REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

inwestycje

 

Nowa sala ślubów na Woli. Kiedyś była tu siedziba PZPR

  3 lutego 2023

Nowa sala ślubów na Woli. Kiedyś była tu siedziba PZPR
źródło: UD Wola

Samorząd warszawskiej Woli przymierza się do przebudowy budynku przy Młynarskiej 16 na potrzeby Urzędu Stanu Cywilnego. Wolski ratusz chce rozpocząć poszukiwania firmy budowlanej wiosną i rozpocząć prace przed końcem 2023 roku.

REKLAMA

Z roku na rok w Warszawie coraz więcej par wybiera ceremonię cywilną i nie decyduje się na tradycyjny ślub wyznaniowy. Od stycznia do października w mieście zawarto 4402 małżeństwa, z czego prawie 3 tys. w urzędach. Fort Wola gotowy. Otwarcie za kilkanaście dni Fort Wola gotowy. Otwarcie za kilkanaście dni
Fort Wola wraca na handlową mapę Warszawy. Właściciel centrum handlowego wreszcie uchylił rąbka tajemnicy w sprawie obiecanej sali zabaw dla dzieci. Ogłosił także nazwy nowych punktów handlowych i barów, które znajdą się w wyremontowanym budynku na pograniczu Woli i Jelonek.

Nowa sala ślubów w Warszawie

Obecnie wolski Urząd Stanu Cywilnego mieści się na rogu al. "Solidarności" i Żelaznej, w jednym budynku z urzędem dzielnicy. Jak stwierdzili urzędnicy, obiekt nie gwarantuje obsługi klientów na najwyższym poziomie ze względu na brak dostosowania do aktualnych wymogów i standardów. W ubiegłym roku wolski ratusz zapowiedział, że Urząd Stanu Cywilnego zostanie przeniesiony na Młynarską 16, do budynku pełniącego w epoce komunizmu rolę Komitetu Dzielnicowego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej Warszawa-Wola. Samorząd Woli chce przygotować m.in. nowe przestrzenie dla uroczystości ślubnych.

- Obecnie Urząd Stanu Cywilnego mieści się na drugim piętrze, co utrudnia organizację ceremonii. Chcielibyśmy zaś, by odbywały się one w reprezentacyjnych i łatwo dostępnych przestrzeniach - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. - Oprócz wygodnego dojścia do sal ślubów możliwe będzie załatwienie wszystkich spraw w dużo przystępniejszy sposób - dodaje.

Wstąp do księgarni

Dodatkowe pieniądze na przeprowadzkę

Pod koniec ubiegłego roku zakończyło się projektowanie i szacowanie kosztów inwestycji, zaś na ostatniej sesji rady dzielnicy radni zaopiniowali zwiększenie budżetu o 5,5 mln zł.

Po remoncie obiekt przy Młynarskiej ma być nie do poznania. Na dole znajdą się miejsca obsługi mieszkańców. Na piętrze zaś, obok powierzchni biurowych, będzie reprezentacyjna sala ślubów.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA