REKLAMA

Wola

inwestycje »

 

Nowa sala ślubów na Woli. Kiedyś była tu siedziba PZPR

  3 lutego 2023

alt='Nowa sala ślubów na Woli. Kiedyś była tu siedziba PZPR'
źródło: UD Wola

Samorząd warszawskiej Woli przymierza się do przebudowy budynku przy Młynarskiej 16 na potrzeby Urzędu Stanu Cywilnego. Wolski ratusz chce rozpocząć poszukiwania firmy budowlanej wiosną i rozpocząć prace przed końcem 2023 roku.

REKLAMA

Z roku na rok w Warszawie coraz więcej par wybiera ceremonię cywilną i nie decyduje się na tradycyjny ślub wyznaniowy. Od stycznia do października w mieście zawarto 4402 małżeństwa, z czego prawie 3 tys. w urzędach. Fort Wola gotowy. Otwarcie za kilkanaście dni Fort Wola gotowy. Otwarcie za kilkanaście dni
Fort Wola wraca na handlową mapę Warszawy. Właściciel centrum handlowego wreszcie uchylił rąbka tajemnicy w sprawie obiecanej sali zabaw dla dzieci. Ogłosił także nazwy nowych punktów handlowych i barów, które znajdą się w wyremontowanym budynku na pograniczu Woli i Jelonek.

Nowa sala ślubów w Warszawie

Obecnie wolski Urząd Stanu Cywilnego mieści się na rogu al. "Solidarności" i Żelaznej, w jednym budynku z urzędem dzielnicy. Jak stwierdzili urzędnicy, obiekt nie gwarantuje obsługi klientów na najwyższym poziomie ze względu na brak dostosowania do aktualnych wymogów i standardów. W ubiegłym roku wolski ratusz zapowiedział, że Urząd Stanu Cywilnego zostanie przeniesiony na Młynarską 16, do budynku pełniącego w epoce komunizmu rolę Komitetu Dzielnicowego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej Warszawa-Wola. Samorząd Woli chce przygotować m.in. nowe przestrzenie dla uroczystości ślubnych.

- Obecnie Urząd Stanu Cywilnego mieści się na drugim piętrze, co utrudnia organizację ceremonii. Chcielibyśmy zaś, by odbywały się one w reprezentacyjnych i łatwo dostępnych przestrzeniach - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. - Oprócz wygodnego dojścia do sal ślubów możliwe będzie załatwienie wszystkich spraw w dużo przystępniejszy sposób - dodaje.

Kup bilet

Dodatkowe pieniądze na przeprowadzkę

Pod koniec ubiegłego roku zakończyło się projektowanie i szacowanie kosztów inwestycji, zaś na ostatniej sesji rady dzielnicy radni zaopiniowali zwiększenie budżetu o 5,5 mln zł.

Po remoncie obiekt przy Młynarskiej ma być nie do poznania. Na dole znajdą się miejsca obsługi mieszkańców. Na piętrze zaś, obok powierzchni biurowych, będzie reprezentacyjna sala ślubów.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy