REKLAMA

Wola

kultura »

 

Około kultury przy Brożka. Raczej Kobuszewski niż Karolak

  11 lutego 2013

alt='Około kultury przy Brożka. Raczej Kobuszewski niż Karolak'

Z inicjatywy koła seniorów Spółdzielnia Mieszkaniowa Koło rusza z cyklem imprez kulturalnych. Na Wolę mają zjeżdżać wybitni artyści scen polskich. - Występujących będziemy dobierać z ukierunkowaniem na starszego odbiorcę - mówi prezes Janusz Szmigiera. Nazwa cyklu brzmi "Około kultury".

REKLAMA

Siedziba SM Koło znajduje się przy ul. Brożka 4. Przez wiele lat na pobliskiej ul. Erazma Ciołka funkcjonowało kino "Kos". Po jego likwidacji spółdzielnia stara się przejąć rolę animatora. Do tej pory jednak imprezy kulturalne odbywały się tu sporadycznie. Mogąca pomieścić blisko 200 osób sala widowiskowa, oprócz projekcji filmowych, była wynajmowana raczej na imprezy komercyjne, na których spółdzielnia starała się zarabiać. A więc na rozmaite zebrania, szkolenia, a nawet studniówkę. Projekt planowany początkowo pod nazwą "Kultura z kołem się toczy" ma trwać przez kilkadziesiąt tygodni. Jeżeli się przyjmie, to tak długo jak tylko się da.

Nasze spotkania będą odbywały się w czwartki o godz. 18.00 - mówi prezes SM Koło.

- Nawiązaliśmy liczne kontakty. Liczymy, że przynajmniej dwa razy w miesiącu uda się zorganizować spotkania ze znanymi ludźmi. Planujemy koncerty, spotkania z artystami, także promocje książek. Zaczęliśmy w lutym, od wieczoru walentynkowego, od koncertu Haliny Kunickiej z towarzyszeniem Jerzego Derfla. Już potwierdziliśmy wizytę Jana Jakuba Należytego, będzie Zbigniew Wodecki. Mamy listę 50 nazwisk, ale jeszcze nie można mówić o konkretach. Zobaczymy, czy inicjatywa spotka się z takim zainteresowaniem, na jakie liczymy. Informacje o repertuarze będziemy przekazywać dwa miesiące wcześniej. W formie plakatów, ale i na naszej stronie internetowej. Obecnie zapraszamy również na wystawę rysunków Szymona Kobylińskiego. Na początku imprezy na pewno będą bezpłatne, dzięki pomocy sponsorów. Chcielibyśmy, aby to się utrzymało, ale przede wszystkim zależy nam na początku. Rozpoczynanie bowiem od imprez biletowanych mogłoby zniechęcić zainteresowanych. Chcemy, by nasze spotkania odbywały się w czwartki o godz. 18.00, a w przypadkach, gdy sala jest wcześniej zarezerwowana, to w środy - mówi prezes Janusz Szmigiera.

Na Brożka wpadać będą głównie artyści bliscy starszemu pokoleniu. Upraszczając - bardziej Jan Kobuszewski niż Tomasz Karolak.

mac

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy