REKLAMA

Bemowo

interwencja »

 

Przejście dla pieszych znika pod wodą

  13 lutego 2024

alt='Przejście dla pieszych znika pod wodą'
Fot. czytelnik

Bemowskie radne zwróciły się do władz dzielnicy z prośbą o podjęcie działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w pobliżu skrzyżowania Żołnierzy Wyklętych i Zachodzącego Słońca. Co jest przyczyną problemu?

REKLAMA

Często z pozoru małe problemy powodują spory dyskomfort wśród mieszkańców. Tak właśnie wygląda sprawa przejścia dla pieszych w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 357 przy Zachodzącego Słońca 25. Po opadach deszczu dzieci zmierzające do szkoły mają do wyboru: przebiec przez jezdnię suchą stopą lub dojść do bezpiecznej zebry, mocząc przy tym buty i nogi. Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych? Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.

Trzy radne napisały interpelację

- Obecnie dzieci idące do szkoły "przedeptem" od strony Pirenejskiej wzdłuż parkingów przy ul. Dynarskiej skracają sobie drogę przechodząc przez ulicę poza wyznaczonym przejściem dla pieszych. Dojście do przejścia dla pieszych przy ulicy Żołnierzy Wyklętych jest utrudnione ze względu na przeszkody umiejscowione przy nieużywanym wyjeździe z parkingu - napisały w interpelacji trzy bemowskie radne: Magdalena Gogol, Patrycja Czerska i Ewa Przychodzień-Schmidt.

Jak wyjaśniają, opony umieszczone przez mieszkańców mają uniemożliwić nielegalne parkowanie.

- Po opadach deszczu dojście do przejścia jest niemożliwe ze względu na głębokie kałuże powstające w tym miejscu - przekonują radne, które chcą opracowania i wdrożenia rozwiązań umożliwiających poruszanie się południową stroną ul. Zachodzącego Słońca. Czy jest to możliwe?

Wstąp do księgarni

Co wymyślą urzędnicy?

- Nie jest możliwe zastosowanie rozwiązań, które technicznie uniemożliwiłyby przekraczanie jezdni ul. Zachodzącego Słońca poza wyznaczonymi przejściami dla pieszych - wyjaśnia na wstępie wiceburmistrz Karol Sobociński.

Jak dodaje, bemowski ratusz podejmie rozpoznanie i "możliwe działania w celu poprawy jakości ciągu pieszego po południowej stronie ulicy w obrębie zjazdu na parking". Na decyzje i działania urzędników przyjdzie nam zapewne jeszcze trochę poczekać.

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA