REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

oświata

 

Nowy kierunek na WAT. Uczelnia będzie kształcić farmaceutów

  12 kwietnia 2022

Nowy kierunek na WAT. Uczelnia będzie kształcić farmaceutów
źródło: Pixabay

Wojskowa Akademia Techniczna i Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna będą wspólnie prowadzić studia magisterskie na kierunku farmacja.

REKLAMA

Umowę określającą zasady współpracy podpisali 5 kwietnia rektor-komendant WAT płk prof. Przemysław Wachulak i rektor AEH dr hab. Konrad Janowski. Skąd pomysł na współpracę akurat w tej dziedzinie?

REKLAMA

Farmacja na WAT

- Współpraca z Akademią Ekonomiczno-Humanistyczną, która kształci i prowadzi badania naukowe w zakresie ochrony zdrowia i psychologii jest dla nas bardzo korzystna, ponieważ dzięki niej możemy rozwijać i ulepszać naszą ofertę dydaktyczną i wypełniać zapotrzebowanie w tych obszarach w przygotowywaniu specjalistów na potrzeby Sił Zbrojnych RP, zaś w konsekwencji wpływać pozytywnie na podniesienie poziomu naszego wspólnego bezpieczeństwa - wyjaśnia płk prof. Wachulak.

Wspólne studia WAT i AEH na kierunku farmacja rozpoczną się w październiku. Zajęcia będą prowadzone na obu uczelniach. Ze strony WAT poprowadzą je nauczyciele akademiccy z Instytutu Chemii, Wydziału Nowych Technologii i Chemii. Tematyka zajęć będzie dotyczyć chemii ogólnej i nieorganicznej, organicznej, a także chemii analitycznej, fizycznej, polimerów biomedycznych, biomateriałów i nanomateriałów. Zawarte porozumienie przewiduje też możliwość włączenia do programu studiów odrębnego modułu zajęć obejmującego kształcenie w zakresie wojskowości. Zajęcia te będą prowadzone tylko w WAT.

REKLAMA

Studia farmaceutyczne w Warszawie

- Warunki, tryb oraz termin rozpoczęcia i zakończenia rekrutacji na kierunek farmacja oraz sposób jej prowadzenia określi AEH - informuje WAT. - Zasady wydawania dyplomów absolwentom studiów doprecyzuje odrębne porozumienie sygnowane przez obie uczelnie. Z naszej strony osobą odpowiedzialną za realizację i uruchomienie nowego kierunku jest dr hab. inż. Michał Czerwiński, profesor uczelni z Instytutu Chemii, Wydziału Nowych Technologii i Chemii.

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna (d. Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania) jest niepubliczną szkołą wyższą założoną w 2001 roku. Siedziba uczelni znajduje się na Muranowie, na rogu Okopowej i Kolskiej.

(dg)

 

Komentarze (2)

# WAT-owiec

13.04.2022 22:47

Taaaaak, już gdy ja studiowałem wszyscy nabijali się z kierunku "zarządzanie" oraz "logistyka", teraz będzie "farmacja", ciekawe co następne ? Weterynaria, filozofia ?! WAT to uczelnia techniczna! Nie róbcie z tego uczelni, której zależy tylko na kasie ! Kiedyś WAT to był prestiż!

# BLANK ATM CARD

30.04.2022 18:58

GET RICH WITH BLANK ATM CARD ... Whatsapp: +18033921735
I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so many testimony about how Dark Web Cyber hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.(dwchzone@gmail.com) I email them also and they sent me the blank atm card. I have use it to get 250,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. Dark Web is giving out the card just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of atm programmed card which runs in automatic mode.
You can also contact them for the service below
* Western Union/MoneyGram Transfer Hack
* Bank Transfer Hack
* PayPal / Skrill Transfer Hack
* Crypto Mining Hack
* CashApp Transfer Hack
Email: dwchzone@gmail.com
Text & Call or WhatsApp: +18033921735
Visit: https://darkwebcycberhackers.com
więcej na forum

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA