Nowocześniej w Centrum Zdrowia Dziecka
11 października 2011
Ruszyła przebudowa Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za niespełna półtora roku powstanie tu nowoczesna klinika anestezjologii i intensywnej terapii, blok operacyjny oraz pediatryczne centrum transplantacyjne.
Plac zabaw i boisko przy Poezji do remontu
Modernizacja placu zabaw i boiska do kosza wraz z bieżnią lekkoatletyczną - dzięki tej inwestycji, która jest zaplanowana na przyszły rok, uczniowie, młodzież oraz rodziny z Falenicy będą mogły więcej czasu aktywnie spędzać na powietrzu.
Prace budowlane ruszyły na początku września. Do wiosny 2013 roku powstaną tu: blok operacyjny z 10 salami (w tym unikalna sala hybrydowa, w której będą wykonywane najbardziej skomplikowane operacje), trzy oddziały intensywnej terapii (w sumie z 50 stanowiskami), a także pediatryczne centrum transplantacyjne. Pieniądze na inwestycję pochodzą z dotacji Unii Europejskiej oraz Narodowego Programu Transplantacyjnego Ministra Zdrowia.
Na teren szpitala można obecnie wjechać od ul. Turniejowej (jadąc od strony Międzylesia) oraz od ul. Przedwiośnie (bliżej pętli autobusowej). Oba wjazdy czynne są przez całą dobę.
Anna Sadowska
.






































