ludziach"

  29 czerwca 2020

Płatny parking pod Obi na Radzymińskiej. "Co za żerowanie na ludziach"
źródło: Fot. obi.pl

Od kilku miesięcy parking przed marketem Obi przy ul. Radzymińskiej jest płatny. Nie wszyscy jednak o tym pamiętają i narzekają na wystawione mandaty.

REKLAMA

- Uważajcie na parkingu Obi Radzymińska. Za niepobranie biletu przed zakupami wlepiają mandaty. Co za żerowanie na nieuwadze, brak słów - napisał pan Artur na jednym z portali społecznościowych.

REKLAMA

Skąd opłaty?

W kolejnych polskich miastach parkingi przed super- i hipermarketami stają się przestrzenią płatną dla osób niekorzystających ze sklepów, przed którymi stoją. Parkometry stanęły m.in. przed wybranymi sklepami Lidl, Biedronka czy Tesco. Market Obi takie rozwiązanie wprowadził na początku w Rzeszowie, a w ostatnim czasie miało to miejsce także w Warszawie. Nie wszyscy klienci zorientowali się, że wprowadzono zmiany. - Nigdzie w Europie nie spotkałem się z automatami parkingowymi pod centrami handlowymi czy sklepami... W Polsce zawsze musi być jakoś inaczej - komentuje pan Paweł. Wiele osób się z nim nie zgadza. - W Europie są specjalne liczniki-zegary wkładane za przednią szybę. Ustawia się tam godzinę rozpoczęcia zakupów. Czyli jednak w jakiś sposób są pobierane opłaty za parkowanie - pisze pan Kacper. Internauci zwracają też uwagę na inny fakt: - Nigdzie w Europie nie spotkałem się z parkowaniem, gdzie popadnie, więc to się chyba wyrównuje, prawda? - zastanawia się pan Marek.

REKLAMA

Parking pod Obi - jak to działa?

Zgodnie z regulaminem parking czynny jest w godzinach funkcjonowania marketu. Pierwsze dwie godziny korzystania z placu przed sklepem są bezpłatne, trzecia godzina to koszt 4 zł, czwarta i każda kolejna - 6 zł. Jeżeli ktoś chce zostawić pojazd na całą dobę, musi liczyć się z kosztem 50 zł. Należy jednak pamiętać o pobraniu biletu parkingowego i umieszczeniu go w środku samochodu pod przednią szybą. Warto o to zadbać, bowiem opłata dodatkowa za brak biletu wynosi 75 zł. Jeżeli ktoś zapomni to zrobić i zostanie na niego nałożona kara, można ją anulować na terenie sklepu bądź wysyłając wiadomość i skan paragonu na wskazany na bilecie adres mailowy. Jak zaznaczają mieszkańcy, sytuacje takie nie powinny mieć miejsca.

- Nie rozumiem oburzenia. Napisane jest "wołami" w wielu miejscach na parkingu, przed wejściem i przypominane w sklepie przez megafon co chwila. Byłam tam wczoraj po dłuższej przerwie. Naprawdę ciężko to przegapić - mówi pani Kinga.

Opłaty na parkingu przed marketem Obi pojawiły się również dlatego, że wielu mieszkańców podwarszawskich miejscowości dojeżdżało do Radzymińskiej, zostawiało swoje samochody i przesiadało się do komunikacji miejskiej, ograniczając w ten sposób liczbę miejsc dla klientów sklepu. Po wprowadzeniu opłat sytuacja uległa poprawie i osoby wybierając się na zakupy, mogą swobodnie wybrać miejsce pozostawienia swojego auta.

Marcin Kalicki

 

Komentarze (19)

# Zakupowicz

30.06.2020 14:26

Pić na wodę i fotomontaż. Liczą na roztargnienie klientów, a komunikaty o opłatach giną w powodzi informacji reklamowych. Po prostu firma szwagra ma co robić.

# byłyklientobi

26.07.2020 19:10

Też się złapałem. Nie miałem czasu czytać 6 stron regulaminu była prawie 20:00 no i proszę 20 minut zwiedzania obi i opłata 100PLN. Jak to w Polsce klienta trzeba winić i karać. A można by było tylko szlabany postawić z biletami i po krzyku.

# xero

28.07.2020 14:12

Ja tam nie bede robił już zakupów niech mnie w d .... pocałują złodzieje!!!!!!!!!!!

REKLAMA

# Genia

28.09.2020 20:09

Bardzo dobra opcja. Nareszcie paparuchy nie mogą zostawić swoich zlomow i zestawiać miejsc. Brawo dla Obi

# BZDURA

16.10.2020 17:00

Nic nie płaćcie!! to jest bezprawie i nic Wam nie zrobią.

# negatyw dla Obi

02.12.2020 11:34

Owszem, można przegapić informacje o opłatach, czy konieczności pobrania biletu. Ja przegapiłam. Wózka nie brałam. Ciemno już było, w moim Obi w Jabłonnie czegoś takiego nie ma. Nie spodziewałam się. Okazjonalnie zajrzałam na Radzymińską i kosztowało mnie to więcej niż zakupy. Nie jest to w porządku. Przesłanka o parkowaniu przez nie-klientów, jest nie do przyjęcia. Obi na Radzymińskiej nie stoi wśród bloków, raczej na uboczu osiedla. Można inaczej pomyśleć a nie karać klientów.

REKLAMA

# Liet

15.02.2021 15:19

Brawo Obi. Chcecie mieć płatny parkin to zróbcie jak każdy inny sklep z tym problemem bramki na wjeździe i sprawa będzie oczywista.
Jadąc na krótkie zakupy nie mam zamiaru szukać regulaminu do czytania ani ukrytego parkometru po zmroku.
Szybko się nie zobaczymy

# parafianin

04.03.2021 13:09

Banda zł odzieji. Wysłałem scan paragonu z kasy i kwitu z nałozoną karą na adres podany na kwicie. Kary nie anulowali. Poczekam na sprawę w sądzie. Już nie myslę robić tam zakupy tym bardziej ze w pobliżu są podobne sklepy. W Markach, na .Głębockiej i na Modlińskiej.Miech postawią szlaban lub zatrudnią ciecia z biletami na wjazd na parking.A najlepiej to omijać ten sklep szerokim łukiem.

# steff

18.03.2021 19:26

dziś wpadłem na zakupu do OBI na Radzyminskiej,wracam a tu bilecik.Moje gapowe.Długo mnie tu już nie zobaczą.Zapłacę karę ,trudno,odrobie ale zakupy bede robił w Castoramie czy Lerła.......do widzenia OBI.
PA

REKLAMA

# Bekatka

14.05.2021 12:33

Ja też rok temu pojechałam ze znajomymi do Obi. Po ok. Trzech tygodniach wpadłam tam żeby zwrócić niefortunny zakup. Właśnie w międzyczasie wprowadzili opłaty. I nie słyszałam żadnego komunikatu o parkingu. Nawet nie zauważyłam żółtego biletu.
Dopiero w domu przeczytałam treść tego papierka.
Podobnie jak poprzednik sprawę zbagatelizowałam.
Dzisiaj, po roku dostałam listem poleconym " przedsądowe wezwanie do zapłaty'! Firma Atpark z siedzibą w Jaworzu.
Czegoś takiego nie widziałam. A gdzie normalne wezwanie? Od którego można się odwołać? Jakiś numer telefonu lub nazwisko osoby czytelnie? Nic z tych rzeczy.
Podpis owszem jest, wskanowany i nieczytelny. Firma zarejestrowana w lipcu 2019 w Jaworzu. Spółka z o.o. i Spółka
Komandytowa.
Od działalności w Bielsku-Białej w rok do stolicy. Chyba managerowie z Obi nie lubią swoich klientów. Ja już na pewno do tego Obi nie wpadnę na zakupy. Ani sama ani ze znajomymi. Wszystkich znajomych uprzedzam i doradzam inne markety. Są w pobliżu. A parkowanie mają darmowe.

# były klient firmy na O :D

17.05.2021 01:23

Rozumiem powody zrobienie płatnego parkingu, ale sposób w jaki to zrobili to szczyt chamstwa i cwaniactwa (szary aparacik postawiony w ciemnym kącie, no idealnie widoczny wieczorem).
Chytry 2 razy traci, więc ja zrezygnowałem z jakichkolwiek zakupów w tej firemce i odradzam też innym.

# Piotr44

30.06.2021 19:54

Okradanie klientów którzy przyjeżdzają do nich zostawić pieniądze w postaci zakupów! Nigdy więcej tam nie pojadę i uprzedzę wszystkich znajomych i rodzinę.

# Obi-tak sie nie robi!

06.07.2021 11:16

Mam podobne niemiłe doświadczenie z tym parkingiem. Jako, że rzadko w tym Obi bywałem, to nie byłem świadomy, że parking jest płatny. Ja przynajmniej nie widziałem oznakowań. A było to w październiku 2020, wieczorem. Żeby było śmieszniej po 15 minutach wizyty w sklepie nie znalazłem za szybą żadnego mandatu! Nie przyszło też żadne pismo z upomnieniem, dopiero wczoraj, po 9 miesiącach dostałem przedsądowe wezwanie do zapłaty wystawione przez firmę ATPARK, gdzie jeszcze straszą wpisem do BIG. Na jakiej więc podstawie mogłem, jak już, taki mandat zapłacić? To mi wygląda na świadome wyłudzanie kasy od nieświadomych klientów. Opisałem powyższe na ich profilu na FB. Po chwili komentarz zdjęli uznając chyba, że to rozwiąże problem. Żenada.

# ŻegnajOBI

07.07.2021 19:59

Nie dostałem żadnego bileciku z karą, ale za to po kilku miesiącach przyszła kara w kopercie na mój adres domowy z groźbą wpisania do rejestru dłużników !!!! 100 zł + 37 za odzyskanie wierzytelności!!!! To się w głowie nie mieści!!! Nigdy bym nie wpadł na pomysł, że parking przed sklepem będzie płatny!!!! Nic nie widziałem, nie wiedziałem, brak bramek, biletów, tylko żerowanie na nieuwadze klientów, roztargnionych wśród tysiąca informacji i bodźców. Żegnaj OBI, niegdy nie wrócę! To jest po prostu podłość i cwaniactwo!

# oburzana

19.12.2021 13:10

Dzień dobry! osoba która zrobiła zdjecie poinformowała mnie, że reklamacja bedzie uwzględniona ze wzgledu na to iż byłem klientem OBI, postawiony automat za opłate pojawił sie w tym miejscu od niedawna, jest malo widoczny. Kara w wysokości 75 zł a potem 100 zł jest jakas kosmiczna - na jakiej podstawie i skąd? Uważam iż jest to żerowanie na klientach Obi, przypuszczam że wiele osób w tej kwestii naciągnela ta firma. Osoba robiaca fotografie pojawia sie w tym momencie kiedy klienta nie ma przy samochodzie, mało tego udziela nadomiar nieprawdziwych informacji. Uważam że powinna być poinstruowana o tym by we właściwy sposób informować osoby korzytajace z parkingu. Firma która zawarła jakąs tam umowę niby ze sklepem OBI również powinna w czytelny sposób umieścić informacje że parking jest płatny, a nie ściagac jakies wygórowane opłaty. Godzina parkingu kosztować może do 10 zł, a nie 75 zł, tym bardziej że w sklepie byłem może około godziny. Chyba to jest jakaś kpina.Rozpatrzenie reklamacji nie wchodzi w gre bo automat odpowiada, że nie rozpartzył pozytywnie reklamacji powołując sie na jakieś dziwne zapisy.KPINA, ZŁODZIEJSTWO!!!! Napisałem ponownie i czekam na dalszy ciąg wydarzeń

# Złodzieje

07.06.2022 23:56

Po pół roku dostałem zawiadomienie przedsądowe o zapłacie 140 zł za brak opłacenia parkingu.... Najlepsze jest to że nigdzie nie było żadnej informacji, byłem w sklepie około godziny i zostawiłem prawie 4 tysiące..
ostatni raz tam byłem złodzieje jeb..e !!! Ku.as wam na dziurę OBI

# Szwagier musi zarobić

10.06.2022 22:35

Ja po prawie roku dostałem tzw. przedsądowe wezwanie do zapłaty, co jest lipą, bo taki paszkwil z sądem nie ma nic współnego, tylko chcą odemnie wyciągnąć pieniądze, bo nie zapłaciłem za parking. Byłem w tym obi raz w życiu, wniosłem opłatę za parking, ale jaki normalny człowiek zbiera paragony za parkowanie samochodu np przez rok lub dłużej. Żenada z porażką, brakuje słów na takie traktowanie klientów...

# PIOTR ETM

27.06.2022 22:04

Mandat dostałem w pierwszej minucie od wejścia do sklepu. Tak muszą pilnie wypatrywać roztargnionych klientów. Przejechałem dzisiaj ponad 100 km, aby kupić meble ogodowe. Byłem tu pierwszy raz i nie miałem bladego pojęcia o płatnym parkingu. Po wejściu do sklepu zacząłem wybierać meble. Usłyszałem komunikat, że parking płatny. Wyszedłem ze sklepu i widzę, że za wycieraczką mandat. Stałem na parkingu 15 minut wypatrując kontrolera NR 110, bo tak podpisany i nigdzie go nie zauważyłem. Prawdopodobnie parking obserwowany jest za pomocą monitoringu. Nie wierzę, że nikt nie widział że wchodzę do sklepu Obi. Z zakupu mebli zrezygnowałem. Nigdy tu nie wrócę i odradzam każdemu zakupy w tym sklepie.

# Nieświadoma

17.07.2022 22:40

Otrzymałam przedsądowe wezwanie do zapłaty za nieopłacone parkowanie pod sklepem OBI na Radzyminskiej rok temu w sierpniu (na kwotę prawie 140 zł) Straszą wpisaniem do rejestru BIG
Nawet nie wiedziałam, że jest konieczność opłaty bo nie mieszkam w Warszawie. Nie miałam żadnej informacji za wycieraczką. Nie przyszła też żadna informacja do domu w ciągu minionego roku co jest normalnie praktykowane jeżeli straż miejska wystawi wezwanie do zapłaty i się nie wpłaci to przysyłają do domu wezwanie.
Dziwne jest bardzo to, że wchodząc na stronę Atpark gdzie można podobno sprawdzić zdjęcia jest oczywiście mój samochód i wezwanie do zapłaty przytknięte do szyby ale wygląda to tak jakby ktoś przyłożył do szyby tylko na moment zrobienia zdjęcia a potem zabrał. A teraz po roku nagle domagają się opłaty kiedy nie ma już żadnej możliwości złożenia reklamacji. Paragonu też się nie trzyma przez rok.
Ktoś zbija niezłą kasę na nieświadomych klientach. Zwłaszcza, że przez wiele lat nie było opłaty na parkingach marketów budowlanych i wykorzystali ludzkie przyzwyczajenie. A brak wyraźnych informacji czy szlabanu chyba był celowy , żeby po upływie dłuższego czasu zacząć akcję wysyłania przedsadowych wezwań do ludzi. Myślę, że ta akcja wkurzy sporo klientów OBI i Radzyminską będą omijać, czego im życzę.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA