Oddaj elektrośmieci gimnazjalistom
16 kwietnia 2013
Uczniowie gimnazjum nr 85 w Warszawie przy ul. Irzykowskiego 1a organizują zbiórkę elektroodpadów.
Prokuratura umorzyła pierwszy wątek "afery bemowskiej"
Prokuratura Rejonowa na Woli umorzyła postępowanie w sprawie pieniędzy z nagród członków zarządu, o sprzeniewierzenie których oskarżał swoich kolegów były wiceburmistrz Paweł Bujski. Był to jeden z wątków w tzw. aferze bemowskiej.
Wszystko w ramach ogólnopolskiego konkursu ekologicznego "Dobre rady na elektroodpady", który ogłosiła firma Auraeko.
Stary sprzęt elektroniczny musi być utylizowany ze względu na metale ciężkie, wykorzystywane przy jego produkcji. Nie wolno go wyrzucać do zwykłych śmietników, natomiast po obróbce w specjalistycznych firmach jego części mogą być wykorzystane w przyszłości.
(wt)
.











































